reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Nie do końca - zwolnienia mają różne kody i ten kod, który lekarz tam wpisze określa czy masz siedzieć w domu czy możesz normalnie chodzić - wtedy jeśli nie ma Cię w domu w momencie kontroli i zgłaszasz się później to nie ma problemu 🤷‍♀️
Nie do końca ;) właśnie ten chodzący to ważne czynności życiowe - i to wszystko zależy jak zinterpretuje to ZUS. Ja wiem, że to chore, bo sorry praca, a spacer po lesie to co innego, ale...na L4 teoretycznie nie możesz iść do kina, kosmetyczki, galerii...sport musi być uzasadniony. Jak nie możesz chodzić, to w domu i tyle...
 
reklama
W ogóle trzymajcie kciuki, bo za godzinę idę malować laske, która idzie na jakiś bal i mam ją pomalować na lata 20, nie wiem czy ona jest świadoma jak się kobiety wtedy malowały, ale może coś unowoczesnie 🙈 bo pomyśli, że pierdoln*eta jakaś jestem, że tak ją pomalowalam 🤣🤣🤣
😂😂😂😂😂😂
 
Dziewczyny trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty.
Hej mamy 🤰🏽🤰🏻🤰🦸‍♀️🦸‍♀️

Aby było nam raźniej w dniu wizyty, bądźmy dla siebie wsparciem 😊

27.05.2022
@Bebet - wizyta
@Monia_91 - wizyta

Powodzenia na dzisiejszych wizytach! Za dobre wiadomości i piękne widoki! ✊🏼☀️

28.05.22
@ka.an92 - prenatalne
30.05.22
@Olka92 - prenatalne
@Magdalena_27 - prenatalne
@pannadarianna - wizyta
@Blackoliwka - wizyta
@stella33 - wizyta
31.05.2022
@nikola1512 - USG prenatalne
@Kamilad - wizyta
@Bibi80 - prenatalne villocentesis (CVS)
@7grudnia - wizyta, 17.00
@Strzyga_ - USG
@nikola1512 - Nifty Pro i USG prenatalne

01.06.2022
@Aniaaa_022 - wizyta
@Blackoliwka - prenatalne
@stella33 - wizyta
02.06.2022
@ka.an92 - prenatalne
@Majka2022 - prenatalne
@anulaa_89 - wizyta
@MałaMi 2022 - wizyta
@Roksi2810 - prenatalne
03.06.2022
@Mamafasolki - wizyta
@Coronita - wizyta, 16.45
@panna_anna - prenatalne
06.06.2022
@Bibi80 - wizyta
@Sentosa - wizyta
@Diaanaa - prenatalne
07.06.2022
@MałaMi 2022 - prenatalne
@Carmen_87 - prenatalne
08.06.2022
@Carolina123 - wizyta
@MartaMarkry - prenatalne
09.06.2022
@Diaanaa - prenatalne
@Edka88 - wizyta
@Malinka136 - prenatalne
10.06.2022
@Karola z nadzieją - prenatalne
@Kamsik - wizyta
@Olka92 - wizyta, 9.00
@Karolcia105 - usg a'la prenantalne
13.06.2022
@pannadarianna - prenatalne
@Margeritka28 - wizyta rano + prenatalne 16.00
@marsi89 - wizyta
@Aurora84 - prenatalne, 12.20
@Nantes - prenatalne
14.06.2022
@anulaa_89 - USG prenatalne
15.06.2022
@Strzyga_ - wizyta
16.06.2022
@gigian - wizyta + prawdopodobnie wyniki NIPT
17.06.2022
@Dagna42 - prenatalne
@Cytryna* - wizyta
@Kinga9129 - prenatalne
20.06.2022
@Aurora84 - wizyta, 10.00
21.06.2022
@Carolina123 - prenatalne
@Kamilad - prenatalne
@Blondynka w sieci - wizyta
22.06.2022
@Strzyga_ - USG z Pappa
@Cleo92 - wizyta, 10.00
23.06.2022
@stella33 - prenatalne
24.06.2022
@Cytryna* - prenatalne
28.06.2022
@Agnesco - wizyta, 11.40
30.06.2022
@Carmen_87 - wizyta
19.07.2022
@Agnesco - prenatalne nr 2, 13.00
Proszę wpisz mnie na 17.06 wizyta plus prenatalne plus pappa.
Zapomniałam wczoraj dołączyć zdjęcie mojego żelka😁
Dziewczyny gratuluję wczorajszych wizyt i pięknych zdjęć😍
 

Załączniki

  • 20220526_104038.jpg
    20220526_104038.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 70
Nie do końca - zwolnienia mają różne kody i ten kod, który lekarz tam wpisze określa czy masz siedzieć w domu czy możesz normalnie chodzić - wtedy jeśli nie ma Cię w domu w momencie kontroli i zgłaszasz się później to nie ma problemu 🤷‍♀️
Dokładnie tyle, że nie znaczy to, że możemy robić hulaj dusza piekła nie ma 😁😁
Jakie dostaliśmy zwolnienie i na co można podejrzeć sobie w PUE ZUS.
Kod 2 to zwolnienie chodzone, 1 leżące.
No i jest tam też kod choroby. Ja na obecnym mam cukrzycę ciążową, a na poprzednim miałam krwawienie we wczesnej ciąży czy jak to tam się nazywało. Tyle że ogólne należało mi się to zwolnienie jak psu buda. Tak czy tak... W końcu po coś płacimy składki zusowskie i to nie mało. A po lekarzach nie latałam kilka lat. Jak już musiałam to prywatnie do endokrynolog, bo jak poszlam na NfZ to raz mnie przyjął i powiedział że rodzinna może mnie prowadzić..... Więc i tak nie korzystałam z usług zusu.
 
Nie do końca ;) właśnie ten chodzący to ważne czynności życiowe - i to wszystko zależy jak zinterpretuje to ZUS. Ja wiem, że to chore, bo sorry praca, a spacer po lesie to co innego, ale...na L4 teoretycznie nie możesz iść do kina, kosmetyczki, galerii...sport musi być uzasadniony. Jak nie możesz chodzić, to w domu i tyle...
W sumie oba to zaspokajanie potrzeb życiowych, tylko przy tym drugim można więcej ;)
Tu jest to chyba fajnie wytłumaczone wraz z wyjazdami nad morze i zagranicznymi:
Generalnie wszystko zależy od pracownika ZUSu z danego rejonu, jak pisałam na początku, bo to od niego wszystko zależy 🤷‍♀️
 
Nie do końca ;) właśnie ten chodzący to ważne czynności życiowe - i to wszystko zależy jak zinterpretuje to ZUS. Ja wiem, że to chore, bo sorry praca, a spacer po lesie to co innego, ale...na L4 teoretycznie nie możesz iść do kina, kosmetyczki, galerii...sport musi być uzasadniony. Jak nie możesz chodzić, to w domu i tyle...
Też mi się tak wydaje, że kod "chodzący" oznacza tyle, że możesz iść do apteki, do sklepu po niezbędne produkty... ale przyjemności, rozrywkę, wakacje... To raczej zleci psychiatra, a nie ginekolog. 😁
 
Dokładnie tyle, że nie znaczy to, że możemy robić hulaj dusza piekła nie ma 😁😁
Jakie dostaliśmy zwolnienie i na co można podejrzeć sobie w PUE ZUS.
Kod 2 to zwolnienie chodzone, 1 leżące.
No i jest tam też kod choroby. Ja na obecnym mam cukrzycę ciążową, a na poprzednim miałam krwawienie we wczesnej ciąży czy jak to tam się nazywało. Tyle że ogólne należało mi się to zwolnienie jak psu buda. Tak czy tak... W końcu po coś płacimy składki zusowskie i to nie mało. A po lekarzach nie latałam kilka lat. Jak już musiałam to prywatnie do endokrynolog, bo jak poszlam na NfZ to raz mnie przyjął i powiedział że rodzinna może mnie prowadzić..... Więc i tak nie korzystałam z usług zusu.
To i tak dobrze, że Cię przyjął w ogóle 🙄 ja dziecko próbowałam zapisać na kontrolę to mi panie powiedziały, że mam pecha, bo akurat ta lekarka do której był przypisany zrezygnowała z pracy, i po pół roku dzwonienia czy zatrudniono kogoś na jej miejsce oświadczono, że nie, więc z kolejki pacjentów lądujemy w kolejce pacjentów pierwszorazowych i najbliższa wizyta za 3 lata, a w ogóle najlepiej, żebyśmy wzięli dokumentację i poszli do innej placówki 🤬🤬🤬 gdzie kolejka jest rok krótsza 🤦‍♀️ no i zajebiście tylko do placówki którą mi wskazano mam min. 2h drogi jazdy samochodem 🤬 a dziecko miało być położone na oddział u nich w ciągu roku, bo te badania można zrobić tylko na oddziale inaczej są niemiarodajne 🤦‍♀️
 
Kontrolują kontrolują ☹️☹️ niestety. Nawet ostatnio trafiłam na artykuł, że kobiety wyjechały za granicę w ciąży na l4 i cyk kontrola. Ale większość kontroli to zapewne sprawka donosicieli.


Myślę, że na L4 lepiej za granicę się nie wybierać. Bo można stracić zasiłek i wgl problemy mieć. Bez sensu. Ja bym sobie darowała. Można w Pl wyjechać(tak wiem drożej niż za granicą i cebulactwo) i mieć na ten czas adres na zwolnieniu np hotelu w którym się będzie mieszkac
. 😁 Na mama ginekolog jest o tym ciekawy artykuł.
ja na l4 w pierwszej ciazy bałam się poleciec do mamy.. kontroli nie było, nie pojechałam, byłam w domu. Kontrole się zdarzają, jeśli masz l4 leżące, wtedy wiadomo nie masz prawa leżeć na wakacjach 😅
 
To i tak dobrze, że Cię przyjął w ogóle 🙄 ja dziecko próbowałam zapisać na kontrolę to mi panie powiedziały, że mam pecha, bo akurat ta lekarka do której był przypisany zrezygnowała z pracy, i po pół roku dzwonienia czy zatrudniono kogoś na jej miejsce oświadczono, że nie, więc z kolejki pacjentów lądujemy w kolejce pacjentów pierwszorazowych i najbliższa wizyta za 3 lata, a w ogóle najlepiej, żebyśmy wzięli dokumentację i poszli do innej placówki 🤬🤬🤬 gdzie kolejka jest rok krótsza 🤦‍♀️ no i zajebiście tylko do placówki którą mi wskazano mam min. 2h drogi jazdy samochodem 🤬 a dziecko miało być położone na oddział u nich w ciągu roku, bo te badania można zrobić tylko na oddziale inaczej są niemiarodajne 🤦‍♀️
Masakra 😠😠😠
Heheh czekalam chyba koło roku jak mieszkałam u siebie na Podkarpaciu, później tu w Policach chcialam na nfz to mialam termin prawie rok.. Ok a tydzień przed terminem zadzwonili z poradni, że zlikwidowano poradnie i mam iść do Szczecina. No i tam termin 1,5 roku i wyszła pandemia i coś tam mi przepadło, bo nie moglam iść... Dobrze, że z pracy mialam później ten medicover to jakoś się poratowałam 😁
 
reklama
ja na l4 w pierwszej ciazy bałam się poleciec do mamy.. kontroli nie było, nie pojechałam, byłam w domu. Kontrole się zdarzają, jeśli masz l4 leżące, wtedy wiadomo nie masz prawa leżeć na wakacjach 😅
Oj na chodzących też kontrolują. Ale podejrzewam, że w tych wypadkach jest tak jak pisalam uprzejmie donoszę.
 
Do góry