reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
Cześć dziewczyny, ja już po wizycie, tak się stresowałam ze ciśnienie mi skoczyło. Według usg pęcherzyk odpowiada 9+5 niestyty zarodek jest mniejszy 8+2..ma niecałe 2 cm no i serduszko bije tylko 96 uderzeń na minutę. Bardzo się martwię czy z tą ciąża będzie wszystko dobrze.. Ostanio serduszko biło 123..
A co lekarz na to?

Edit, już doczytałam.
A Ty masz wizyty tylko na NFZ czy chodzisz gdzieś też prywatnie?
 
Dziewczyny tak czytam o Waszych wymiotach i mdłościach. Niestety ja od 5 tyg. mam takie mdłości ze prawie nic nie jadłam i nie mogłam wypić. W aptece polecili mi opaski Seaband to są przeciw chorobie lokomocyjnej i dla kobiet w ciąży. Nie mówię że działają w 100% ale jak je ściągam to mam odruchy wymiotne a jak założę to mnie tylko mdli. Spróbujcie 😘 Wstawiam Wam zdjęcie może któreś z Was się przyda 😊
 

Załączniki

  • 226B7C8F-E38C-49FE-96B2-AFFB3465B2A1.jpeg
    226B7C8F-E38C-49FE-96B2-AFFB3465B2A1.jpeg
    20,2 KB · Wyświetleń: 31
No ja też właśnie w wynikach mialam, że już przechodziłam. Heh co do tego mielonego 😂😂 to ja potrafiłam na kromke normalnie takie wyrobione do mielonych nakładać i jeść. Uwielbiałam takie surowe. Także nie wierzę, że mogłam się od kotów moich zarazić. Jedyne co Teraz kuwetę muszę w maseczce sprzątać bo mnie cofa a Mąż we wszystkim mi pomoże ale kuwety nie ruszy 😂😂😂
no to mój na szczęście stanął na wysokości zadania i dzień w dzień jedzie ze sprzątaniem kuwety 😁
 
No to im szybciej tym lepiej żeby zdziwka nie było później :) bo jak sobie żyje wyobrażeniami o przyszłości a się nagle skonfrontuje z inną opcją to może być ciekawie.
Moja rodzina jest daleko męża też więc u nas nie ma tego typu problemów bo nie ma nikogo🤷😭
Ale moja mama to przez telefon przeżywała ... Że ona by przyleciała pomoc przy dziecku ( o tym pierwszym pisze) no ale co można pomóc przy dziecku?? Przecież ono jest przy piersi a potem śpi przewinąć to już nie problem. Jedyna pomoc to ewentualny obiad czy ogarnięcie naczyn, podłogi prania. A wiem że to nie taka pomoc jak ona by sobie wyobrażała. Przy drugim dziecku było to samo tylko że to pierwsze wciąż było za małe żeby z nią zostawać więc też nie wypaliło. Ja wiem że ona miała w głowie chyba te płaczące non stop dzieci z jej pamięci gdzie karmienie piersią nie było popularne i karmili te dzieci mlekiem krowim czy proszkami no to nie dziwne że się darły i nie spały. Teraz to inne czasy i nawet jak karmią kobiety formułą to dobrze dzieci ja znoszą
Wiem wiem, ja jej to już mówiłam wcześniej ze tak nie będzie ale mam wrażenie ze wyparła 😅 będę jej cala ciąże powtarzać zeby jej się utrwaliło :) całe szczęście ze moja mama jest spokojniejsza i mówi ze będzie tak jak ja będę tego potrzebować :)
Następna wizytę mam 13.06. Prenatalne mam zrobić od 13 do 16.06
to może spróbuj pójść gdzieś szybciej, zeby tylko podejrzeć czy wynik usg będzie taki sam i zeby spać spokojniej. Trzymam kciuki zeby było wszystko w porządku ✊🏼✊🏼
o tak, tak!!! Ja nienawidziłam duomoxu, nie mogłam tego przełknąć :((
O tak tez potwierdzam, duomox zmora dzieciństwa 🤭🙈
 
reklama
sama czekam z basenem do 2 trymestru, więc wiem o co chodzi 😉
jeszcze w kontekście przewrażliwienia, to chyba zrezygnuję z wakacji samolotem. Nastawiałam się w tym roku na Grecję, ale nie jestem w stanie zaryzykować lotu.
Ja właśnie myślałam o wakacjach, ale tak jeśli bym dotrwała do 6-7 miesiąca właśnie. Raczej też blisko gdzieś, Europa, ale kobiety latają i po 10h, to trochę już podziwiam. Ja i bez ciąży byłam zestresowana takim długim lotem i jeszcze myśl o służbie zdrowia w jakimś odległym zakątku świata.
 
Do góry