reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdy niemowlak nie chce jeść

Cześc Wam! Dziś mały zjadl ładnie "delikane jarzynki z kurczakiem":-). Mleczko pije -więc jest fajnie. A jak u Was dziewczyny?
Aha, dziś dostaliśmy wyniki wymazu, dziewczyny okazuje się, że synek i ja nie mamy gronkowca w gardle ani nosku:tak:, tylko byl w oczku..więc zagadka naglego jedzenia mojego synka pozostaje nadal nie rozwiązana:-D
 
reklama
Dziewczynyny, gdzie sie podziewacie?:szok::-). Jak tam z jedzonkiem? Wszystko w porządku.? Moj nareszcie chwycił się soczków. Kupilam przecierowy soczek marchwiowo, jablkowo, bananowy z bobovity..bardzo mu smakuje:-). Jarzynki z kurczakiem tez zajada i nic sie nie dzieje, dzis zrobił ładną żółtą kupeczkę:-):-). Ale do picia nie podaję mu herbatek , bo zauwazyłam gdy byl na diecie i pił samo mleczko i herbatki, to robil dwa razy dzien po dniu zielona kupę, smolistą, brzydką. Zglupiałam, bo niby po czym? Poszłam po rozum do głowy i podaję mu wode do picia zamiast herbatek i wszystko się zmieniło. Krosteczki za uszkami , których troszeczkę było, znikneły i kupy sa fajne. Czyzby to ta rumiankowa herbatka z hippa tak podziałała? Nie wiem. Ale będziemy wode pić...chyba wyjdzie na zdrowie:-):-)
A co do picia mleczka, mały zaczyna znów się buntować, czasem wypije z otwartymi oczkami, czasem jak już zaczyna zasypiac dopiero...ach, co za maleńki uparciuch!!!:wściekła/y::no::tak:, ale cieszę się że w ogóle pije, tym bardziej że nie jest tego mało bo około 700-850 ml mleka, a oprocz tego obiadki..więc jest ok :)
Jutro znowu wybieramy się do Brennej na działke. Małemu ewidentnie służy górskie powietrze (o dziwo). Wreszcie pogrilujemy i piwko pójdzie w ruch..nareszcie:)
 
Hej:-)
Różyczka dobrze że, skończyło się z tym gronkowcem, i widzę że mały nie źle teraz je, gratulacje.:tak:
Filip je trzy razy dziennie i dwa razy mleko w nocy. Rano mleko przed snem, koło 13 zupka ale nie chce jeśc przecieranych, je takie jak my jemy, czasem zje ze słoiczka, a czasem dla nas jak gotuje do nie doprawiam rosołu i je z makaronem, nic mu nie ma. po południu deserek lub owoc, i wieczorem mleko zagęszczone kaszką, potem jeszcze mleko dwa razy w nocy, i tak już zostało, ale dalej czasami to męki z jedzeniem, między posiłkami herbatka, rzadko ale czasem dla odmiany soczki, ale nie gęste.
 
Hej dziewczyny
Co tu tak cichutko, nikt się nie odzywa co tam u was dziewczyny.
U nas ostatnio Filipek miał trzydniową wysoka gorączkę, także od trzech nocy nie śpimy, dotego chyba idzie reszta ząbków, więc znów problem z jedzeniem. Gorączka się skończyła, to teraz wysypka, która zwykle wystepuje po trzydniówce.
 
Hej Ewuś! No to nieciekawie:-(, biedny Filipek się namęczy, a Ty też..ach strach pomysleć jak będzie u nas z tymi ząbkami:baffled:.A u malego nic nie widac kompletnie tylko się ślini okropniście dalej:no:.
U nas z jedzonkiem nawet ,nawet fajnie chociaż niestety znowu na spaniu pije:angry:, ale ma momenty, że chwyci normalnie...:happy:. Więc mleczko pije około 800-900 ml już na dobę, czyli ciut wiecej. Oprocz tego już mu daję wszystko: kaszke z marcheweczką z nestle, owoce (ze słoiczków), soczki przecierowe, obiadki : dziś wsunął jagniecinę z warzywami i kaszką jaglaną bez wypluwania:szok:. Chyba mu smakuje ,bo wczoraj tak samo mi to zjadł.
Ważyłam go ostatnio ma 7600:tak:, więc fajnie podskoczyl z wagą po ostatnim spadku na 7000 g:blink:.
Zastanawiamy się ciagle z tym mleczkiem, czy zostawać na pepti dalej i się męczyć czy juz cos próbować zmieniać na zwykłe...dogadam, się z lekarka jak ona to widzi..ale trochę sie boję..:confused: Zresztą jakoś nie mam przekonania czy to zwykłe też będzie pił normalnie:angry:
 
ja się też muszę pochwalić!moja kruszyna dziś od rana ma apetyt.rano kaszka80ml potem obzduliła cały słoiczek obiadku 125g:)))a za 2 godziny 80ml kaszki:))jeszcze czeka ją deserek i wieczorem kaszka:))żeby jadła tak cały czas!!pozdrawiam
 
Różyczka nieźle waży Karolek, Ja ostatnio byłam na bilansie na 9 miesięcy waży 8100 lekarka powiedziała że, dobrze wygląda, bo to prawda choć od ostatniego razu mało przybrał.
maria09 życzę ci żeby juz tak zostało, cos o tym wiem, też Filipek ma takie dni że, ładnie je, i modlę się żeby tak zostało, ale niestety znów wraca brak apetytu :baffled:tzn, jadłby wszystko tylko nie mleko i zupki przecierane, dlatego pomało zaczynam mu dawać takie zupki zmakaronem nie przecierane, i smakuje.
 
Ewuś małemu wybija się dolna jedyneczka:-D, nareszcie! A my kombinujemy z męzem co znow sie dzieje, ze mleczka nie chce wacle pić, skoro juz było tak dobrze. Nawet wczoraj butelki z woda nie chcial jak nigdy. Teraz dopiero sie zacznie jazda hehe
 
Ostatnia edycja:
Różyczka nieźle waży Karolek, Ja ostatnio byłam na bilansie na 9 miesięcy waży 8100 lekarka powiedziała że, dobrze wygląda, bo to prawda choć od ostatniego razu mało przybrał.
maria09 życzę ci żeby juz tak zostało, cos o tym wiem, też Filipek ma takie dni że, ładnie je, i modlę się żeby tak zostało, ale niestety znów wraca brak apetytu :baffled:tzn, jadłby wszystko tylko nie mleko i zupki przecierane, dlatego pomało zaczynam mu dawać takie zupki zmakaronem nie przecierane, i smakuje.
dziękuję bardzo!moja mała kilka dni temu zaczęła jeść w nocy a w dzień nie chciała ruszyć bo się najadła w nocy:szok::no:więc od 5dni w nocy nic nie dostaje to przez dzień ma taki apetyt że zjada po 140 a nawet 180kaszki.zupek, obiadków nie ruszy ze słoiczka.w sume to wiem dlaczego.ale za to deserki to wcina aż się trzęsie i pojękuje.wiem że to za wcześnie na to aby w nocy nie jadła ale niestety byłam zmuszona ją odstawić.
 
reklama
dziękuję bardzo!moja mała kilka dni temu zaczęła jeść w nocy a w dzień nie chciała ruszyć bo się najadła w nocy:szok::no:więc od 5dni w nocy nic nie dostaje to przez dzień ma taki apetyt że zjada po 140 a nawet 180kaszki.zupek, obiadków nie ruszy ze słoiczka.w sume to wiem dlaczego.ale za to deserki to wcina aż się trzęsie i pojękuje.wiem że to za wcześnie na to aby w nocy nie jadła ale niestety byłam zmuszona ją odstawić.
My małemu dajemy w nocy raz pić mleczko, ponieważ to jest sposób na to żeby mleczka wiecej wypił ogólnie, bo nie lubi mleka. Gdyby mi pił w ciągu dnia w ogóle nie dawalabym mu w nocy juz..:happy: Nam gdzieś tydzień temu wypił na spaniu nawet 180 ml, u nas to coś niemożlwiego wręcz, ale od wczoraj znów się poprzestawiał i nie chce wcale pić, ale to chyba ząbek ktory sie przebija właśnie jest winowajcą
 
Do góry