reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2016

Rutka ja też miałam taką wysypke na brzuchu. Swedzialo okropnie, nawet w nocy się budzilam i drapalam. Lekarz powiedział że w ciazy skóra jest wrazliwsza i może uczulac nawet proszek, który wcześniej nie uczulal czy też kosmetyki. W moim przypadku to była raczej reakcja na oliwke która smarowalam brzuch. Odstawiłam jakiekolwiek kremy którymi smarowalam brzuch i juz nie swedzi
 
reklama
Identycznie mam. Tzn syn ma mój nos usta i sylwetkę ale ponieważ jest chłopakiem i krótkie włosy ma to wszyscy mówią że to mały tata.
A córka ma nos usta brodę po tacie ale że dziewczynka to że mama. Neeee
A Lilka? Lilka będzie na pewno różna od siostry

cb7wugpju04jz4q8.png

No właśnie ludzie dokładnie w taki sposób patrzą, dziwne to trochę... mój syn ma mój nos, kolor oczu taki sam, piegów parę nawet po mnie;) ale jest wysoki, chudy i ma taki kolor włosów jak tata (a mamy wszyscy podobne) i większość mówi, że cały tata, ale niech sobię mówią, tatusiowie chociaż się cieszą, a my swoje wiemy:D a wystarczyłoby np. spojrzeć na zdjęcia nasze z dzieciństwa i sobie porównać
 
Hej dziewczyny mam taką wysypke która swędzi od kilku dni, pojawiła się na brzuchu teraz już pod pachami i na biuście wiecie może co to jest?
Ritia ja miałam wysypkę i swędzące zmiany w pierwszej ciąży. Takie czerwone plamki plamki, krostki do tego stopnia , że 3 noce nie przespałam tylko płakałam , bo już nie wiedziałam co robić, bo tak swedzialo i nic nie pomagało. U mnie to było na całym brzuchu, stopach , dłłoniach i twarzy.
Tragedia. Najpierw miałam zrobić badania wątroby , by wykluczyć lub potwierdzić holestaze. U mnie wyszło negatywnie , więc lekarz stwierdził, że musiałam mieć kontakt z osobą chorą na anginę wywolana paciorkowce i mi nie wywołało anginy , ale mój organizm wyrzuca toksyny w taki właśnie sposób. Wiem ,że brzmi to niewiarygodnie, dostałam antybiotyk Ampicyline i po dwóch dniach było ok.
Tak ,że moja rada jest taka, że jeżeli nie zacznie Ci to mijać to nie czekaj tylko idź do lekarza.
 
He he, niekoniecznie, często chłopcy są podobni do mamusi, choć nie ma reguły ;) U mnia jak mały się urodził to był podobny do mnie i ja nadal twierdzę, że bardziej jest podobny do mnie, z męża też coś tam ma ale w większości widzę podobieństwo do mnie, z dzieciństwa i w ogóle, ale ludzie jak widzą syna i męża to mówią, że to kopia taty :p nie zgadzam się z nimi ale jak tak uważają to spoko, ja swoje wiem:D
Ciekawe do kogo córcia będzie podobna, na usg ostatnio mówiłam synkowi, że ma taki ładny nosek jak On:)

U mnie synu do tatulka podobny bardzo córcia do mnie. A teraz no bardzo ciekawe jaki będzie ♥
 
Rutka ja też miałam taką wysypke na brzuchu. Swedzialo okropnie, nawet w nocy się budzilam i drapalam. Lekarz powiedział że w ciazy skóra jest wrazliwsza i może uczulac nawet proszek, który wcześniej nie uczulal czy też kosmetyki. W moim przypadku to była raczej reakcja na oliwke która smarowalam brzuch. Odstawiłam jakiekolwiek kremy którymi smarowalam brzuch i juz nie swedzi
Właśnie tez odstawiłam balsam z palmersa i olej kokosowy bo tym sie smarowalam caly czas i zobacze czy to ich wina czy moze żelu do mycia zmienie na jakis hipoalergiczny :) mam nadzieje że przejdzie swędzi ale staram sie nie drapac :)
 
reklama
Cholercia mam już wyniki od 2 msc biorę żelazo a morfologia jest jeszcze niższa niż wcześniej. Hbs mam 0,28 nieaktywne czyli dobrze tak?
Z morfoligią miałam podobnie, pomogła zmiana preparatu z tardyferon na sorbifer durules a do tego kwas foliowy w zwiększonej dawce - 5mg (oprocz tego który i tak od miesięcy profilaktycznie biore w dawce 0, 4mg) i od razu byłą odpowiedź, teraz po niecałych 2mc podskoczyła mi hemoglobina z niecałych 9 na 11 z haczkiem :)

Napisane na GT-S7560 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry