reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
Jeździcie na rowerze w pierwszym trymestrze? Tak mnie kusi przy pięknej pogodzie jestem 9+4.... Oczywiście po osiedlu i typowo rekreacyjnie, rowerek wygodny :)
Jestem podobnie 9+6 i tez w te ostatnie dni myślałam o rowerze, ale zapytam lekarza na kolejnej wizycie, co on na to :)

Dziewczyny a zastanawialyscie się już jaki krem z filtrem wybrać w ciąży? 🤔 a moze macie jakieś sprawdzone już? Przeglądałam wstepnie bo zaraz będzie się odkrywać wiecej ciała, ale tyle tego do wyboru ze w sumie nie wiem jaki 🙈
 
Ja chyba przez tą nockę mam zjazd dzisiaj... hormony też już chyba dają o sobie znać (?) do tego mnie mdli i ogólnie źle się czuję...
Miałam dziś albo jutro rozmawiać o pracy i się nie odezwałam rano do nikogo 😩 dopiero przed chwilą maila wysłałam, żeby ktoś jakieś spotkanie ustalił, ale najwcześniej jutro popołudniu - chociaż też nie wiem czy to najlepszy pomysł, bo nie wiem co na wizycie usłyszę 🙄
Mam totalnego doła po prostu... 😔
 
Nieee, od słodyczy i od kawy odrzuciło mnie kompletnie. Nawet owoce często wydają się za słodkie i szukam tych kwaśniejszych. Ponoć ciągoty na słodkie to na dziewczynkę (na 50%) ;)
ja z dziewczynami miałam na kwaśne bardziej ochotę i wyglądałam idealnie, wszyscy mi mówili że promienieje a mówią że dziewczyny zabierają urodę 😃
Jestem za jak najbardziej.


Też tak myślę... Jak same nie zadbamy o nasze interesy to nikt o tym nie będzie pamiętał, że poświęcamy się dla pracy. Mam przykład na znajomej. Ciągle na l4... Ja dopóki stałej umowy nie dostałam w pracy to chora przychodziłam... A ona po l4 przyszła podpisała umowę na stałe i na drugi dzień poszła na l4. Dlatego przestałam patrzeć co się komu podoba i czy jest dużo pracy i czy ktoś to zrobi czy nie. 🤟😁

Przepraszam dziewczyny że tak mało też oststnio się udzielam. Ale męczą mnie te mdłości, ból głowy i w ogóle... Do tego w głowie mi się nadal nie mieści, że ginekolog nie chciała mi dać zwolnienia 🙄 bo za wczesna ciąża. Jak ja nie dałabym rady pracować mając pracę stojąca przy kompie plus dźwiganie. Normalnie tragedia.

Nadrobilam czytanie i bardzo mi przykro z powodu tyłu strat. Ale tak jak piszecie - natura wie lepiej. No i z dwojga złego wole aby natura za mnie to robiła niż ja musialabym się decydować...
kurde ja bym uciekała od takiej doktor co nie chce dać zwolnienia. Ja co prawda mam zamiar pracować do porodu ale mój gin co wizyte pyta się mnie o chorobowe.
Ja mam już stan przedzawałowy 🙈🙈🙈
ja tak będę mieć w poniedziałek 😱 na szczęście będę od rana w pracy, tylko wyskoczę się umyć i do gina więc może będzie lżej. Trzymam kciuki 😌
Ja jestem za grupa prywatna ale proponuję ja otworzyć za jakiś czas po prenatalnych jak będziemy już bardziej pewne i w bezpieczniejszym położeniu niż teraz ;) na fb też bym dołączyła ale myślę że dużo osób się cieszy tym że tutaj jest się anonimowym...

Jeśli chodzi o badania w lekarza to na te z karty ciąży chodzę bez męża bo luxmed zabrania osób towarzyszących ale na prenatalne go jak najbardziej wezmę bo to całkowicie prywatnie i wtedy można co się chce 🙂. On bardzo chce zobaczyć dzidzi 😊.

U mnie dziś 10+3. Uwielbiam kawe ale obecnie nie jestem w stanie jej pić (od kilku tygodni). Od wczoraj mam wrażenie że mam mniejsze mdłości co mnie nastraja pozytywnie 😊. Przynajmniej te rano są lżejsze.

Jestem na L4 od pierwszej wizyty ale faktycznie lekarz średnio do tego podchodzi xD. No ale wypisał. Obecnie mam do 23maja włącznie czyli do kolejnej wizyty. Jak będę się dobrze czuła (mdłości odejdą) to raczej wrócę do pracy bo planuje te wakacje jak wszystko będzie dobrze i wolę na nie jechać na urlopie niż na L4 🙂.
nie dokonać tak jest z tymi prenatalnym że prywatnie można co się chce bo mój mąż musiał siedzieć w aucie, nawet w poczekali nie mógł poczekać. A co do urlopu na L4 to masz rację. Mojej koleżance w zusie powiedzieli że jak jest na L4 to lepiej niech nie jedzie na urlop bo jak ja skontrolują to może stracić pieniądze. Więc trzeba uważać.
Jeździcie na rowerze w pierwszym trymestrze? Tak mnie kusi przy pięknej pogodzie jestem 9+4.... Oczywiście po osiedlu i typowo rekreacyjnie, rowerek wygodny :)
ja nawet bez ciąży nie jeździłam, ale spaceruje dużo. Wczoraj zrobiłam za cały dzień 10 km. Ale byłam u lekarza, na cmentarzu u małej, u rodziców.
Jestem podobnie 9+6 i tez w te ostatnie dni myślałam o rowerze, ale zapytam lekarza na kolejnej wizycie, co on na to :)

Dziewczyny a zastanawialyscie się już jaki krem z filtrem wybrać w ciąży? 🤔 a moze macie jakieś sprawdzone już? Przeglądałam wstepnie bo zaraz będzie się odkrywać wiecej ciała, ale tyle tego do wyboru ze w sumie nie wiem jaki 🙈
ja zawsze używalam tego z najmniejszym filtrem, 8 chyba teraz może jakaś 15 wezmę. Póki co od kilku dni używam baldamu brązującego z kolastyny 😃
 
Ja chyba przez tą nockę mam zjazd dzisiaj... hormony też już chyba dają o sobie znać (?) do tego mnie mdli i ogólnie źle się czuję...
Miałam dziś albo jutro rozmawiać o pracy i się nie odezwałam rano do nikogo 😩 dopiero przed chwilą maila wysłałam, żeby ktoś jakieś spotkanie ustalił, ale najwcześniej jutro popołudniu - chociaż też nie wiem czy to najlepszy pomysł, bo nie wiem co na wizycie usłyszę 🙄
Mam totalnego doła po prostu... 😔
Rozumiem Cie, dzis tez mam kiepski dzien... chyba już zaczyna się stres przed wizytą. Boje się jak diabli, a wizyta dopiero w czwartek. Dzis co prawda już 10+6 a mnie dalej trzyma stres czy wszystko ok... zwariować idzie 🤔
 
Ja chyba przez tą nockę mam zjazd dzisiaj... hormony też już chyba dają o sobie znać (?) do tego mnie mdli i ogólnie źle się czuję...
Miałam dziś albo jutro rozmawiać o pracy i się nie odezwałam rano do nikogo 😩 dopiero przed chwilą maila wysłałam, żeby ktoś jakieś spotkanie ustalił, ale najwcześniej jutro popołudniu - chociaż też nie wiem czy to najlepszy pomysł, bo nie wiem co na wizycie usłyszę 🙄
Mam totalnego doła po prostu... 😔
Tulę mocno 😥🤗 Też miewam teraz doły, włącznie z zastanawianiem się, czy ja faktycznie chcę takiej zmiany w życiu (i oczywiście od razu wyrzuty sumienia, że jak mogę w ogóle tak myśleć). Musisz uwierzyć na słowo, że będzie dobrze i to, jak się teraz czujesz, to tylko zmiany spowodowane przez hormony, nie Twoje prawdziwe "ja"💚 Nie rozgrzebuj za bardzo dziś emocji i wrzuć na luz na ile się da, a jutro będzie lepiej, zobaczysz!
 
Jestem podobnie 9+6 i tez w te ostatnie dni myślałam o rowerze, ale zapytam lekarza na kolejnej wizycie, co on na to :)

Dziewczyny a zastanawialyscie się już jaki krem z filtrem wybrać w ciąży? 🤔 a moze macie jakieś sprawdzone już? Przeglądałam wstepnie bo zaraz będzie się odkrywać wiecej ciała, ale tyle tego do wyboru ze w sumie nie wiem jaki 🙈
cały rok używam do twarzy spf 50 (teraz eeny meeny). Do ciała Derma 30 lub 50 (są w rossmanie, superpharm chyba też).

Na rower bardzo chciałabym pójść, ale partner mi kategorycznie zabronił. Mówię mu, że tu chodzi o upadek, a nie o inne działanie, ale nie da rady i grozi cichymi dniami 🙄 pozostają mi spacery, delikatna joga w domu no i planuję wybrać się na basen tylko czekam na przesyłkę z czepkiem i klapkami.
 
reklama
Mnie dziś też zły dzień dopadł , byłam z córką u dentysty i tak mnie to wykończyło , bo córka histeria na całego a lekarka straciła cierpliwość i kazała iść do lekarza który daje te gazy uspokajające 🙈 ogólnie masakra mam dość , córkę dalej boli ząbek a na NFZ widać nie można liczyć 😡😡😡
 
Do góry