reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

U nas dzisiaj zimno, ja od rana jakaś taka do tylu, wczoraj o 21:45 już spałam, wstałam dzisiaj o 9:30 a od 13 wjechała drzemka 😂 zawsze byłam śpiochem ale teraz przechodzę sama siebie. Dodatkowo głowa boli i można tylko Apap który średnio na mnie działa ale co zrobić … o boze piszecie tak o tym bigosie ze aż mi ślinka cieknie 🥵🥵 tez nigdy nie robiłam i chyba sie muszę nauczyć 😎 ja mam za to fazę na owoce, borówki pochłaniam kilogramami dosłownie, do tego arbuzy, melony, winogrona - fajnie ze te zachcianki sa teraz w tym okresie kiedy wszystko takie pyszniutkie i świeże 🤰🏼✊🏻
 
reklama
U nas dzisiaj zimno, ja od rana jakaś taka do tylu, wczoraj o 21:45 już spałam, wstałam dzisiaj o 9:30 a od 13 wjechała drzemka 😂 zawsze byłam śpiochem ale teraz przechodzę sama siebie. Dodatkowo głowa boli i można tylko Apap który średnio na mnie działa ale co zrobić … o boze piszecie tak o tym bigosie ze aż mi ślinka cieknie 🥵🥵 tez nigdy nie robiłam i chyba sie muszę nauczyć 😎 ja mam za to fazę na owoce, borówki pochłaniam kilogramami dosłownie, do tego arbuzy, melony, winogrona - fajnie ze te zachcianki sa teraz w tym okresie kiedy wszystko takie pyszniutkie i świeże 🤰🏼✊🏻
ojej z tą głowa to coś jest na rzeczy bo też dziś umierałam z boku głowy a Apap prawie wcale nie działa 😕
U mnie dodatkowo chyba zatoki zaczynają sie 😕

Co do owoców .... Melon ! Jeju ale mi smak zrobiłaś na melon 🤤🤤🤤🤤
 
ojej z tą głowa to coś jest na rzeczy bo też dziś umierałam z boku głowy a Apap prawie wcale nie działa 😕
U mnie dodatkowo chyba zatoki zaczynają sie 😕

Co do owoców .... Melon ! Jeju ale mi smak zrobiłaś na melon 🤤🤤🤤🤤
wydaje się ze dzisiaj coś z ciśnieniem nie tak, przed ciąża na bol brałam nimesil wiec ten Apap to jak drażetki, ale wzięłam dwa i wypiłam bardzo dużo wody z cytryna i szczypta soli i jest dobrze wiec chyba podziałało 🤗
 
właśnie obudziłam się z kilkugodzinnej drzemki i nie zapowiada się, żebym usnęła…Ostatnio wyświetlił mi się artykuł o paracetamolu i zaczęłam obawiać się apapu🙄 Natomiast wychodzi na to, że ciągle jest to najbezpieczniejszy dostępny środek. Trzeba tylko zachować umiar.

cytat: Badanie wykazało, że wśród dzieci, które przed urodzeniem były narażone na kontakt z paracetamolem, ryzyko wystąpienie objawów autyzmu było o 19 proc. większe, zaś ADHD – o 21 proc. większe w porównaniu z dziećmi, których matki nie zażywały leku w czasie trwania ciąży.
 
właśnie obudziłam się z kilkugodzinnej drzemki i nie zapowiada się, żebym usnęła…Ostatnio wyświetlił mi się artykuł o paracetamolu i zaczęłam obawiać się apapu🙄 Natomiast wychodzi na to, że ciągle jest to najbezpieczniejszy dostępny środek. Trzeba tylko zachować umiar.

cytat: Badanie wykazało, że wśród dzieci, które przed urodzeniem były narażone na kontakt z paracetamolem, ryzyko wystąpienie objawów autyzmu było o 19 proc. większe, zaś ADHD – o 21 proc. większe w porównaniu z dziećmi, których matki nie zażywały leku w czasie trwania ciąży.
Też widziałam ten artykuł, szkoda, że link do badania zepsuty. "Narażone na kontakt z paracetamolem" to bardzo ogólnikowe stwierdzenie. Dokopałam się do badania jakby ktoś chciał poczytać:

"Researchers analyzed data from the Boston Birth Cohort, a long-term study of factors influencing pregnancy and child development. They collected umbilical cord blood from 996 births and measured the amount of acetaminophen and two of its byproducts in each sample. By the time the children were an average of 8.9 years, 25.8% had been diagnosed with ADHD only, 6.6% with ASD only and 4.2% with ADHD and ASD. The researchers classified the amount of acetaminophen and its byproducts in the samples into thirds, from lowest to highest. Compared to the lowest third, the middle third of exposure was associated with about 2.26 times the risk for ADHD. The highest third of exposure was associated with 2.86 times the risk. Similarly, ASD risk was higher for those in the middle third (2.14 times) and highest third (3.62 times)."

Tak, jak piszesz, alternatywy zbytnio nie ma, po prostu trzeba podejść rozsądnie i nie łykać jak landrynek.
 
Też widziałam ten artykuł, szkoda, że link do badania zepsuty. "Narażone na kontakt z paracetamolem" to bardzo ogólnikowe stwierdzenie. Dokopałam się do badania jakby ktoś chciał poczytać:

"Researchers analyzed data from the Boston Birth Cohort, a long-term study of factors influencing pregnancy and child development. They collected umbilical cord blood from 996 births and measured the amount of acetaminophen and two of its byproducts in each sample. By the time the children were an average of 8.9 years, 25.8% had been diagnosed with ADHD only, 6.6% with ASD only and 4.2% with ADHD and ASD. The researchers classified the amount of acetaminophen and its byproducts in the samples into thirds, from lowest to highest. Compared to the lowest third, the middle third of exposure was associated with about 2.26 times the risk for ADHD. The highest third of exposure was associated with 2.86 times the risk. Similarly, ASD risk was higher for those in the middle third (2.14 times) and highest third (3.62 times)."

Tak, jak piszesz, alternatywy zbytnio nie ma, po prostu trzeba podejść rozsądnie i nie łykać jak landrynek.
To bardzo uproszczone wnioski, paracetamol = problemy bo trzeba wziąć pod uwagę przyczyny brania paracetamolu (to nie były badania randomizowane wiec czynników jest milion) - wirusy, gorączka, uzależnienia od leków P bólowych itp.
 
Hej dziewczyny! Wczoraj poszłam spać po 1 bo oglądałam Eurowizje a dzisiaj od 7 już oczy jak 5zł a myślałam że tyle pospie... w ciągu ostatnich tygodniu moje odczuwanie objawów ciąży się zmieniło ale wszystko co piszecie na jakimś etapie mogłabym do siebie dopisać, to niesamowite 😉. Bol glowy miałam ostatnio - skończyło się na polowce 500mg paracetamolu i na szczęście pomogło. Jeśli chodzi o mdłości to odczuwam je obecnie tylko wieczorami co mnie mega cieszy... głowa boli czasem, jem często bo faktycznie tak jak u Was wydaje mi się że wtedy czuje się bardziej komfortowo na żołądku. Na noc banana ;)...

Mam pytanie. Dostaliśmy wczoraj od mojej siostry kołyske o zabudowanych bokach. Słyszałyście o tym, że niby dzieci się mogą udusić o te boczne ściany (ochraniacze na łóżeczko)? Dla mnie to jakiś kosmos i nie przyszło by mi to do głowy gdyby mi koleżanka tego nie podsunęła 🤯. Co o tym myślicie?
 
Hej dziewczyny! Wczoraj poszłam spać po 1 bo oglądałam Eurowizje a dzisiaj od 7 już oczy jak 5zł a myślałam że tyle pospie... w ciągu ostatnich tygodniu moje odczuwanie objawów ciąży się zmieniło ale wszystko co piszecie na jakimś etapie mogłabym do siebie dopisać, to niesamowite 😉. Bol glowy miałam ostatnio - skończyło się na polowce 500mg paracetamolu i na szczęście pomogło. Jeśli chodzi o mdłości to odczuwam je obecnie tylko wieczorami co mnie mega cieszy... głowa boli czasem, jem często bo faktycznie tak jak u Was wydaje mi się że wtedy czuje się bardziej komfortowo na żołądku. Na noc banana ;)...

Mam pytanie. Dostaliśmy wczoraj od mojej siostry kołyske o zabudowanych bokach. Słyszałyście o tym, że niby dzieci się mogą udusić o te boczne ściany (ochraniacze na łóżeczko)? Dla mnie to jakiś kosmos i nie przyszło by mi to do głowy gdyby mi koleżanka tego nie podsunęła 🤯. Co o tym myślicie?
Piąteczka z Eurowizją :) I z bananem na noc :D
O tej kołysce pierwsze słyszę, też jestem bardzo ciekawa, czy ktoś się zetknął.
 
Hej mamy 🤰🏽🤰🏻🤰🦸‍♀️🦸‍♀️

Aby było nam raźniej w dniu wizyty, bądźmy dla siebie wsparciem 😊

15.05.22

@MissCe - prenatalne

Powodzenia @MissCe ! Za dobre wiadomości i piękne widoki! ✊🏼☀️


16.05.22

@Evelina@ - wizyta
@marsi89 - wizyta
@Margeritka28 - wizyta
@AgataG21 - USG z karty ciąży
@Diaanaa - wizyta

17.05.22

@olenka201 - prenatalne

18.05.22

@Carmen_87 - wizyta
@anulaa_89 - wizyta
@Nantes - wizyta
@7grudnia - wizyta
@Strzyga_ - wizyta

19.05.22

@Malka_91 - wizyta
@astorlee - prenatalne
@MoniaJ2424 - wizyta

20.05.22

@Blondynka w sieci - wizyta
@Olka92 - wizyta
@Cytryna* - wizyta

23.05.22

@Agnesco - prenatalne
@MartaMarkry - wizyta
@Aurora84 - wizyta
@AgataG21 - USG prenatalne (Pappa juz będzie zrobiona) i wizyta kontrolna
@Bebet - prenatalne

24.05.22

@Agnesco - wizyta
@Cleo92 - prenatalne
@MissCe - prenatalne
@Poplątana9 - prenatalne
@7grudnia - prenatalne
@Malka_91 - prenatalne
@Mamafasolki - prenatalne
@Renjja] - prenatalne
@Strzyga_ - USG
@Hol-inka - USG prenatalne

25.05.22

@Cleo92 - wizyta
@Marcowa22 - prenatalne

26.05.22

@Blondynka w sieci - prenatalne
@Purrfect - prenatalne (USG + pobranie krwi do Pappa)
@Dagna42 - wizyta
@nikola1512 - prenatalne z krwi

28.05.22

@ka.an92 - prenatalne

30.05.22

@Olka92 - prenatalne
@Magdalena_27 - prenatalne
@pannadarianna - wizyta

31.05.2022

@nikola1512 - USG prenatalne

@Aniaaa_022 - wizyta 01.06
@ka.an92 - prenatalne 02.06
@Majka2022 - prenatalne 02.06
@Mamafasolki - wizyta 03.06
@Bibi80 - wizyta 06.06
@MartaMarkry - prenatalne 09.06
@Karola z nadzieją - prenatalne 10.06
@Kamsik - wizyta 10.06
@pannadarianna - prenatalne 13.06
@Dagna42 - prenatalne 17.06
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczyny, mnie z kolei dokucza od wczoraj ból krzyża jestem dzisiaj 10+5 nie wiem czy się martwić czy to normalne, ma któraś z was podobnie ?
 
Do góry