reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

jeżu chciałam dziś to samo pisać. Zjadłam dziś rano owsiankę, myśle se najedzona będę. 40 min później jadąc do pracy głodna. Przyjechałam do pracy, wypiłam skyr. 10 min później głodna… zjadłam banana! Głodna😒 w pierwszej ciazy czegoś takiego nie miałam 😖
Jakbym o sobie czytała..non stop jestem głodna 🤣
 
reklama
Ojej :( chciałabym by wszystko było ok z dzidzią i pozostał brak objawów, ale wiadomo, że kobieta, która wie, że jest w ciąży, a tego nie odczuwa to czuje dyskomfort lekki.
Tez tak teraz mam, tylko u mnie troche inaczej bo te objawy mialam ale teraz zniknely :/ Ale wydaje mi sie, ze stres nam nie pomoze w niczym, wiec lepiej myslmy pozytywnie :)
 
Myślałam, żeby pójść na Sanco, a potem z wynikiem zrobić usg prenatalne u specjalisty z certyfikatem fetal medicine. Może któraś z dziewczyn wyprowadzi mnie z błędu, ale koleżanka powiedziała mi, że pappa to statystyka i że w moim wieku (34l) i przy pierwszej ciąży (nie wiem, czy wliczają poronienia, raz mieliśmy losową wadę genetyczną) będę miała kiepski wynik. Oczywiście pappy nie wykluczam. zainteresuję się tym, jak na następnym usg w przyszłym tyg wszystko będzie ok.
Czy usg prenatalne robią tylko lekarze z certyfikatem Fetal Medicine Foundation? Nie wiem, czy czegoś nie pomyliłam. Na stronie fundacji są 844 nazwiska lekarzy z PL.
 
Myślałam, żeby pójść na Sanco, a potem z wynikiem zrobić usg prenatalne u specjalisty z certyfikatem fetal medicine. Może któraś z dziewczyn wyprowadzi mnie z błędu, ale koleżanka powiedziała mi, że pappa to statystyka i że w moim wieku (34l) i przy pierwszej ciąży (nie wiem, czy wliczają poronienia, raz mieliśmy losową wadę genetyczną) będę miała kiepski wynik. Oczywiście pappy nie wykluczam. zainteresuję się tym, jak na następnym usg w przyszłym tyg wszystko będzie ok.
Chyba @kasiaa91 pisała, że Pappa niekoniecznie wyjdzie źle, bo dla różnego wieku uwzględnia się to w obliczaniu ryzyka, czyli np teoretycznie gorszy wynik u Ciebie powiedzmy 1:300 będzie lepszy, niż 1:400 u 25-latki (cyfry z czapy :) ). No i interpretuje się to razem z wynikami USG. Ale tez ktoś pisał, że dane statystyczne do Pappa nie są aktualizowane od lat, więc to na minus...
Wiem, że jest ryzyko ale w mojej placówce jest tak niski procent aborcji, że wolę podjąć znowu to ryzyko niż mieć wątpliwości. Mam 40 lat więc moje ryzyko jest procentowo wiele większe aby napokac chorobę genetyczną. Miejmy nadzieję, że będzie wszystko ok 🍀🤞🌹
Rozumiem Cię, sama mam 39 lat więc nastawiam się na to badanie, ale i tak najpierw robię przesiewowe.
 
Właśnie zapisałam się na badania prenatalne i nie wiedziałam że to aż takie drogie 😅🙈
Wiecie w ogóle jak te badania wyglądają? Można zobaczyć dzieciątko na USG? Bo Pani powiedziała że mogę zabrać swojego chłopa ze sobą na takie badania i tak sie zastanawiamy obydwoje jak to w ogóle wygląda 😄 Jestem w 3 ciąży ale ani razu nie miałam robionych tych badań 🙈
 
Właśnie zapisałam się na badania prenatalne i nie wiedziałam że to aż takie drogie 😅🙈
Wiecie w ogóle jak te badania wyglądają? Można zobaczyć dzieciątko na USG? Bo Pani powiedziała że mogę zabrać swojego chłopa ze sobą na takie badania i tak sie zastanawiamy obydwoje jak to w ogóle wygląda 😄 Jestem w 3 ciąży ale ani razu nie miałam robionych tych badań 🙈
Ile kosztują?
Byłam z moim na tych badaniach, widać zarys rąk, nóg i mi musiał wsadzić tą głowice bo przez brzuch nie było widać 😉
 
reklama
Właśnie zapisałam się na badania prenatalne i nie wiedziałam że to aż takie drogie 😅🙈
Wiecie w ogóle jak te badania wyglądają? Można zobaczyć dzieciątko na USG? Bo Pani powiedziała że mogę zabrać swojego chłopa ze sobą na takie badania i tak sie zastanawiamy obydwoje jak to w ogóle wygląda 😄 Jestem w 3 ciąży ale ani razu nie miałam robionych tych badań 🙈
Widać normalnie na USG dzidziusia , a w niektórych gabinetach (bo nie wiem czy wszędzie ) masz monitor przed sobą 😀
 
Do góry