reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Tak biegłam, bo jakiś czas temu jeszcze biegałam i to sporo i regularnie. Ale w pandemii wpadłam w depresje i od tamtego czasu kilka razy dosłownie zdarzyło mi się biegać. Próbowałam wrócić do tego ale nie czułam się dobrze i odpuściłam. 😔😔 Choć połowę pandemii co najgorsze zakazy to biegałam im bardziej nie było nic wolno 🤣 to ja robilam szybko....


Nie nie 😅 u mnie w Policach 😅
Rozumiem, początki tej pandemi gdzie byliśmy zamknięci w domu i nie można było nic były NAJGORSZE i bardzo mi przykro że wpadłaś w depresję 😔....ooo ale radziłaś sobie pomimo zakazów 😅🙈

Aaaaa już myślałam że w Choszcznie 😅
 
reklama
Badania prenatalne np przez Mamaginekolog polecane są każdej kobiecie, lekarz z certyfikatem robi badanie USG i pappa-z krwi i na podstawie wynikowych badań sprawdza prawdopodobieństwo występowania różnych chorób. Jeśli lekarz wystawi ci skierowanie to czemu nie skorzystać? Prywatnie dziewczyny płaca 500 zł. Chociaż niektórzy decydują się tylko na USG ponieważ Pappa to bardziej statystyka a co radzi Ci lekarz? To jemu powinnaś ufać w 100%
Lekarz sugeruje ze to moja decyzja tak owszem to jest 500 zł bo chodzę prywatnie ale i to mi nie chodzi bardziej o taki strach oczekiwanie na wynik jak narazie z badań twierdzi że ok nie wiem mam mentlik w głowie dzięki za odpowiedź
 
Dziękuję 😊 czuje się dobrze, z objawów ciążowych to na szczęście jedynie zmęczenie i ból piersi. Kolejna wizyta 2 czerwca a prenatalne 7 - czas się strasznie dłuży bo wizyty mam co miesiąc, Wy też co miesiąc? Na początku ciąży moim zdaniem optymalnie byłoby co 3 tyg :)
Ja co miesiąc normalnie. Co 3 tyg to jakoś na końcówce samej się umawiałam 🤷‍♀️
 
Dziewczyny jak tam Wasze badania krwi? U mnie problem z ferrytyną, żelazo ok, ale niestety ferrytyna 10 a norma od 13, mam też za niską witaminę D. Martwię się trochę bo ostatnio jak suplementowałam żelazo to się bardzo złe czułam…
Ja się rękami i nogami broniłam przed żelazem. Poczytałam na necie co jeść i co z czym i sobie z wizyty na wizytę podbiłam, że w normie było 😊
 
Hej mamy 🤰🏽🤰🏻🤰🦸‍♀️🦸‍♀️

Aby było nam raźniej w dniu wizyty, bądźmy dla siebie wsparciem 😊

20.05.22

@Blondynka w sieci - wizyta
@Olka92 - wizyta, 09.00
@Cytryna* - wizyta, 13.45
@Coronita - wizyta

Powodzenia na dzisiejszych wizytach! Za dobre wiadomości i piękne widoki! ✊🏼☀️

23.05.22
@MartaMarkry - wizyta, 17.45
@Aurora84 - wizyta
@AgataG21 - USG prenatalne (Pappa juz będzie zrobiona) i wizyta kontrolna
@Bebet - prenatalne
24.05.22
@Agnesco - wizyta + prenatalne
@Cleo92 - prenatalne, 06.00
@MissCe - prenatalne
@Poplątana9 - prenatalne, 19.00
@7grudnia - prenatalne
@Malka_91 - prenatalne
@Mamafasolki - prenatalne
@Renjja - prenatalne
@Strzyga_ - USG
@marsi89 - prenatalne, 19.00
25.05.22
@Cleo92 - wizyta
@Marcowa22 - prenatalne, 17.50
26.05.22
@Blondynka w sieci - prenatalne
@Purrfect - prenatalne (USG + pobranie krwi do Pappa)
@Dagna42 - wizyta
@nikola1512 - prenatalne z krwi
@natusia.mamusia86 - wizyta
28.05.22
@ka.an92 - prenatalne
30.05.22
@Olka92 - prenatalne
@Magdalena_27 - prenatalne
@pannadarianna - wizyta
@Blackoliwka - wizyta
31.05.2022
@nikola1512 - USG prenatalne
@Hol-inka - USG prenatalne
@Kamilad - wizyta
@Bibi80 - prenatalne villocentesis (CVS)
@7grudnia - wizyta, 17.00

01.06.2022
@Aniaaa_022 - wizyta
@Blackoliwka - prenatalne
02.06.2022
@ka.an92 - prenatalne
@Majka2022 - prenatalne
@anulaa_89 - wizyta
@MałaMi 2022 - wizyta
03.06.2022
@Mamafasolki - wizyta
06.06.2022
@Bibi80 - wizyta 06.06
@Sentosa - wizyta 06.06
@Diaanaa - prenatalne 6.06
07.06.2022
@MałaMi 2022 - prenatalne
08.06.2022
@Carolina123 - wizyta
09.06.2022
@MartaMarkry - prenatalne
@Diaanaa - prenatalne
10.06.2022
@Karola z nadzieją - prenatalne
@Kamsik - wizyta
13.06.2022
@pannadarianna - prenatalne
@Margeritka28 - wizyta
@marsi89 - wizyta
14.06.2022
@anulaa_89 - USG prenatalne
17.06.2022
@Dagna42 - prenatalne
21.06.2022
@Carolina123 - prenatalne
@Kamilad - prenatalne
Jeszcze mnie na jitro na prenatalne :-)
 
Dziękuje bardzo, ja niestety od kiedy jestem w ciąży nie mogę patrzeć w stronę mięsa jakiegokolwiek :( Z jabłkiem i marchwią jest problem bo jestem uczulona. Zostają zatem buraki… Czytałam jeszcze o rodzynkach, pestkach. Ehh będę się jakoś ratować ale czuje, że moja Pani Doktor na bank da mi suplementację
Chyba połączenie łosoś + zielony groszek było ok. Może to by Ci podeszło?
 
Dziewczyny kiedy Wam przeszły mdłości? Mam powoli naprawdę dość.. Mdli mnie na okrągło w zasadzie od rana do wieczora i przed snem i przy wybudzeniu . Przechodzi tylko jak coś zjem i to też nie zawsze, a często tylko na chwilę. Zero radości z jedzenia, jem aby tylko jakoś to znieść i przeżyć do 12 tc położna mówi, że wtedy powinno wszystko przejść. Jeszcze 3 tygodnie 🤦‍♀️ czy naprawdę w okolicy 11 /12 tc Wam przeszło?
ja mam dziś 12 TC i nie przechodzi ... Mdli mnie jak nie wiem , wczoraj jeszcze rano były wymioty
 
Tak, ja wiem ze to jakieś durne statystyki. Zapytałam lekarza czy cokolwiek poza moja historia ma wpływ na tą daną, powiedział, że nie. Ja prawdopodobnie urodziłam tak wcześnie przez Covid, wiec mam nadzieje to się nie powtórzy.
Przy pappa, jeśli jest robione normalnie krew + usg to słyszałam, że 80% jest to wynik usg i 20% statystyka z wyników krwii.
 
reklama
Do góry