reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

No właśnie wszyscy mi coś innego mówią... Przed chwilą od koleżanki usłyszałam, że norma w ciąży na czczo jest do 90 i że mam cukrzycę i lekarz jest szalony, że po obciążeniu glukozą mnie nie wysłał do diablo i nie przepisał recepty na paski... i że wynik 114 po 2h od śniadania to wcale nie jest dobry wynik... Mam mętlik w głowie.
uslyszalas o samo co ja od swojej lekarki, ze wedlug niej norma jest do 90 i moja norma jest zla i lab jakies dziwne...a wynik 114 wedlug tego co mowila ginka jest ok, poniewaz godzine po posilku mam miec do 120, nie wyzej
 
reklama
Rany Julek, po 3 h czytania postów w pracy (tak, tak) wreszcie udało mi się nadrobić ostatnie 3 dni! Niesamowite ilości tego produkujecie!
Co do produktow dla maluszka to w pt mam mieć na szkole rodzenia zajęcia z kąpania, podpytam co tam obecnie jest polecane. Szukam czegoś co nie ma gigantycznego składu i co nie kosztuje fortuny za 5 ml. No i oczywiście co nie będzie uczulało.
Pocieszyłyście mnie, że nie tylko ja jestem w przygotowaniami w tzw. czarnej.
A co do czarnego i Waszych wcześniejszych rozmów, to właśnie przed moimi oknami w pracy przechodzi czarny pochód. Sporo kobitek, szczególnie że pada deszcz, zimno, ciemno i nieciekawie...
No wlasnie czytalam wiele opini na temat kosmetykow dla dzieci, i z tych co maja najkrotszy i najbardziej natufalny sklad to wlasnie babydream i hipp, wiec sie skusilam, ale tak jak mowie, hipp mi smierdzial, wygral babydream ;) ale w praktyce sie okaze jaki bedzie, czy nie uczuli, itd

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
a to nie zalezy jak dana kobieta krwawi? mi duzo osob radzi kupic takie podklady
Nie wiem od czego to zalezy, ale ja nie zakrwawilam lozka ani razu.. hm.. u mnie zwykle bylo tak ze jak lezalam to nic nie lecialo, dopiero jak wstawalam to wylatywalo ale to szlam od razu do kibelka i zmienialam po prostu podpaske.. moze to dlatego ze nie bylam szyta, nacinana czy peknieta i mnie nie bolalo "tam" po prostu i temu od razu wstawalam..

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie wiem od czego to zalezy, ale ja nie zakrwawilam lozka ani razu.. hm.. u mnie zwykle bylo tak ze jak lezalam to nic nie lecialo, dopiero jak wstawalam to wylatywalo ale to szlam od razu do kibelka i zmienialam po prostu podpaske.. moze to dlatego ze nie bylam szyta, nacinana czy peknieta i mnie nie bolalo "tam" po prostu i temu od razu wstawalam..

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
Zazdraszczam... oczywiście nie tego "wylatywania" ;) ale porodu. Długo trwał?
 
Nie wiem od czego to zalezy, ale ja nie zakrwawilam lozka ani razu.. hm.. u mnie zwykle bylo tak ze jak lezalam to nic nie lecialo, dopiero jak wstawalam to wylatywalo ale to szlam od razu do kibelka i zmienialam po prostu podpaske.. moze to dlatego ze nie bylam szyta, nacinana czy peknieta i mnie nie bolalo "tam" po prostu i temu od razu wstawalam..

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
ja pamietam jak krwawilam po zabiegu lyzeczkowania, Boze jak powodz, godzina i ta dluga podpaska byla do wyrzucenia
 
No właśnie wszyscy mi coś innego mówią... Przed chwilą od koleżanki usłyszałam, że norma w ciąży na czczo jest do 90 i że mam cukrzycę i lekarz jest szalony, że po obciążeniu glukozą mnie nie wysłał do diablo i nie przepisał recepty na paski... i że wynik 114 po 2h od śniadania to wcale nie jest dobry wynik... Mam mętlik w głowie.
Kilka lat temu norma na czczo było 120.... wcześniej jeszcze bardziej liberalnie. Więcej cukrzyków to więcej kasy dla koncernow.
Ale twoje wyniki są ok. Kwestia kilku mg/dl to też jest zakres błędu - bez przesady bo popedzimy w obłęd.
Bądź uwazna - a jak jest stres to zawsze można glukoze na czczo w lab samemu zrobić i się uspokoić.
Ja potrafię mieć rano na czczo i okolice 200 a z Młodą ok, byleby wyższy cukier nie utrzymywał się dłużej czyli ponad 2godz.
A wyższy to ponad prog nerkowy czyli w ciąży ok 150.
 
I jeszcze pytanie do słodkich mam... cukier na czczo mam znowu 98,2 przy normie do 99. Myślicie, że lekarz się do tego przyczepi? Po 2h od śniadania miałam 114, więc to chyba wymarzony wynik. Nie wiem zupełnie jak się do tego teraz odniesie po tej glukozie i dzisiejszych wynikach. Czy każe przejść na dietę, wyśle do diablo czy nie powie nic... Jak myślicie? Czego się mogę spodziewać?
Jeżeli to dobry lekarz to się przyczepi. Norma dla ciężarnych to 90. Miałam 96 ( norma była zapisana 99). Od tego czasu jestem na diecie. Trzymam kciuki. Daj znać.
 
Zazdraszczam... oczywiście nie tego "wylatywania" ;) ale porodu. Długo trwał?
Nie, pierwszy 8 godzin, drugi 2 godziny [emoji4]

Nie ma czego zazdroscic, kazdy ma inaczej i kazdy porod jest inny. Np mnie bardziej bolalo przy drugim porodzie, pielegniarki mi tlumaczyly ze to dlatego ze wszystko sie za szybko rozchodzilo i dlatego bolalo bardziej..

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry