reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

No i zatoki mam zawalone tak że niemiłosiernie mnie boli jedna strona tak że aż dziwne bo ból mi wchodzi też na zęby 😞 już robiłam inhalacje z soli fizjologicznej , mam nadzieję że odkorkuja się te zatoki 🥺
 
reklama
Hej dziewczyny! Wczoraj poszłam spać po 1 bo oglądałam Eurowizje a dzisiaj od 7 już oczy jak 5zł a myślałam że tyle pospie... w ciągu ostatnich tygodniu moje odczuwanie objawów ciąży się zmieniło ale wszystko co piszecie na jakimś etapie mogłabym do siebie dopisać, to niesamowite 😉. Bol glowy miałam ostatnio - skończyło się na polowce 500mg paracetamolu i na szczęście pomogło. Jeśli chodzi o mdłości to odczuwam je obecnie tylko wieczorami co mnie mega cieszy... głowa boli czasem, jem często bo faktycznie tak jak u Was wydaje mi się że wtedy czuje się bardziej komfortowo na żołądku. Na noc banana ;)...

Mam pytanie. Dostaliśmy wczoraj od mojej siostry kołyske o zabudowanych bokach. Słyszałyście o tym, że niby dzieci się mogą udusić o te boczne ściany (ochraniacze na łóżeczko)? Dla mnie to jakiś kosmos i nie przyszło by mi to do głowy gdyby mi koleżanka tego nie podsunęła 🤯. Co o tym myślicie?
U mnie podobnie z tym spaniem. Niby cały dzień jestem zmęczona, czasami się zdrzemnę w ciągu dnia, a przychodzi co do czego, to budzę się 5/6 rano i wcale nie wyrabiam 8h snu 🤦🏼‍♀️
odpukać, ja od kilku lat nie miewam bólów głowy, nie choruję, ale czasami partner ma migreny, więc wiem, jakie to straszne.
U mnie delikatne mdłości wróciły w tym tygodniu, ale w niczym mi nie przeszkadzają. Piersi ciągle mocno bolą, ale z tego akurat się cieszę, bo mam złe doświadczenia, gdy piersi przestawały boleć.

Odnośnie kołyski to słyszałam tylko, że łóżeczko ma być puste. Tylko szczebelki, zero ochraniaczy, maskotek itd Naczytałam się kiedyś o śmierciach łóżeczkowych, więc podziękuję za takie gadżety.
 
Hej dziewczyny, mnie z kolei dokucza od wczoraj ból krzyża jestem dzisiaj 10+5 nie wiem czy się martwić czy to normalne, ma któraś z was podobnie ?
może warto porobić w domu trochę wzmacniających ćwiczeń? np pozycja na czworakach, wyciągasz prawą rękę i lewą nogę i zmieniasz.
 
może warto porobić w domu trochę wzmacniających ćwiczeń? np pozycja na czworakach, wyciągasz prawą rękę i lewą nogę i zmieniasz.
Tak masz rację, myślałam o piłce albo o jodze ale jakoś chciałam poczekać do 12 tygodnia, chyba się obawiam, że mogę jakoś zaszkodzić, chyba jestem trochę przewrażliwiona 😅
 
Też widziałam ten artykuł, szkoda, że link do badania zepsuty. "Narażone na kontakt z paracetamolem" to bardzo ogólnikowe stwierdzenie. Dokopałam się do badania jakby ktoś chciał poczytać:

"Researchers analyzed data from the Boston Birth Cohort, a long-term study of factors influencing pregnancy and child development. They collected umbilical cord blood from 996 births and measured the amount of acetaminophen and two of its byproducts in each sample. By the time the children were an average of 8.9 years, 25.8% had been diagnosed with ADHD only, 6.6% with ASD only and 4.2% with ADHD and ASD. The researchers classified the amount of acetaminophen and its byproducts in the samples into thirds, from lowest to highest. Compared to the lowest third, the middle third of exposure was associated with about 2.26 times the risk for ADHD. The highest third of exposure was associated with 2.86 times the risk. Similarly, ASD risk was higher for those in the middle third (2.14 times) and highest third (3.62 times)."

Tak, jak piszesz, alternatywy zbytnio nie ma, po prostu trzeba podejść rozsądnie i nie łykać jak landrynek.
Próba niecałych 1000 dzieci to dość mała próba jak na badanie tak popularnego leku jak paracetamol 🙄
Ja bym sprawdziła w pierwszej kolejności jak wygląda procentowo występowanie autyzmu i adhd w społeczeństwie 🤷‍♀️
 
Hej dziewczyny! Wczoraj poszłam spać po 1 bo oglądałam Eurowizje a dzisiaj od 7 już oczy jak 5zł a myślałam że tyle pospie... w ciągu ostatnich tygodniu moje odczuwanie objawów ciąży się zmieniło ale wszystko co piszecie na jakimś etapie mogłabym do siebie dopisać, to niesamowite 😉. Bol glowy miałam ostatnio - skończyło się na polowce 500mg paracetamolu i na szczęście pomogło. Jeśli chodzi o mdłości to odczuwam je obecnie tylko wieczorami co mnie mega cieszy... głowa boli czasem, jem często bo faktycznie tak jak u Was wydaje mi się że wtedy czuje się bardziej komfortowo na żołądku. Na noc banana ;)...

Mam pytanie. Dostaliśmy wczoraj od mojej siostry kołyske o zabudowanych bokach. Słyszałyście o tym, że niby dzieci się mogą udusić o te boczne ściany (ochraniacze na łóżeczko)? Dla mnie to jakiś kosmos i nie przyszło by mi to do głowy gdyby mi koleżanka tego nie podsunęła 🤯. Co o tym myślicie?
Czytałam o tym tylko 🤷‍♀️ nigdy nie słyszałam sama o podobnym przypadku ani wśród znajomych ani ich znajomych. W normalnym łóżeczku zawsze miałam założone ochraniacze a w swoim łóżku miałam wstawione poduszki, żeby dziecko nie zarąbało w ścianę.
 
Hej dziewczyny, mnie z kolei dokucza od wczoraj ból krzyża jestem dzisiaj 10+5 nie wiem czy się martwić czy to normalne, ma któraś z was podobnie ?
Ja poprzednio dopóki pracowałam i miałam siedzącą pracę - dopóty miałam bóle krzyża 🤷‍♀️ poszłam na zwolnienie - bóle się skończyły 🤷‍♀️
 
Tak masz rację, myślałam o piłce albo o jodze ale jakoś chciałam poczekać do 12 tygodnia, chyba się obawiam, że mogę jakoś zaszkodzić, chyba jestem trochę przewrażliwiona 😅
sama czekam z basenem do 2 trymestru, więc wiem o co chodzi 😉
jeszcze w kontekście przewrażliwienia, to chyba zrezygnuję z wakacji samolotem. Nastawiałam się w tym roku na Grecję, ale nie jestem w stanie zaryzykować lotu.
 
reklama
No i zatoki mam zawalone tak że niemiłosiernie mnie boli jedna strona tak że aż dziwne bo ból mi wchodzi też na zęby 😞 już robiłam inhalacje z soli fizjologicznej , mam nadzieję że odkorkuja się te zatoki 🥺
Mi na zatoki REWELACYJNIE pomógł sinupred express forte - looknij go sobie - on jest bezpieczny przy kp - może w ciąży też można?
W ciąży lekarka zaleciła mi z buteleczki 3 razy dziennie niuchnąć do każdej dziurki olbas (potem się dowiedziałam, że niby jest niewskazany, ale w końcu stosowałam ze wskazania lekarza 🤷‍♀️).
 
Do góry