reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe II kreski - świąteczne serduszka

reklama
I w sumie dość szybkie do zrobienia, do kawy byłoby idealne, ale akurat już po zakupach i bananów nie kupiłam :D przepraszam za pomyłkę, w sumie sobie przypominam, że trzymaliśmy wszystkie kciuki za Ciebie, więc teraz dalej trzymamy i tym razem na pewno się uda :)
To muszą być takie dojrzałe miękkie banany najlepiej już trochę czarne skórki :-) To jak chcesz to podrzucę Ci równie szybki przepis na murzynka 🤪
 
Murzynek ekspresowy:
4 szklanki mąki pszennej
2 szklanki cukru pudru
2 jajka
2 łyżki kakao ( czubate)
Pół szklanki oleju
2 szklanki mleka
Słoiczek dżemu sliwkowego (ja użyłam konfitury)
2 łyżeczki sody oczyszczonej
Wszystko miksujemy mikserem i wstawiamy do piekarnika. Ja to piecze w takiej prostokatnej większej formie ale można też w keksowe. Dosyć dużo tego ciasta wychodzi.
Pieczemy 50 minut w 180°C 👌

Cukier biały można zastąpić ksylitolem to będzie mniej kaloryczne 🙃
 
To bardzo poproszę, murzynka już dawno nie robiłam, więc chętnie spróbuje :D
Ten przepis na murzynka dostałam kiedyś od mojej babci raz z książką. I jest najlepszy na świecie ❤️
Screenshot_20201212_155851.jpg
 
reklama
Do góry