reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

ja też na 19 ale ja akurat chciałam późniejsze godziny żebym ani ja ani mąż nie musieli brać wolnego, a też musimy dojechać tyle km na badanie. Ale będę w pracy do 17 to głowa zajęta będzie
pamiątaj że odejście objawów nic nie znaczy, tak samo jak ciągłe objawy. Powiedziała to ta co w niedzielę zrobiła panikę bo cycki przestały boleć🤦 Ja też świruje jak coś mi popuści. Ale jak w poniedziałek zobaczyłam malucha całego i zdrowego to już tak nie przywiązuje do tego wagi. Wczoraj i przedwczoraj miałam straszne mdłości cały dzień ale piersi bolały mniej. A dziś mniejsze mdłości ale cyce w nocy strasznie bolaly. Zauważyłam że nie bolą jak chodzę cały czas w biustonoszu.
Ja nadal czasami mam taki ból lekki podbrzusza jak na okres. Zakluje mnie brzuch, podbrzusze, pochwa...
kurde ja też panikuje że może rwa kulszowa. Jak za długo stoję w kuchni (tylko w kuchni 🤣) albo źle stane to kłuje mnie prawy pośladek, ale jak się położę to przechodzi. Idzie coś na ta rwę zaradzić?
ale jest wszystko ok i to jest ważne 🙂
ja za każdym razem mam NFZ i czuję że jest profesjonalnie zrobione. Przeciez to robi ta sama osoba co prywatne, tylko my mamy je bezpłatne 🙂
wiem wiem, ja teraz po wizycie już raczej odetchne, to znaczy mam taki plan 😅. Ale stres mimo wszystko się pojawia. Martwię się, mimo ze moja pierwsza ciąża była 100% bezobjawowa, wiec teoretycznie powinnam być nauczona ze objawy nie są wyznacznikiem. Ale no cóż.. kobiety zawsze się martwią bez potrzeby 😄
 
reklama
Mój też nie może być :( a chodzę prywatnie... Przykro mi bo w 1 ciąży mąż też nie mógł być , miał ważny wyjazd służbowy i nie było go ponad tydzień w domu. Nie dało się tego przełożyć. Teraz nie można bo epidemia.. wizyty w maseczkach itd rozumiem , ale bez męża przykro :( ale są rzeczy na które wpływu nie mamy , będę musiała kolejny raz dać radę 👍
Kurde z tą pandemia to już przesadzają... Przecież już została zniesiona 🤦🏻‍♀️ a to badanie jest na tyle ważne że dobrze mieć obok jakieś wsparcie... No nic dzisiaj poprzezywam, a to i tak nic nie zmieni.
 
Bardzo mi miło, że pytasz. Jest wszystko OK 😍 Jestem w końcu taka spokojna uffff 10+4, CRL 4,5 cm. I pięknie do mnie mała machała, co widać na foto :) Pani doktor pocieszyła mnie, że 90% poronień wynika z nieprawidłowych genetycznie zarodków, a mój przecież był przebadany w procedurze in vitro i że takie ciąże rzadko są ronione, a jeśli już to z innych przyczyn typu krwiaki itp. Czy nie mogła mi tego powiedzieć wcześniej, a ja miesiąc wariowałam z nerwów? 🤦‍♂️ Póki co ciąża idealna, bez objawów, a dziecię rozwija się. Oby tak dalej! I teraz 07.06. USG prenatalne (innych prenatalnych nie muszę wykonywać też ze względu na to przebadanie zarodka). I 30.06. kolejna wizyta.
Pozdrawiam i życzę wszystkim takich samych dobrych wieści!
Zobacz załącznik 1402376Zobacz załącznik 1402377
Fajnie macha 😍 a ty w ogóle nie masz objawow czy raz na jakiś czas są? Ja jestem 11+0 i mam tylko czasem lekkie kłucia w brzuchu i zmęczenie ale tez nie każdego dnia i szczerze taki przypadek jak Twój bardzo mnie pociesza 🥰 ale nie powiem ze czasem jak są te dni bez niczego to i tak różne myśli mnie nachodzą, ale staram się być pozytywna mimo to 🙈
Hej mamy 🤰🏽🤰🏻🤰🦸‍♀️🦸‍♀️

Aby było nam raźniej w dniu wizyty, bądźmy dla siebie wsparciem 😊

18.05.22

@anulaa_89 - wizyta, 10.40
@Nantes - wizyta
@7grudnia - wizyta, 15.00
@Strzyga_ - wizyta, 10.00
@MissCe - prenatalne, 12.00

Powodzenia na dzisiejszych wizytach! Za dobre wiadomości i piękne widoki! ✊🏼☀️

19.05.22

@Malka_91 - wizyta
@astorlee - prenatalne
@MoniaJ2424 - wizyta

20.05.22

@Blondynka w sieci - wizyta
@Olka92 - wizyta
@Cytryna* - wizyta
@Coronita - wizyta

23.05.22

@MartaMarkry - wizyta, 17.45
@Aurora84 - wizyta
@AgataG21 - USG prenatalne (Pappa juz będzie zrobiona) i wizyta kontrolna
@Bebet - prenatalne

24.05.22

@Agnesco - wizyta + prenatalne
@Cleo92 - prenatalne
@MissCe - prenatalne
@Poplątana9 - prenatalne, 19.00
@7grudnia - prenatalne
@Malka_91 - prenatalne
@Mamafasolki - prenatalne
@Renjja - prenatalne
@Strzyga_ - USG
@marsi89 - prenatalne, 19.00

25.05.22

@Cleo92 - wizyta
@Marcowa22 - prenatalne, 17.50

26.05.22

@Blondynka w sieci - prenatalne
@Purrfect - prenatalne (USG + pobranie krwi do Pappa)
@Dagna42 - wizyta
@nikola1512 - prenatalne z krwi

28.05.22

@ka.an92 - prenatalne

30.05.22

@Olka92 - prenatalne
@Magdalena_27 - prenatalne
@pannadarianna - wizyta

31.05.2022

@nikola1512 - USG prenatalne
@Hol-inka - USG prenatalne
@Kamilad - wizyta
@Bibi80 - prenatalne villocentesis (CVS)

@Aniaaa_022 - wizyta 01.06
@ka.an92 - prenatalne 02.06
@Majka2022 - prenatalne 02.06
@Mamafasolki - wizyta 03.06
@Bibi80 - wizyta 06.06
@Sentosa - wizyta 06.06
@Diaanaa - prenatalne 6.06
@Carolina123 - wizyta 08.06.22
@MartaMarkry - prenatalne 09.06
@Diaanaa - prenatalne 09.06
@Karola z nadzieją - prenatalne 10.06
@Kamsik - wizyta 10.06
@pannadarianna - prenatalne 13.06
@Margeritka28 - wizyta 13.06
@marsi89 - wizyta 13.06
@Dagna42 - prenatalne 17.06
@Carolina123 - prenatalne 21.06.22
@Kamilad - prenatalne 21.06
kciuki zaciśnięte ✊🏼✊🏼
patrząc na ilosc już badań prenatalnych, laski! Jak ten czas leci!!

Ja wizytę mam 23 a już świruje.. objawy odeszły i już tysiące myśli mi się udzielają, mimo ze z córka miałam tak samo i było wszystko dobrze. Mam nadzieje, ze w poniedziałek odetchne z ulga. :)



Miewacie jeszcze czasami bóle podbrzusza? Ale takie, ze poprostu czujecie, nie ze taki ból ze trEba brać tabletki.
ja mam bardzo delikatne jak już, takie lekkie cmienie/kłucie az się zastanawiam czy nie za lekko 🙈
to jest straszne. Mnie na początku tak mdlilo rano, ze nie byłam w stanie zjeść śniadania. Napady głodu co chwile.. a teraz? Gdybym nie była swiadoma, nie wiedziałabym ze jestem w ciazy 😅 piersi nawet bola mnie jak chcą. Raz bola, raz nie. I to samo z podbrzuszem…
to w sumie mam tak samo, ze objawy są tak jakby „jak im się przypomni” 🤷‍♀️
Dziewczyny, zaliczam 2 wizytę na sorze…od 4 dni miałam śluz kawa z mlekiem, a dziś poleciała żywa krew :( trzymajcie kciuki błagam!
🥺 oby wszystko było w porządku ✊🏼

A co do prenatalnych ja tez idę na NFZ ale nie mam pojęcia czy mąż ze mną wejdzie, zobaczymy za 10dni 🤷‍♀️
 
Dziewczyny, zaliczam 2 wizytę na sorze…od 4 dni miałam śluz kawa z mlekiem, a dziś poleciała żywa krew :( trzymajcie kciuki błagam!
Trzymam kciuki aby było dobrze wszystko z maluszkiem ❤️❤️❤️

PS. Ja napiszę co i jak jak będę po wizycie jak na razie jestem po USG 😁 i czekam na swoją kolej
 
Hej, umówiłam się na prenatalne 21 czerwca, to będzie 12+1. Tylko strasznie się boje bo są na NFZ, że zostaną zrobione na odpier.... I dodatkowo nie może być osoby towarzyszącej a chciałam mieć męża obok w razie wu :( macie jakieś doświadczenie z USG prenatalnym na NFZ? Mam nadzieję ze nie będzie źle... Przy okazji USG będę miała pobranie krwi do Pappy.
Wiem że prywatne gabinety robią to badanie w ramach NFZ chyba. Zadzwoń zapytaj do kilku.
 
reklama
Do góry