reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe II kreski - świąteczne serduszka

U mnie dziwna sprawa z TSH, badalam w odstepie niecalego miesiaca, najpierw ok 3,5, potem 6,5... wczesniej zawsze utrzymywalo sie miedzy 3 a 4. Czy to trzeba badac w konkretnym dniu cyklu? Przepisano mi eutyrox 50, lykam od okolo tygodnia. Mam skontrolowac po okolo 2 miesiacach brania. Pozostale parametry tarczycowe w normie, czeka mnie jeszcze USG.
Ja badałam w obojętnie jakim cyklu, tylko za późno bo ok. 10. A słyszałam że do 8 rano trezva zbadać. Więc idę na powtórne wyniki w poniedziałek lub piątek za tydzień. Mi zaleciła kontrolę endo po 6 tygodniach.
 
reklama
Mi sie kojarzylo,ze do 9 rano. Dobrze, ze piszesz, upewnie sie jeszcze i jak cos przed 8 zrobie :)
Ja badałam w obojętnie jakim cyklu, tylko za późno bo ok. 10. A słyszałam że do 8 rano trezva zbadać. Więc idę na powtórne wyniki w poniedziałek lub piątek za tydzień. Mi zaleciła kontrolę endo po 6 tygodniach.
 
Dziekuje :) bierzesz metformine? Ja od paru dni biore, zastanawiam sie czy to wplywa jakkolwiek na starania i czy kontynuowac jesli zajde w ciaze. Lekarka mi mowila, ze w ciazy nie brac, internet natomiast nie widzi przeciwskazan z tego co poczytalam.
brałam przez prawie 3 miesiace ale wczesniej udalo mi sie insuline zbic sama dieta i ruchem ale endo mi dala tak na odczepnego bo bylam w pl a mieszkam w NL noi tak bralam , potem byl problem zeby sie z nia skontaktowac bo zaczely sie konczyc tabsy a musialby mi ktos wyslac noi bylo podejrzenie ze jestem w ciazy wiec odstawilam. Teraz nie biore. Moj gin z PL powoedzial ze tu niby odstawia sie jak sie zajdzie w ciaze ale badania z Usa i tamtejsi lekarze kontynuuja podawanie. Ale nie bede brala. Mam nadzieje ze uda mi sie pojechac na swieta do pl i powtorze badania. Jaka insulina i glukoza ci wyszly?

Lisa naprawde do 8 rano trzeba badac? Kuzwa a mnie tu w Holandii umowili na 15 🤦🏼‍♀️ i tak mialam pobierana krew. Masakara
 
Wgl zainstalowalam ta apke do testow i rozkminiam o co chodzi. Podpowiecie jak to interpretowac?
 

Załączniki

  • IMG_0925.jpg
    IMG_0925.jpg
    41,7 KB · Wyświetleń: 56
brałam przez prawie 3 miesiace ale wczesniej udalo mi sie insuline zbic sama dieta i ruchem ale endo mi dala tak na odczepnego bo bylam w pl a mieszkam w NL noi tak bralam , potem byl problem zeby sie z nia skontaktowac bo zaczely sie konczyc tabsy a musialby mi ktos wyslac noi bylo podejrzenie ze jestem w ciazy wiec odstawilam. Teraz nie biore. Moj gin z PL powoedzial ze tu niby odstawia sie jak sie zajdzie w ciaze ale badania z Usa i tamtejsi lekarze kontynuuja podawanie. Ale nie bede brala. Mam nadzieje ze uda mi sie pojechac na swieta do pl i powtorze badania. Jaka insulina i glukoza ci wyszly?

Lisa naprawde do 8 rano trzeba badac? Kuzwa a mnie tu w Holandii umowili na 15 🤦🏼‍♀️ i tak mialam pobierana krew. Masakara
Ja robilam 3 raz ok. 10 i ostatnio nawet Pani w labo mi powiedziała, że za późno trochę na badanie TSH. I pytałam dziewczyn na forum to do 8.00 rano robią.. Bo TSH godzinowo lubi skakać. Takze tym razem pójdę z rana zrobić i zobaczę czy jest faktycznie ta różnica.
 
Ja robilam 3 raz ok. 10 i ostatnio nawet Pani w labo mi powiedziała, że za późno trochę na badanie TSH. I pytałam dziewczyn na forum to do 8.00 rano robią.. Bo TSH godzinowo lubi skakać. Takze tym razem pójdę z rana zrobić i zobaczę czy jest faktycznie ta różnica.
To Ja też robiłam po 10 ostatnio hormony w tym tsh i ft3 i ft4 ale nie mówiła Pani w diagnostyce że późno. Mówicie że najlepiej robić rano no tsh może później skoczyć, ale chodzi o sam wynik tsh czy również np o ft3 i ft4? Moje tsh wyszło ok bo 1.16 więc jak na godzinę 10 jak była pobierana krew to chyba ok ale ciekawe jak z ft3 i ft4 wtedy
Wgl zainstalowalam ta apke do testow i rozkminiam o co chodzi. Podpowiecie jak to interpretowac?
Zdziwienie ta aplikacja ci pokazuje. Niby jest peak ale po teście tego nie widać. Generalnie znawca nie jestem bo testuje ta aplikacje drugi cykl ale zdecydowanie polecam testy paskowe do niej
 
Wg mnie zdjęcia tych testów trzeba robić przy bardzo dobrym świetle albo z lampa zawsze włączona bo w przeciwnym wypadku różnie łapie te kreski, tu niby pokazuje high ale przecież gołym okiem widać ze nie jest to kreska podobna intensywnością do testowej
 
reklama
Ja ostatnio też mialam.prpblem z dodaniem zdjęcia by mi samo obliczylo. Dzisiaj też milion zdjęc, pierwsze zdjęcie wyszło zbyt rozjasnione że nie było widać kreskę a wskaźnik pokazał 0.19, później kolejne zdjęcia robiłam by było widać normalnie to wskaźnik 0.00 cały czas. W końcu spróbowałam kąpać test podczas zdjęcia na dole okienka i bez problemu robiło zdjęcie wyraźne i wskaźnik 0.21 A jak znowu próbowałam robić zdjęcie mając test centralnie w okienku to 0.00 także może tu jest jakaś metoda by robić zdjęcia ustawiać test albo na górze okienka albo na dole do robienia zdjęcia hmmm
 
Do góry