reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
W Czechach i Niemczech chyba tylko do 12ego tygodnia, co jest dość problematyczne w sytuacji kiedy badania prenatalne zazwyczaj są właśnie ok 12ego :/ ale może coś źle sprawdziłam?
We Włoszech do 13 tygodnia kobieta ma prawo usunąć ciążę bez podawania powodu. Po 14 tygodniu jeżeli są problemy zdrowotne dziecka lub matki wysyła. Cię twój lekarz na aborcję.
 
Co do planowania dzieci, to dwójkę mam planowaną, a teraz trzecia ciąża i po prostu się trafiło, tak tak wiem, że sex bez zabezpieczenia może doprowadzić do ciąży, ale nie braliśmy pod uwagę, że raz jeden jedyny będzie tym "złotym" strzałem, tym bardziej, że o jedno dziecko starania rok i 3 miesiące, druga ciąża 8 miesięcy, a teraz raz się zdarzyło, że się nie zabezpieczyliśmy i koniec końców urodziłam synka w styczniu 2022 r, a teraz termin na grudzień 😂 no cóż już teraz mogę tylko modlić się, żeby wszystko było dobrze :) i tak jiz też czekam na teksty, że na 500+ polecieliśmy 😂😂
 
Niestety takie przekonanie ludzi u nas też będzie gadanie że 4 dziecko szczerze ja to jestem taki typ że się tym nie przejmuje ale nie lubię gadania za plecami .Ja zawsze chciałam gromadkę dzieci przynajmniej 3 ale dla niektórych to już jest dużo .
teraz to ja widzę bardzo dużo rodzin z 3 dzieci ...rzadko że ktoś ma 4 🤷 no chyba że jak se zrobimy z mężem 5 dziecko to będę widzieć ludzi z 4 dzieci 🤣🤣🤣 żarcik ...5 już nie planujemy
 
Co do planowania dzieci, to dwójkę mam planowaną, a teraz trzecia ciąża i po prostu się trafiło, tak tak wiem, że sex bez zabezpieczenia może doprowadzić do ciąży, ale nie braliśmy pod uwagę, że raz jeden jedyny będzie tym "złotym" strzałem, tym bardziej, że o jedno dziecko starania rok i 3 miesiące, druga ciąża 8 miesięcy, a teraz raz się zdarzyło, że się nie zabezpieczyliśmy i koniec końców urodziłam synka w styczniu 2022 r, a teraz termin na grudzień 😂 no cóż już teraz mogę tylko modlić się, żeby wszystko było dobrze :) i tak jiz też czekam na teksty, że na 500+ polecieliśmy 😂😂
no będą ...i wkurza mnie to że tak gadają a kurde w Niemczech też dostają coś na dzieci i jakoś nikt nic nie gada a w Polsce to już gadanie
 
Ja o ciąży jeszcze nikomu nie powiedziałam tzn wie tylko mąz od poczatku praktycznie . Ja się boję jeszcze mówić tzn przez to poronienie w 13 tyg które miałam jakoś wolę poczekać. Dzieci tez nie wiedzą choć pewnie będą się cieszyć bo pytali o rodzeństwo tzn corka ta co ma 5 lat powiedziała że by chciala jeszcze siostrę i pytala czy mozemy taka kupić śmiesznie to jej wyszło .Najwięcej oczywiście będzie gadać tesciowa .
Aaa no właśnie zapomniałam że teraz będą mówić ze emerytura 😁 a moje marzenie to tylko szczęśliwie dotrzeć do porodu i urodzin zdrowe malenstwo.
 
Dziewczyny , czy Wasza rodzina już wie o ciąży ? U nas wiedzą tylko moi rodzice , mamy połączony dom i ciężko to ukryć. Nikomu nie mówią. Wiem oczywiście, że na każdym etapie może się coś stać ale w pierwszym trymestrze mam wyjątkowy niepokój w sobie
U mnie tylko moje dwie przyjaciółki. Rodzinie powiem po prenatalnych. Za wiele przeszłam z moimi ciążami aby znowu przechodzić rozmowy na rodzinnych obiadach o moim stanie 🙄
 
Ja o ciąży jeszcze nikomu nie powiedziałam tzn wie tylko mąz od poczatku praktycznie . Ja się boję jeszcze mówić tzn przez to poronienie w 13 tyg które miałam jakoś wolę poczekać. Dzieci tez nie wiedzą choć pewnie będą się cieszyć bo pytali o rodzeństwo tzn corka ta co ma 5 lat powiedziała że by chciala jeszcze siostrę i pytala czy mozemy taka kupić śmiesznie to jej wyszło .Najwięcej oczywiście będzie gadać tesciowa .
Aaa no właśnie zapomniałam że teraz będą mówić ze emerytura 😁 a moje marzenie to tylko szczęśliwie dotrzeć do porodu i urodzin zdrowe malenstwo.
rozumiem Cię 😉
No zanim my dotrwamy do tej emerytury to 100razy zmienia przepisy także ten no...🤣
 
Co do planowania dzieci, to dwójkę mam planowaną, a teraz trzecia ciąża i po prostu się trafiło, tak tak wiem, że sex bez zabezpieczenia może doprowadzić do ciąży, ale nie braliśmy pod uwagę, że raz jeden jedyny będzie tym "złotym" strzałem, tym bardziej, że o jedno dziecko starania rok i 3 miesiące, druga ciąża 8 miesięcy, a teraz raz się zdarzyło, że się nie zabezpieczyliśmy i koniec końców urodziłam synka w styczniu 2022 r, a teraz termin na grudzień 😂 no cóż już teraz mogę tylko modlić się, żeby wszystko było dobrze :) i tak jiz też czekam na teksty, że na 500+ polecieliśmy
Ja w 3 ciążę zaszłam praktycznie tez od jednego razu . Tzn uzgodniliśmy z mężem ze od następnego cyklu zaczynamy starania a że tez nam zawsze troche zeszło zanim zaszlam w ciążę to nie myślałam że uda się jeszcze szybciej tzn do nowego cyklu zostalo ( do tego po którym mieliśmy się zacząć starać) jakoś 3 dni to juz się nie zabezpieczaliśmy No i okres nie przychodził po 2 tyg zrobiłam test i niespodzianka.
 
reklama
Do góry