reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

❄️Grudniowe kreski❄️W grudniu gdy św.Mikołaj z prezentami przychodzi 🎅Każda w upragnioną ciążę zachodzi!

Dla mnie ten rok był beznadziejny, nie przytrafiło się w nim nic fajnego - no może umowa na stałe w pracy. Już myślałam, że wzięłam na luz ale po tej drożności doszukuję się objawów i proboje Z tym walczyć. 5dpo a mam wrażenie że zaraz okres dostanę. Wcale nawet na Sylwestra nie chce iść, bo wszyscy będą z dziećmi i pytania - a ty nie pijesz co w ciąży jesteś? Życzę Wam kochane szczęśliwego nowego roku… oby był lepszy.. moja głowa może zluzuje bo zaraz zaczynamy budowę domu i idziemy wyznaczyć datę ślubu w urzędzie
Budowa domu i ślub to super rzeczy w Twoim życiu i na tym się skup. Ja w tym roku biorę ślub i to musi być mój rok, nie ma innej opcji! Dla Ciebie też to będzie ogrom radości, ciesz się tym! ❤️
 
reklama
Ja chodzę teraz do ginekolog, która właśnie pracuje w Parents w Krakowie ale przyjmuje w kilku jeszcze gabinetach. I o klinice nic nie mogę powiedzieć, bo zdecydowałam się chodzić do niej do innej przychodni.Jakoś nie chciałam na początek wybierać się od razu do kliniki. Poszłam z myślą zobaczę co mi powie, jak będzie konieczność chodzenia do kliniki to mnie pokieruje. I jestem bardzo z niej zadowolona chyba nigdy nie miałam takiego ginekologa. Badania które mi zleciła robiłam w Luxmed, część prywatnie w tym seminogram też robiliśmy poza przychodnią. Drożność w gabinecie mi zrobiła + wymazy wszystkie. Więc może dla którejś z was na początek to też by było dobre rozwiązanie, żeby te podstawy ogarnąć poza kliniką u lekarza zajmującego się typowo leczeniem niepłodności. :)
Czyżby E.Kłos.? Czy do kogoś innego chodzisz? Ja byłam u niej raz na moni z rok temu i z jednej strony byłam zadowolona bo zrobiła je bardzo dokładnie ale z drugiej strony miałam przyjść za dwa dni na kolejny moni i niestety nie dało się znaleźć żadnego terminu wolnego i jakiś taki niesmak mi pozostał.
 
Czyżby E.Kłos.? Czy do kogoś innego chodzisz? Ja byłam u niej raz na moni z rok temu i z jednej strony byłam zadowolona bo zrobiła je bardzo dokładnie ale z drugiej strony miałam przyjść za dwa dni na kolejny moni i niestety nie dało się znaleźć żadnego terminu wolnego i jakiś taki niesmak mi pozostał.
Tak do niej. Ja chodzę do niej na Grzegórzecka i nigdy nie miałam sytuacji żebym nie mogła przyjść do niej w wyznaczonym terminie. Zaraz po wizycie szłam do rejestracji i mówiłam że mam się umówić za kilka dni na ponowny monitoring albo jak po wizycie zapomniałam to dzwoniłam do rejestracji. Tylko ja zawsze zaznaczalam że to jest kolejny na jej zlecenie. Zawsze Panie mnie wcisnęły na monitoring mimo braku wolnych miejsc na znanym lekarzu. Ale tak jak mówię to na Grzegórzeckiej, nie wiem jak jest w Parents.
 
Ja przez chwilę myślałam że albo CP, albo druga owulacja. Myślę że to normalne, przeczytałam tutaj, że wiele dziewczyn tak ma. Przeszło mi po kilku dniach.


Dziewczyny, macie jakieś postanowienia noworoczne?
Moje postanowienia noworoczne to:
-Uprawiać więcej sportu (mąż mi kupił łyżwy pod choinkę, kupujemy właśnie narty i jedziemy na kilka dni pod koniec stycznia, kontynuacja ćwiczeń z trenerem personalnym i może wrócę do pływania na basenie, w lecie więcej jazdy na rowerze, częstsze i dłuższe spacery)
- zero słodyczy. Albo wszystko albo nic, więc wybieram wersję bez cukru.
- więcej podróżowania. Chce conajmniej trzy razy gdzieś lecieć w tym roku.
- chce podejść jeszcze raz lub dwa do IUI, potem pewnie histeroskopia i IVF. Dość czekania. Chciałabym do 31 urodzin być już po punkcji.
- chce wyrobić w sobie systematyczność w gotowaniu. Koniec z zamawianiem fast foodow.
- chciałabym zacząć kontrolować bardziej na co wydaje pieniądze żeby móc troszkę zaoszczędzić.
 
Ja przez chwilę myślałam że albo CP, albo druga owulacja. Myślę że to normalne, przeczytałam tutaj, że wiele dziewczyn tak ma. Przeszło mi po kilku dniach.


Dziewczyny, macie jakieś postanowienia noworoczne?
ja mam postanowienie żeby zapuścić 20cm włosów w rok🤡 bo nie mogę przeżyć nieudanej metamorfozy, którą sobie zafundowałam 😞 także muszę coś wcierać w skórę głowy, masować i stosować inne triki tzw włosingu😅 może coś szczególnie polecacie?😁 poza tym regularny masaż twarzy i wydawanie mniej pieniędzy na głupoty, jedzenie mniej mięsa, picie mniej alko (będzie pierwszy raz sukces w tej materii😎) i mniej ZADRĘCZANIA SIĘ MYŚLAMI - czyli, jak mam być szczera, oprócz tego o włosach, to są moje postanowienia od 10 lat 😅
 
Przerobiłam 🙈 ale jak znów mi się zdarzy, to znów będę sikać na milion testów i szukać 🤷😂

Ja w nocy po tym jak mnie zaczął jeden cycek bolec jak szalony zrobiłam facelle, był biały, po czym jak rano zerknęłam na niego znowu to miał jebitny cień wiec dzisiaj centralnie przy każdej wizycie w toalecie wjeżdżał test. Wszystkie negatywne oczywiście, bo jakze by inaczej 🤷🏼‍♀️
Wiedziałam, że tutaj znajdę zrozumienie 😂❤️
 
Tak do niej. Ja chodzę do niej na Grzegórzecka i nigdy nie miałam sytuacji żebym nie mogła przyjść do niej w wyznaczonym terminie. Zaraz po wizycie szłam do rejestracji i mówiłam że mam się umówić za kilka dni na ponowny monitoring albo jak po wizycie zapomniałam to dzwoniłam do rejestracji. Tylko ja zawsze zaznaczalam że to jest kolejny na jej zlecenie. Zawsze Panie mnie wcisnęły na monitoring mimo braku wolnych miejsc na znanym lekarzu. Ale tak jak mówię to na Grzegórzeckiej, nie wiem jak jest w Parents.
Dzięki za opinie! Ja właśnie też byłam na grzgorzeckiej w intima :) no nic, może jakoś tak źle trafiłam.
 
Zawsze korzystasz z tych testów? Bo ja też mam dokładnie o takim samym kształcie z marki „testeo”, zamówiłam na próbę z allegro. Nie dość że kuźwa to okienko takie małe, to jeszcze negatywne non stop. Facella, pink, random z apteki pokazały ciążę (już nie mówię że taka z beta 7, ale chciałam je wykorzystać, więc zbadałam betę i miałam 91) a ten durny nadal biały! Dopiero po godzinie od testu i teoretycznie jak już wynik nieważny to on chujocień pokazywał… więc może to wina mojej partii, a może masz tą samą partie…
O kurde 😱😱😱 teraz to mnie zszokowałas 😂 zawsze ich używam 😬 wkurzały mnie pinki z tą szybką, a owulaki z testeo mi się sprawdzają, to stwierdziłam, że te też będą ok 😂
Ale nigdy nie miałam na nich drugiej kreski 🧐
Będę dziś przejeżdżać obić apteki całodobowej, to wstąpie, może będą mieli pinka 😛 od jutra nie powinnam już brać proga, a nie mam jak zbadać, to potwierdze innym testem.
 
Ja chodzę teraz do ginekolog, która właśnie pracuje w Parents w Krakowie ale przyjmuje w kilku jeszcze gabinetach. I o klinice nic nie mogę powiedzieć, bo zdecydowałam się chodzić do niej do innej przychodni.Jakoś nie chciałam na początek wybierać się od razu do kliniki. Poszłam z myślą zobaczę co mi powie, jak będzie konieczność chodzenia do kliniki to mnie pokieruje. I jestem bardzo z niej zadowolona chyba nigdy nie miałam takiego ginekologa. Badania które mi zleciła robiłam w Luxmed, część prywatnie w tym seminogram też robiliśmy poza przychodnią. Drożność w gabinecie mi zrobiła + wymazy wszystkie. Więc może dla którejś z was na początek to też by było dobre rozwiązanie, żeby te podstawy ogarnąć poza kliniką u lekarza zajmującego się typowo leczeniem niepłodności. :)
Najważniejsze, że trafiłaś na dobrego lekarza i jej ufasz. No i że się udało 😁
 
reklama
ja mam postanowienie żeby zapuścić 20cm włosów w rok🤡 bo nie mogę przeżyć nieudanej metamorfozy, którą sobie zafundowałam 😞 także muszę coś wcierać w skórę głowy, masować i stosować inne triki tzw włosingu😅 może coś szczególnie polecacie?😁 poza tym regularny masaż twarzy i wydawanie mniej pieniędzy na głupoty, jedzenie mniej mięsa, picie mniej alko (będzie pierwszy raz sukces w tej materii😎) i mniej ZADRĘCZANIA SIĘ MYŚLAMI - czyli, jak mam być szczera, oprócz tego o włosach, to są moje postanowienia od 10 lat 😅
20 cm w rok?! Powodzenia 🤞 mi włosy rosną jakieś 2 cm na rok ale to chyba taka moja uroda :)
 
Do góry