reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Dziewczyny a zastanawialyscie się już jaki krem z filtrem wybrać w ciąży? 🤔 a moze macie jakieś sprawdzone już? Przeglądałam wstepnie bo zaraz będzie się odkrywać wiecej ciała, ale tyle tego do wyboru ze w sumie nie wiem jaki 🙈
Na razie do twarzy SPF 50 chemiczny, w dni kiedy wychodzę z domu na dłużej (pracuję z domu). Chciałam się przerzucić na mineralny/fizyczny, ale testowałam ich już tyle i każdy wygląda na mojej skórze paskudnie. Do tego kapelusz/czapka z daszkiem/parasol i lekkie zakrywające ubrania. Latem pewnie trzeba będzie pomyśleć o czymś więcej...
 
reklama
Mnie dziś też zły dzień dopadł , byłam z córką u dentysty i tak mnie to wykończyło , bo córka histeria na całego a lekarka straciła cierpliwość i kazała iść do lekarza który daje te gazy uspokajające 🙈 ogólnie masakra mam dość , córkę dalej boli ząbek a na NFZ widać nie można liczyć 😡😡😡
eh... też wylądowałam w końcu ze swoim u dentysty z gazem - portfel to rozpruwa na amen niestety 😣 i to po jednej dentystce, co go przetrzymała za długo 😖 bo wcześniej normalnie dawał sobie ząbki leczyć 😖
Obecnie przerabiam temat aparatów, bo niestety taki jaki on powinien mieć na NFZ nie jest w ogóle refundowany, a na NFZ powiedziała nam ukraińska ortodontka łamaną polszczyzną, że ledwo się w ogóle dogadałyśmy, że ona by zęba z dziąsła usunęła, bo i tak mu się kiedyś zepsuje, a zębów ma dużo. o!!!!!! 🤬🤬🤬 także za tydzień tysiak wyfrunie na aparat prywatnie 🤬 bo prywatnie nie mają problemu, żeby zęba z dziąsła wyciągnąć i założyć częściowy aparat na pół roku.
 
Kochane mamy to ❤️❤️❤️❤️ jest zarodek i jest serduszko ❤️🥺 ciąża wg USG 6+1 czyli tak jak liczyłam po przesuniętej owu tydzień młodsza niż wg miesiączki, wszystko się zgadza i wygląda pięknie 🥺 możliwe że obok pęcherzyka jest krwiak, ale może to też być jama macicy, profilaktycznie póki co zakaz seksu. Ale taki problem to nie problem ❤️
IMG_20220510_163828.jpg
 
Jestem podobnie 9+6 i tez w te ostatnie dni myślałam o rowerze, ale zapytam lekarza na kolejnej wizycie, co on na to :)

Dziewczyny a zastanawialyscie się już jaki krem z filtrem wybrać w ciąży? 🤔 a moze macie jakieś sprawdzone już? Przeglądałam wstepnie bo zaraz będzie się odkrywać wiecej ciała, ale tyle tego do wyboru ze w sumie nie wiem jaki 🙈
generalnie nie używam kremów. mam taką skórę, że trudno się opalam i tak 🤷‍♀️ zawsze się wszyscy ze mnie śmiali, bo nawet jak gdzieś wyjeżdżałam to najczęściej i tak biała wracałam 🤦‍♀️
 
Kochane mamy to ❤️❤️❤️❤️ jest zarodek i jest serduszko ❤️🥺 ciąża wg USG 6+1 czyli tak jak liczyłam po przesuniętej owu tydzień młodsza niż wg miesiączki, wszystko się zgadza i wygląda pięknie 🥺 możliwe że obok pęcherzyka jest krwiak, ale może to też być jama macicy, profilaktycznie póki co zakaz seksu. Ale taki problem to nie problem ❤️ Zobacz załącznik 1399834
Jaki śliczny bąbelek!! 😍 Widziałaś bijące serduszko? U nas mąż widział a ja byłam taka skupiona na dopytywaniu, czy na pewno wszystko w porządku, że nawet się nie przyjrzałam🤦‍♀️
 
eh... też wylądowałam w końcu ze swoim u dentysty z gazem - portfel to rozpruwa na amen niestety 😣 i to po jednej dentystce, co go przetrzymała za długo 😖 bo wcześniej normalnie dawał sobie ząbki leczyć 😖
Obecnie przerabiam temat aparatów, bo niestety taki jaki on powinien mieć na NFZ nie jest w ogóle refundowany, a na NFZ powiedziała nam ukraińska ortodontka łamaną polszczyzną, że ledwo się w ogóle dogadałyśmy, że ona by zęba z dziąsła usunęła, bo i tak mu się kiedyś zepsuje, a zębów ma dużo. o!!!!!! 🤬🤬🤬 także za tydzień tysiak wyfrunie na aparat prywatnie 🤬 bo prywatnie nie mają problemu, żeby zęba z dziąsła wyciągnąć i założyć częściowy aparat na pół roku.
o rany 😞 ja też prawie tysiak na aparat ortodontyczny dałam córce ale starszej i też chodzę z nią prywatnie ale nie ma stałego tylko wyciągany (dajemy tylko na noc ) .
Ale jak słyszę że na NFZ nie może sobie poradzić z dzieckiem ...mi się już płakać chciało bo młodsza córka to taka mała histeryczka , ale chyba będę musiała zainwestować w jej zęby prywatnie z tym całym gazem tylko ma 2 zęby do zrobienia więc pewnie 2 tys nie moje 😭
 
reklama
Do góry