reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

No ja mam kilka ulubionych imion dla dziewczynek, ale mój S imię dla córki to wybrał, jak się starać zaczęliśmy. Więc jeśli to córka, to nie będę miała pola do popisu :)
Mój mąż jest ugodowy ;) musiałabym się postarać, żeby doszedł do wniosku, że imię dla dziecka wybierze on sam. Chcielibyśmy Stasia po moim dziadku albo Zosię po babci męża ;) właściwie to najpierw przyszły nam imiona do głowy, a później rodzinne skojarzenia, ale jesteśmy dość sentymentalni oboje.
 
reklama
Ha ha no ja dzisiaj piekę pstrąga w sosie śmietanowym, do tego ziemniaczki i warzywa z pary. Jutro klopsiki w sosie pomidorowym dokończymy (gotowałam wczoraj). A na pierwsze mam zupę ogórkową. Ja już po zakupach, nakupiłyśmy z dziewczynkami owoców: truskawki, ananas, winogrona, arbuz, banany. Zjadłyśmy sobie teraz lody i muszę się zabrać za ogarnięcie domu a potem czeka na mnie góra prasowania, do którego zbieram się od tygodnia :p Potem jeszcze chciałabym w końcu pomalować sobie paznokcie... wieczorem zwyczajnie zasypiam a w dzień przy dzieciach ciężko. Na szczęście obie dziewczyny idą w poniedziałek do szkoły i przedszkola to będę miała nawet na drzemkę czas rano :) postaram się jeszcze później zajrzeć bo teraz na prawdę muszę się sprężyć he he a tak mi się nie chce ;)
 
Bonusowa, wolałabym już to prasowanie chyba ;) u nas wieczne sprzątanie, rozpakowywanie pudeł z rzeczami, szukanie mebli, wietrzenie mieszkania, pranie, odkurzanie, ścieranie kurzu i inne poremontowe i poprzeprowadzkowe smaczki ;P a mi się taaaaak nie chce...
 
anio0 u mnie w rodzinie jest tradycja, że drugie imię jest po babci, albo dziadku. Ja mam na drugie Zofia po mamie mojej mamy, moja siostra Anna po mamie taty. Bazyli ma na drugie Jerzy po tacie mojego D, ale równocześnie po tacie mojej mamy. Gdyby teraz była dziewczynka, to miałaby drugie imię po mojej mamie, albo mamie D, ale ja się zastanawiam, czy nie chciałabym Zofia po mojej babci, ponieważ moja kochana babcia umarła rok temu i o ciąży dowiedziałam się 2 dni po 1 rocznicy jej śmierci. Sama jeszcze nie jestem pewna. No ale póki nie wiadomo czy to chłopiec czy dziewczynka, to nie zaczynam tego tematu z D.
 
Piękne są takie rodzinne tradycje :) tworzycie swoją własną historię.
anio0 u mnie w rodzinie jest tradycja, że drugie imię jest po babci, albo dziadku. Ja mam na drugie Zofia po mamie mojej mamy, moja siostra Anna po mamie taty. Bazyli ma na drugie Jerzy po tacie mojego D, ale równocześnie po tacie mojej mamy. Gdyby teraz była dziewczynka, to miałaby drugie imię po mojej mamie, albo mamie D, ale ja się zastanawiam, czy nie chciałabym Zofia po mojej babci, ponieważ moja kochana babcia umarła rok temu i o ciąży dowiedziałam się 2 dni po 1 rocznicy jej śmierci. Sama jeszcze nie jestem pewna. No ale póki nie wiadomo czy to chłopiec czy dziewczynka, to nie zaczynam tego tematu z D.
 
reklama
Kilka Laur już znam, więc jak dla mnie odpada. Dużo bardziej podoba mi się Anastazja.
To ja przez lata całe marzyłam o Antoninie. W swojej nauczycielskiej karierze spotkałam takich jednak kilka - co jedna to gorsza gaduła i wredota, ha ha. Szybko mi się więc poglądy zmieniły ;) podoba mi się za to jeszcze Helena - jak piękna Helena trojańska... tak, czasami mam takie jazdy ;)
 
Do góry