reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

A jak teraz wygląda Twoja dieta? Bo nawilżenie skóry to nie tylko woda, ale też - a z mojego doświadczenia, głównie - tłuszcze. A w ciąży często odrzuca od tłustego. Może spróbuj jakieś awokado, oliwki, tłusty nabiał, jeśli jesz dość chudo?
chudo też nie jem, oliwa z oliwek wchodzi jak złoto, ale przyznam, że na pewno mniej tłusto jem niż przed ciążą.
 
reklama
Hej, ja ostatnio zgłupiałam. Moja lekarka liczy tygodnie na równo od ostatniej miesiączki 5 marca. Jakimś sposobem wyznaczyła termin porodu na 12.12. Ostatnio byłam u niej na wizycie w 10+4 we wtorek, a w piątek w 11+0 u innego genekologa na USG piersi i mówię, że jestem równo w 11 tygodniu. A ona kazała mi podać datę transferu in vitro i wyznaczony termin porodu i mi mówi, że jestem w 10+4. Tłumaczę, że w 10+4 to ja byłam trzy dni u swojego ginekologa z kliniki leczenia niepłodności... A ona, że nie, bo po dacie porodu widzi, że jest tak jak ona mówi.

Ja tam już nie rozumiem jak się wylicza ten termin porodu. Na kalendarzach internetowych też różnie wychodzi, ja miałam do tego wcześniej nieregularne miesiączki,w dużej mierze też regulowane plastrami antykoncepcyjnymi :/ nie rozumiem
ja miałam inseminacje i lekarz powiedział że termin wyznaczą się tak: data inseminacji - 2 tygodnie + 40 tygodni.
 
Nie przejmuj się tym. Moja też dziś wpisała termin z om na 19.12. który nie jest prawidłowy bo mam nieregularne cykle i dłuższe. Powiedziała, że na tym etapie nie bierze się jeszcze pod uwagę pomiarów usg bo są niedokładne i dopiero na prenatalnych po pomiarach będzie wyznaczony termin i on będzie obowiązywał.
O dziękuję :) czyli może jeszcze ulec zmianie mój termin porodu, to spytam 7 czerwca o to na prenatalnych.
 
Ja to już przypadkiem trafiłam na informację o hartowaniu brodawek kilka msc przed porodem, by było łatwiej z karmieniem. Jak widzę opisy kobiet o łzach płynących po policzkach i zagryzaniu zębów z bólu to mam schizy z tym karmieniem. Jest taka maść, która pomaga podobno - załączam info o niej. Będę musiała się jeszcze doedukować, a może Mamy, które już karmiły coś nam doradzą?
 

Załączniki

  • IMG_20220523_145449.jpg
    IMG_20220523_145449.jpg
    303,4 KB · Wyświetleń: 44
Już po badaniach prenatalnych. Ryzyko trisomii dość niskie bo 1 na 11500 dla zespołu Downa, a dla pozostałych poniżej 1 na 20000. Ogólnie dzidzia szalała dzisiaj w brzuchu, cały czas podskakiwała i wierciła się 😁. Płci na razie nie pokazała ale może 21-ego czerwca na kolejnej wizycie uda nam się podejrzeć. Ma 6cm obecnie, serduszko dalej wszystko dobrze. Ogólnie powiedziała lekarka że z USG na razie wszystko pięknie wygląda 🥰. Ale widok jak szaleje i się rusza wzruszający! Wcześniej się tak nie wzruszałam jak dzisiaj 😊.
Piękne dzidzi i wyniki tez super 🥰
O dziękuję :) czyli może jeszcze ulec zmianie mój termin porodu, to spytam 7 czerwca o to na prenatalnych.
na prenatalnych właśnie z tego co kojarzę z opowieści to podają termin którego później się trzymają bo jest ponoc dokładniejszy :)
 
Ja to już przypadkiem trafiłam na informację o hartowaniu brodawek kilka msc przed porodem, by było łatwiej z karmieniem. Jak widzę opisy kobiet o łzach płynących po policzkach i zagryzaniu zębów z bólu to mam schizy z tym karmieniem. Jest taka maść, która pomaga podobno - załączam info o niej. Będę musiała się jeszcze doedukować, a może Mamy, które już karmiły coś nam doradzą?
Nigdy nic nie robiłam i nie miałam problemów przy karmieniu 🤷‍♀️myślę, że to bardzo indywidualne 🤷‍♀️
Niedawno natknęłam się na info że maltan z jakiegoś powodu nie jest polecany i lepszą jest zwykła lanolina 🤷‍♀️
 
reklama
Nie przejmuj się tym. Moja też dziś wpisała termin z om na 19.12. który nie jest prawidłowy bo mam nieregularne cykle i dłuższe. Powiedziała, że na tym etapie nie bierze się jeszcze pod uwagę pomiarów usg bo są niedokładne i dopiero na prenatalnych po pomiarach będzie wyznaczony termin i on będzie obowiązywał.
No właśnie wg większości lekarzy termin wyznacza się na podstawie usg sprzed 10 tc, bo potem już dzieci się zaczynają rozwijać bardziej indywidualnie 🤷‍♀️
 
Do góry