reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe II kreski - świąteczne serduszka

Ja zrobiłam już dwa testy owu, owulacja niby za 9 dni ciekawa jestem jak maja się te wszystkie aplikacje wyliczające niby owulacje do tych testów i do faktyczniej owulacji :D

Nie wiem na ile skutecznie przewidują one owulacje, bo sam wzrost LH to jedno, a owu to drugie, choć są one ze sobą powiązane [emoji3526] ale do samego odczytu stopnia kresek są przydatne, jeśli ktoś nie ma obycia i ciężko mu stwierdzić „czy kreska jest dziś jaśniejsza czy ciemniejsza” [emoji16] lub tez jako porównanie kiedy i jak się zachowuje LH w porównaniu do poprzednich cykli (ja mam słaba pamięć, wiec tam sobie gromadzę [emoji16])

IMG_3834.png


Poza tym po pozytywnym owu może być do 2 dni, u każdej będzie to inaczej. Jedne maja kilka godzin po peaku, inne dzień później [emoji2368] wiec przewidywania owu na podstawie testu dla mnie są średnie [emoji16] ale grunt ze wiadomo kiedy się odbywa, ja nie mam żadnych objawów i myślałam ze miewam owu 4 dni wcześniej niż faktycznie mam [emoji23]
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie wiem na ile skutecznie przewidują one owulacje, bo sam wzrost LH to jedno, a owu to drugie, choć są one ze sobą powiązane [emoji3526] ale do samego odczytu stopnia kresek są przydatne, jeśli ktoś nie ma obycia i ciężko mu stwierdzić „czy kreska jest dziś jaśniejsza czy ciemniejsza” [emoji16] lub tez jako porównanie kiedy i jak się zachowuje LH w porównaniu do poprzednich cykli (ja mam słaba pamięć, wiec tam sobie gromadzę [emoji16])

Zobacz załącznik 1203408

Poza tym po pozytywnym owu może być do 2 dni, u każdej będzie to inaczej. Jedne maja kilka godzin po peaku, inne dzień później [emoji2368] wiec przewidywania owu na podstawie testu dla mnie są średnie [emoji16] ale grunt ze wiadomo kiedy się odbywa, ja nie mam żadnych objawów i myślałam ze miewam owu 4 dni wcześniej niż faktycznie mam [emoji23]
Właśnie o to mi chodzi, może mam owulacje w innym terminie niż mi się wydaje i jestem ciekawa jak to będzie w tym miesiącu :D
 
Właśnie o to mi chodzi, może mam owulacje w innym terminie niż mi się wydaje i jestem ciekawa jak to będzie w tym miesiącu :D

Ja miałam cykle średnio 29 dni i obstawiałam owu koło 13-14dc, a tu się okazało, ze jest koło 17dc [emoji16] to wcale niemała różnica [emoji2368] ale przy okazji jak rozpoczynałam używanie testów owu to miałam monitoringi, wiec miałam potwierdzenie z drugiej ręki, a jeszcze poprawiałam progiem 7dpo. U mnie po pozytywnym teście, owu zwykle wypada do 12h po peaku. Ale to jeszcze sobie pooglądam i zweryfikuje, bo aż tak długo ich nie uzywam żeby jakieś wnioski wyciągać. Choć liczę, ze nie będzie mi dane tego sprawdzać [emoji16][emoji1768]
 
U mnie tak.. zaczęłam dzisiaj i robię to pierwszy raz w życiu, w sumie dla siebie od tak. W druga ciąże zaszłam za pierwszym razem, ale szybko ja straciłam. Teraz miałam cykl 19dniowy po poronieniu i ciekawe jak wystąpi owulacja.
2CFCB0C7-CDF4-42E1-9E13-6B539D2700C2.jpeg
 
Taka apka zbiorcza, można zapisywać tam różne fora, na których się ktoś udziela. Jeśli korzystasz z domyślnej to pewnie będzie wymagała trochę przyzwyczajenia, ale powiadomienia przychodzą [emoji3526]

Rob narazie raz dziennie, wystarczy. Ja osobiście jak zaczynaja się ściemniać to testuje 2-3 razy dziennie, co by się z peakiem nie minąć, bo raz mi już się tak zdarzyło [emoji16] możesz skorzystać z Premom - bardzo pomocna [emoji3526]
a placisz cos za nia bo mo wyswietlilo ze cos do placenia.
Dzieki z tymi testami powrzucam sobie
 
Wiecie co[emoji28] problem mam z robieniem w Premom i wgrywaniem zdjęć owu [emoji19] Ja nie wiem, odkąd używam tych testów malusich niebieskich, cieniutkich jak nie wiem co wartość jest dwa dni 0. Tak może być? Szukałam wczoraj i dzis w domu dobrego miejsca do zrobienia zdjęcha. Robiłam ich kilka i ciągle 0 ratio. Ręce opadają[emoji36][emoji35]
W sumie do domniemanej owulacji mam jeszcze 8dni. Monitoruje sobie testy jednak, tak dla siebie.
Ale wkurzona jestem to fakt[emoji1787][emoji23][emoji23][emoji23]
Screenshot_20201118-234737_Premom.jpeg
 
Witajcie, jestem nowa na forum, przeczytalam caly wątek, tyle tu pozytywnej energii! 💪 grudzien naprawde bedzie nasz :D
Mam 26 lat, to moj 5. cykl staran. Zamierzam testowac w polowie grudnia, w miedzyczasie wybieram sie na monitoring, wiec bede wiedziec co i jak. Trzymajcie kciuki za owulacje :) Mam wysokie TSH, PCOS i teraz jeszcze doszla IO :( staram sie nie zrazac, w poprzednim cyklu owulacja wzorowa bez zadnych wspomagaczy (potwierdzona monitoringiem) :) cykle mam dlugie, ostatnio 35-dniowe. Dziewczyny z niedoczynnoscia, po jakim czasie pomogl Wam eutyrox i w jakiej dawce? Jak sie to przelozylo na wartosc TSH?
 
Wiecie co[emoji28] problem mam z robieniem w Premom i wgrywaniem zdjęć owu [emoji19] Ja nie wiem, odkąd używam tych testów malusich niebieskich, cieniutkich jak nie wiem co wartość jest dwa dni 0. Tak może być? Szukałam wczoraj i dzis w domu dobrego miejsca do zrobienia zdjęcha. Robiłam ich kilka i ciągle 0 ratio. Ręce opadają[emoji36][emoji35]
W sumie do domniemanej owulacji mam jeszcze 8dni. Monitoruje sobie testy jednak, tak dla siebie.
Ale wkurzona jestem to fakt[emoji1787][emoji23][emoji23][emoji23]Zobacz załącznik 1203465
Nie jestem specem bo to również dopiero mój pierwszy cykl z Premom, ale te Twoje testy są faktycznie niemal białe, więc apka nic nie wychwyci. Sikaj może wcześniej, żebyś mogła zrobić zdjęcia w świetle dziennym, żebyś miała dobre wyniki jak będzie się owu zbliżać 😊
 
reklama
Wiecie co[emoji28] problem mam z robieniem w Premom i wgrywaniem zdjęć owu [emoji19] Ja nie wiem, odkąd używam tych testów malusich niebieskich, cieniutkich jak nie wiem co wartość jest dwa dni 0. Tak może być? Szukałam wczoraj i dzis w domu dobrego miejsca do zrobienia zdjęcha. Robiłam ich kilka i ciągle 0 ratio. Ręce opadają[emoji36][emoji35]
W sumie do domniemanej owulacji mam jeszcze 8dni. Monitoruje sobie testy jednak, tak dla siebie.
Ale wkurzona jestem to fakt[emoji1787][emoji23][emoji23][emoji23]Zobacz załącznik 1203465


Sprobuj robić zdjęcia z lampa z telefonu [emoji6]
 
Do góry