reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Jestem,
no w końcu wierzę :-) Fakt niezaprzeczalny, że jestem w ciąży, widziałam na własne oczy :-)
Dzidzia wielkości ok 18mm, 8w 4d, umiejscowiona w dnie macicy (czyli lepiej sobie wymarzyć nie mogłam), serduszko tyka.
Zdjęcie oczywiście wkleję wkrótce w albumie, choć jakość jest kiepska, a jak jeszcze ja pstryknę swoim aparatem to pewnie będzie jeszcze gorsza.
Następna wizyta 1 czerwca. Badania mam wszystkie dobre, muszę jeszcze tylko dorobić HBS i toxo (tego się boję najbardziej). Panowie niestety nie widzieli bo młody usnął, ale co się odwlecze to nie uciecze, zobaczą jak będzie już fikał koziołki. Pani dr bardzo liberalna, już mi chciała wcisnąć zwolnienie, jeśli zechcę w każdej chwili wystawi. ;-)

Kolejne dobre wiesci. Niech malenstwo rosnie zdrowo. Co do wynikow HBS jak nie mialas kontaktu z chorym na zoltaczke albo nosicielem to raczej jestes bezpieczna. nie szczepilas sie na WZW typu B? Tokso to sama bede robic chyba z ciekawosci.Tu mi nie zrobia dopoki nie podam jakichs konkretnych wskazan.
 
reklama
Hej Jutka. Ja tez mam konflikt. Ja jestem ORh- a moj partner ORh+. Dostalam skierowanie na zrobienie odczynu Cumbsa czyli sprawdzenie czy posiadam przeciwciala. Zazwyczaj nie ma komplikacji podczas pierwszej ciazy .
A tu male info z netu:

Reakcja immunologiczna matki, polegająca na wytworzeniu przez jej organizm przeciwciał przeciwko krwinkom płodu, do której dochodzi na skutek przedostania się do krwioobiegu matki antygenów krwinek Rh dodatnich

Do konfliktu serologicznego może dojść w przypadku istnienia niezgodności serologicznej pomiędzy rodzicami dziecka. Gdy przyszła mama ma grupę krwi Rh ujemną a ojciec dziecka Rh dodatnią to mówi się wówczas o istnieniu tzw. niezgodności serologicznej. Do konfliktu serologicznego dochodzi wówczas, gdy dziecko odziedziczy Rh ojca i jego krwinki w czasie ciąży przenikną do krwioobiegu matki. Dochodzi do tej sytuacji najczęściej podczas porodu lub poronienia. Wówczas organizm matki zaczyna wytwarzać przeciwciała przeciwko krwinkom płodu. Do konfliktu bardzo rzadko dochodzi podczas pierwszej ciąży, gdyż organizm matki nie posiada jeszcze tych przeciwciał. W pierwszej ciąży konflikt może pojawić się w sporadycznych przypadkach. Najczęściej przyczyną jest przebyte niezauważone przez kobietę poronienie zarodka o dodatnim czynniku Rh, zabiegi wykonane podczas ciąży tj, amniopunkcja, kordocenteza czy inne, incydenty krwawień podczas ciąży. Wytworzone przeciwciała stają się groźne najczęściej w kolejnej ciąży i mogą doprowadzić do choroby hemolitycznej u noworodka pod warunkiem, iż dziecko ponownie odziedziczyło dodatni czynnik Rh. Konflikt może doprowadzić do silnej niedokrwistości u płodu a w konsekwencji nawet do jego obumarcia. Konflikt serologiczny może dotyczyć nie tylko czynnika Rh, ale również grup głównych czy rzadkich grup krwi. Może pojawić się, gdy matka ma grupę krwi np. 0 a dziecko dziedziczy A lub B.
Obecnie coraz częściej prowadzi się profilaktykę konfliktu serologicznego podając ciężarnym około 28 tygodnia ciąży 300 mikrogramów immunoglobuliny anty-D.

To tak gdyby kogos bardziej temat zainteresowal.

Maarta mnie zabije - powinnam wpisac to w jej nowym watku :)
 
Ja w pon. idę na badanie moczu, krwi i jeszcze jakieś 2. Toxo mam już z głowy bo robiłam nim dowiedziałam się, żem w ciąży. Ale mam dziś dzień na Colę i chrupki keczupowo pomidorowe. Mam nadzieję, że mi nie zaszkodzi.
 
Maarta mnie zabije - powinnam wpisac to w jej nowym watku :)
Tym razem daruję;-);-)

Mama Stacha cieszę się, że wszystko ok, fajnie tak na dzidzię popatrzec na usg, czlowiek taki pewniejszy sie czuje:tak:

Tylko się ze mnie nie śmiejcie ale ja kupię sobie detektor tętna płodu, to jest coś takiego

DETEKTOR TĘTNA PŁODU! ŻEL USG GRATIS !!! (634533625) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

W poprzedniej ciąży miałam obsesję na punkcie ruchów dziecka, strasznie sie denerwowałam, jak Antos długo sie nie ruszał, a to przez to, ze pierwsze dziecko straciłam w 28 tyg. Niedrogi to sprzet a fajny wynalazek.
 
a co do badań na toxo please Dziewczyny nie lekceważcie tego badania.
Juz wczesniej pisałam, nie chce nikogo straszyć, ale jak byłam w 1 ciązy to po przedwczesnym porodzie jak Kubuś zmarł zrobiono dokładne badania dziecka, łożyska i dla mnie. Okazało sie, ze miałam bardzo wysoki poziom img, co mogło miec wpływ na wczesniejsze odejście wód płodowych.
A mówiono mi wczesniej, że prawdopodobieństwo, że zachoruję w ciązy na toxo jest taka, jakby mi w drewnianym kościele cegła na głowę spadła:-( niesttey okazało się, że jest to możliwe.

teraz w tej ciązy i w ciąży z Antosiem spokojna już o to byłam, bo przeszłam toxo.
Należy pamietać, ze zarazić się można nie tylko od kotów, czy ewentualnie psów, jest to choroba odzwierzęca, ale jedząc surowe nieumyte warzywa, owoce, też można złapać, no i oczywiście odpada surowe mięso.

Dlatego warto zrobić sobie badania, dla własnej wiedzy, czy sie chorowało czy nie.
 
Zaraz jadę po wyniki na Toxo, trzymajta kciuki bym już przechodziła to ustrojstwo wcześniej :))

Powiem co i jak jak już w garści je będę mieć .

Pozdrawiam,
 
IgG - 0,0 IUml - ujemny
IgM - 0,149 - ujemny

czyli nie chorowałam i muszę na siebie uważać :/
 
Mama Stacha no super wiesci!!!! Szkoda tylko ze "młody" nie widział dzidziulki ,byłam ciekawa jego reakcji ,tez chce mojego zabrac co by sobie popodglądał troszke !!!!
Beata2710 Jeszcze kilka dni i bedziesz na wizycie ,daj znac jak juz bedziesz po :tak:
Agnieszka0240 - trzymam kciuki - napewno bedzie dobrze!
Maarta100 ,Ale super urzadzonko ,az jestem w szoku co to teraz nie wymysla!!!!:szok:
Nessi musisz na siebie uwazac ! Ja 26 lece na wyniki ,a 27 na wizycie u gina mam odbior sama jestem ciekawa !!,Bo bij zabij cos nie pamietam jakie mialam wyniki w pierwszej ciazy!Być moze juz to przeszlam???
 
pierwotniakiem toxoplazma gondii mozna zarazic sie od kotów, ale trzeba albo zjesc ich mieso, albo zywnosc skażoną ich fekaliami, od samego głaskania kota sie nie mozna zarazić, chyba ze by sie go głaskało po tyłku, a potem palce wsadzało do buzi ;), tak nam mówili na zajęciach, a studiuje medycyne, więc wystarczy dbac o higienę i myc żywność, pozdrawiam
 
reklama
mam coś z moczem nie tak :/

-liczne bakterie,
- liczne pasma śluzu,
- liczne kryształy szczawianu wapnia
- d.liczne sole bezpostaciowe

do tego w morfologii mam jakieś MXD za wysokie
i PDW za niskie,

To chyba jakiś stan zapalny czy coś w organizmie :/
 
Do góry