reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

Jezuuuuu jak mnie male cos wpycha od kilku dni .niewiem czy to Kolana czy wbija piety z Lewej strony ale kuzwa boli. Zadna pozycje mi nie pasuje wciaz czuje ze wpycha mi cos twardego. I reka czuje I normalnie boli jak bym po tej stronie wielkiego siniaka miala.meczy to juz powoli. Chyba czwarty dzien tak napiera na jedna strone. [emoji30][emoji30][emoji30]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Joshi, znam ten "słodki ból". Mąż to nazywa robieniem węża. Nagrałam tego małego zbója!
 
reklama
jakie jaja :D wczoraj Tomek dzwonil do gazownikow, ze nas nie ma i umowil nas na poniedzialek, zapisali se nazwisko i nr mieszkania i mieli byc o 9-tej...pojechalismy se dzis na zakupy no nie i no i se tak jezdzimy i nagle dzwoni Tomka tel i gazownik mowi, ze chca wzywac policje lub straz albo karetke, bo sasiedzi mu doniesli, ze jestem w domu a oni wala w drzwi a ja nie otwieram i ze napewno zemdlalam...a ciezarna trza ratowac no nie :) a Tomek mowi, moja kobieta ma sie dobrze, jest obok mnie :D suma sumarum okazalo sie, ze jeden gazownik drugiemu nie przekazal, ze maja byc w inny dzien i wyszlo zamieszkanie...wiec jak zwykle mam Trudne sprawy i Ukryta prawde hahaha :D
Lux straż sąsiedzka niedopatrzrnie , że i TY wyszlas ktoś się zagapil :)
Koleżanka poszła we czwartek na IP okazało się że ma 4cm rozwarcia podlaczyli ktg potem ledwo na oddzial zdążyli....4.5 min i urodzone dziecko 3820 :)

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Dobrze , że zdążyła dojechać wogole :)

Joshi, znam ten "słodki ból". Mąż to nazywa robieniem węża. Nagrałam tego małego zbója!
U mnie to samo , mały szaleje w brzuszku , ale nie ma dla mnie nic wspanialszego i bardziej mnie uspakajajacego :)
Że starszym ciagle mi było mało , bo ciągle ruszał się zbyt mało, leniwie jakiś tam ruch i nic . A teraz moja młodzież szaleje na całego. I mimo tego bólu to jest wspaniałe .

A tak z innej beczki moje dziecko od dwóch dni śpi sam w swoim pokoju Wola póki co raz w nocy na piciu i śpi do 7 . Jestem przeszczesliwa. Wiec moja teoria o chrapaniu M. się sprawdza, że to był powód płaczu i strachu mojego dziecko. Trzymajcie kciuki , żeby tak zostało.:)
 
Acha , a co do pasa ciążowego ja nosiłam po 3-4 tyg od cc. Nie miałam takiego zwykłego poporodowego tylko ortopedyczny regulowany na rzepy. Tak jak pisałam wcześniej przez te straszne bóle musiałam się wspomagać , bo moje mięśnie nie trzymały. Taki pas można nosić max 8 h na 24 h, ale ciągiem 4 . Nie wiem jak jest z tym typowo poporodowym. Ja odstawialam go stopniowo,zakladajac coraz krócej w ciagu dnia i więcej cwiczac. Po 3 mięs go już nie nosiłam wogole
 
Acha , a co do pasa ciążowego ja nosiłam po 3-4 tyg od cc. Nie miałam takiego zwykłego poporodowego tylko ortopedyczny regulowany na rzepy. Tak jak pisałam wcześniej przez te straszne bóle musiałam się wspomagać , bo moje mięśnie nie trzymały. Taki pas można nosić max 8 h na 24 h, ale ciągiem 4 . Nie wiem jak jest z tym typowo poporodowym. Ja odstawialam go stopniowo,zakladajac coraz krócej w ciagu dnia i więcej cwiczac. Po 3 mięs go już nie nosiłam wogole
Czy to byl pas "Pani Teresa" ? :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Lux straż sąsiedzka niedopatrzrnie , że i TY wyszlas ktoś się zagapil :)

Dobrze , że zdążyła dojechać wogole :)


U mnie to samo , mały szaleje w brzuszku , ale nie ma dla mnie nic wspanialszego i bardziej mnie uspakajajacego :)
Że starszym ciagle mi było mało , bo ciągle ruszał się zbyt mało, leniwie jakiś tam ruch i nic . A teraz moja młodzież szaleje na całego. I mimo tego bólu to jest wspaniałe .

A tak z innej beczki moje dziecko od dwóch dni śpi sam w swoim pokoju Wola póki co raz w nocy na piciu i śpi do 7 . Jestem przeszczesliwa. Wiec moja teoria o chrapaniu M. się sprawdza, że to był powód płaczu i strachu mojego dziecko. Trzymajcie kciuki , żeby tak zostało.:)
kuzwa ja teraz sie smieje, ale oni wszyscy byli swiecie przekonani, ze Tomka nie ma a ja jestem w domu i mowie do tego gazownika a wy powaznie z ta straza? no tak, bo mysmy mysleli, ze pani zaslabla...slow mi zabraklo
 
U mnie dzis babski wieczór [emoji4] przyjaciółka przyjeżdża na noc, wiec na kolacje przygotowałam faszerowane, pieczone bataty [emoji16]

1476547173-njzs5f.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mamusie, dziś w szkole mieliśmy 3 godziny o laktacji. Dużo wiadomości. Robiłam luźne notatki, wklejam ;) wybaczcie bałagan i literówki, ale szybki był napływ wiedzy. Konsultacja z Panią, która prowadzi gabinet laktacyjny i pracuje w szpitalu.
To, że karmienie jest najzdrowsze dla dziecka- wiadomo, argumentów nie notowałam. :)

"Karmimy do 6 miesiąca najkrócej tylko mlekiem mamy, najlepsze jest późniejsze kontynuowanie karmienia do drugiego roku i uzupełnianie produktami żywnościowymi wystepujacymi w danym regionie.

Dziecko po urodzeniu traci do 10% masy ciałka. Alergie najcześciej dzieci mają na chemię: proszki, kosmetyki, na jedzenie jedynie ok. 2,8%. ( główne 3 alergeny: mleko, gluten, marchewka!).

Dzieci mają kolki do 3 mies. zazwyczaj, przewód pokarmowy dojrzewa.

Dziennie oczekujemy min.
8 stolców, karmimy 8-12razy na dobe, 8 karmień to minimum! Spiocha trzeba budzic na karmienie! ( 4-5 godzin w nocy między karmieniami, dłużej nie pozwalamy spać i delikatnie wybudzamy). W nocy karmimy minimum 2r azy! To ważne i dla dziecka i prawidłowej laktacji.

Sprawdzamy wędzidełko, jezyk dziecka musi się wysuwać. Krótkie stwarza problem, wtedy sie przycina za zgodą rodziców.

Ew. dokarmianie- lepiej dokarmić dziecko małym kubeczkiem plastikowym niż butelką, bo to nie zakłóca odruchu ssania piersią i nie przyzwyczai dziecka do smoka.

Mleko można przechowywać:
5 dni w lodowce
3 mies w zamrażarce.

Dieta kobiety karmiącej tworzona jest przez krew, to co jemy nie ma wpływu na mleko. Ważne- Kierujemy się piramidą zdrowia. Najpierw po porodzie dieta lekkostrawna- żeby stolec byl luźny. Nie jemy masła roslinnego i sztucznych rzeczy (soki z kartonu nie) Uważać na surowiznę- tatar, sushi! :)

Ufff tyle w skrócie.
 
reklama
Do góry