reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

To o czym mowisz to profilaktyka okołoporodowa, ale aby nie doszło do następstw konfliktu serologicznego dla dziecka ( choroba hemolityczna) trzeba sprawdzić przeciwciała anty-d w teście Coombsa a w razie czego (jeśli ich nie ma) przyjąć immunoglobuline anty-d pomiędzy 28 a 30TC
Ja nie piszę o profilaktyce okołoporodowej tylko o oznaczeniu czynnika rh u płodu.
Immunoglobulinę dają wszystkim ciężarnym z czynnikiem rh-
 
reklama
sama jestem tego ciekawa bo mamy wakacje zarezerwowane w sierpniu nad morzem a ja na l4. Chyba trzeba będzie się podpytać gina o to czy można jechać . Jak nie będę mogła to mąż będzie musiał jechać sam z dziećmi 😞
Ja coś czytałam, że lekarz musi dla bezpieczeństwa wystawić zaświadczenie o tym, że podróż jest wskazana, nie będzie stanowiła zagrożenia. To na pewno byłoby przydatne w razie kontroli ZUS. Teoretycznie powinno się podać w ZUS adres przebywania na zwolnieniu lekarskim jak ulegnie zmianie, to byłoby zabawnie podać adres hotelu gdzieś w Grecji. Pewnie bym to olala i zaryzykowała.
 
Sama nie odważyłabym się na urlop w trakcie zwolnienia, bo może to oznaczać utratę zasiłku ☹️ Wiem, że psychicznie nie wyrobiłbym na takim urlopie, bo miałabym z tyłu głowy, że a nuż zostanę skontrolowana.
Podobno kontrole są teraz częste i czytałam o przypadku, że kobieta została skontrolowana dwa razy w trakcie trwania ciąży.
Ale właśnie czytałam, że lekarz może wystawić zaświadczenie o braku przeciwwskazań do podróży, że będzie ona bezpieczna i to takie jakby zalecenie lekarskie i zwolnienie lekarskie chodzące. Co do kontroli to raczej tylko sprawdzają czy się faktycznie jest w ciąży.
 
ja ci powiem że moja koleżanka miała przypał właśnie z tego tytułu. W 7 miesiącu ciąży pojechała nad morze i nie wiem czy ktoś właśnie jej nie podpierdzielil i akurat kontrola przyszła. Jak wróciła z wakacji to jakieś pisemko miała w skrzynce i musiała się gdzieś tam stawić. O tyle przesrane miałam że do 7 dni miała się stawić a ona była 3 tyg. Na wakacjach i ani podczas kontroli jej nie było ani jak się miała gdzieś tam stawić. Nie pamiątek już jak to się skończyło ale dużo miała zamieszanka i zawieszone chyba L4 do końca ciąży. U innej zaś byli jak była u mamy na 2 dni ale to tam jakiś kwit z apteki dała, stawiła się na to spotkanie i już. Ale to było kilka lat temu. A nie wiem czy teraz nie zaostrzyli jeszcze tego bo wiadomo jaki jest ZUS.

O dziewczyny ale dziś pospalam, jedyny dzień wolny w tym tygodniu prócz niedzieli. Taki se grafik zrobiła, sama ! Że cały tydzień pracowałam od 8 do 20 🤷 zaraz idę z małą na zakupki i będziemy gotować rosół. A na 17 mam endokrynologa.

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty 🙂
Coś takiego mama ginekolog pisała, takie zaświadczenie lekarskie też czytam, że musi być, za podróż bezpieczna, brak przeciwwskazań i chodząca elka.
 

Załączniki

  • IMG_20220527_092224.jpg
    IMG_20220527_092224.jpg
    266 KB · Wyświetleń: 46
tu na forum u wielu dziewczyn objawy zanikły a ciąża rozwija się prawidłowo. U mnie też są raz słabsze, raz mocniejsze. Dziś zero mdłości. Nie ma się co tym przejmować ale rozumiem bo ja też tak panikuje.
moja mała też bardzo chciała siostrę i mówiła że jak będzie brat to będzie mniej kochać trochę i nie będzie pomagać. Ale po stracie, teraz jest jej obojętne co byle było. Bo bardzo to przeżyła. Ale też jest już duża bo zaraz 7 lat.
Moja ma 9 lat i w sumie nie ma wymagań bardziej chce rodzeństwo bo jest jedynaczką🙂🙂🙂
 
Kontrolują kontrolują ☹️☹️ niestety. Nawet ostatnio trafiłam na artykuł, że kobiety wyjechały za granicę w ciąży na l4 i cyk kontrola. Ale większość kontroli to zapewne sprawka donosicieli.


Myślę, że na L4 lepiej za granicę się nie wybierać. Bo można stracić zasiłek i wgl problemy mieć. Bez sensu. Ja bym sobie darowała. Można w Pl wyjechać(tak wiem drożej niż za granicą i cebulactwo) i mieć na ten czas adres na zwolnieniu np hotelu w którym się będzie mieszkac
. 😁 Na mama ginekolog jest o tym ciekawy artykuł.
Koleżanki moje widziałam latały w zaawansowanych ciążach z dużymi brzuchami, nie wiem czy na zwolnieniu czy urlopy brały. Polską nie jestem zainteresowana, za dużo już podróżowałam za granicą i Polska jest dla mnie mało ciekawa, a ceny nieadekwatne, z Mamą planowałyśmy już sobie dawno wakacje za granicą, jakiś Zakhyntos czy coś by blisko było i krótki lot. A Mama właśnie do mnie przyjeżdża w sierpniu i tak zaczęłam kminić :)
 
Raczej nie. Generalnie możesz wykonywać niezbędne czynności życiowe, więc nawet na Sport powinnaś mieć zalecanie... Ja bym się bała.
Opieram się na tym co czytam. Jeśli bym się zdecydowała to bym poprosiła o takie zaświadczenie od ginekologa i w razie kontroli bym je przekazała. Trzeba po prostu spędzać czas rekreacyjnie, odpoczywać, zgodnie z przeznaczeniem zwolnienia lekarskiego i nie podejmować czynności, które by mogły właśnie podważyć, a przebywać na zwolnieniu można gdzie się chce niby.
 

Załączniki

  • IMG_20220527_172010.jpg
    IMG_20220527_172010.jpg
    129,4 KB · Wyświetleń: 33
  • IMG_20220527_092224.jpg
    IMG_20220527_092224.jpg
    266 KB · Wyświetleń: 29
reklama
Już kupiłam też mnie naszła ochota na brzoskwinie ale najpierw zjadłam 5 nektarynek to chyba jutro zacznę je jesc 🙂🙂🙂
🤣 nieźle 🤣
Ja się czuję niedobra mama, córce dziś nie pozwoliłam zjeść nektarynki no bo twarda ...teraz wpierdzielilam jedna i tak mi córki szkoda że jej nie dałam 🥺 ale pochłonęła ja z takim smakiem że mąż się patrzył na mnie jak na wariatkę bo stekalam 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
 
Do góry