reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Dobrze, że ja nigdy nie paliłam:))
Ja ważę 49.8 kg:) Jak sobie pojem to i nawet 51:) Ale ciążowego wzrostu wagi jeszcze nie zauważyłam. Karothinka nie martw się swoją wagą, w ciąży i tak Ci wzrośnie a potem pięknie zrzucisz zbędne kg:) A ile masz wzrostu?
Co do brzuszka to nie mam napompowanego. Może źle się odżywiasz, może mieszasz jedzonko?
 
reklama
Georina ten napompowany brzuszek to nie od zlego jedzenia. W pierwszej ciazy tak nie mialam a teraz mam. To progesteron zwalnia prace jelit. Poza tym trawienie spowalnia aby organizm mogl wyciagnac wiecej skladnikow. Nie wiem czemu nie u kazdej kobietki tak sie dzieje i czemu nawet u tej samej (jak ja) dwie ciaze sa zupelnie inne) ale to normalne. Oczywiscie nie powinno sie pic gazowanegi i tak dalej ale i tak brzuszek pecznieje. Problem z wyproznianiem, gazy bulgocza tak jakby sie tam wino robilo :). Najlepiej to jesc czesto a malo.

Co do wagi to jak juz pisalam. Zawsze wazylam mniej niz 50 kg. Ostatnimi laty (czyt. po tym jak mi stuknela 30tka ) :) waga skoczyla do 53 kg mimo ,ze nie przytylam. Teraz mimo ze brzuszek obrzmialy waze 51. Z tym ,ze to tez normalne , ze gubimy kg podczas pierwszych miesiecy ciazy.

Jeszcze troszke i sie zacznie - 2 kg na miesiac - ja tak mialam. :) Od 4 mies po 2 dokladnie. A ostatni miesiac doszlo chyba ze 4 :).
 
To fajnie :) jak tam samopoczucie ? ja w pracy jeszcze jestem, ale coś dzisiaj mi się bardzo ma na spanie, a jeszcze w czerwcu mam obronę pracy licencjackiej i 3 egzaminy. Nie wiem jak podołam, ale jakoś musze :). Dzięki za przyjęcie! Będe tutaj często gościć. Pozdrawiam
 
Dziewczyny czy Wy używacie kremów przeciw rozstępom? Ja sobie kupiłam ostatnio Perfecta mama, ale jest napisane aby stosować od 4 miesiąca. Dlaczego nie wcześniej? Wiem, że brzuszek wcześniej nie należy masować bo może doprowadzić to do poronienia (koleżanka ciężarna tak powiedziała, chyba wie co mówi), ale nie można wcześniej stosować np. na uda? Nie znacie się na tym?
 
Nie - nie znam sie . Juz o tym pisalysmy chyab ,ze rozstepy to i tak kwestia genetyki a nie kremow choc pewnie i kremy nie zaszkodza :). Do 4 miesiaca zostalo jeszcze tylko 2,3 tygodnie wiec moze poczekaj. Ja stosuje zwykly balsam do ciala po kapieli do skory suchej. W pierwszej ciazy nie stosowalam nic. Absolutnie nic.
 
Też stosuję normalny balsam nawilżający. Tak tylko pytam bo mam na udach bardzo delikatne rozstępy. Nie jest ich dużo, w zasadzie tylko ja je widzę i trochę mnie denerwują;)
 
reklama
I tutaj się z Wami przywitam :)
To forum zaczyna być moim drugim domem... gdy mi źle, to zaglądam do odpowiedniego wątka i już nastrój nieco poprawiony. Wielki buziak temu, kto wymyślił taką formę kontaktów :)
Nie wiedziałam, że jest jeszcze jeden wątek poświęcony tegorocznym grudniówkom, dlatego dopiero teraz z Wami się witam...
Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona :)
Termin przyjścia na świat mojego bobaska, to 16. grudnia... Ciąża zupełnie nieplanowana, ale i tak jestem szczęśliwa (choć zdarzają się i napady totalnej doliny)

Pozdrawiam wszystkie i dodatkowo serdecznie uśmiecham się do kilku, z którymi już "znam się" z innych wątków :)
 
Do góry