reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Galeria sierpniówek

Martyna ja jest Polka moj maz jest Polakiem z niemieckim obywatelstwem -a nasz Oliver mial wogole problem z mowa -wydaje mi sie ze sie zaglubil w domu polski w przedszkolu niemiecki ,w koncu wybral sobie niemiecki i mowi perfekt a z polskim gorzej bo wszystko rozumie ale odpowiada po noemiecku :-) nieliczne rzeczy mowi po polsku np czesc ,chodź ale to slychac akcent inny -my nienapieralismy na Polski widzac ze ma problemy wogole z mowieniem ,caly czas slyszalam "dziecko ma za maly zaslub slow " ,ale jest juz ok -najwazniejsze zeby w szkole sobie radzil
 
reklama
Ewa nam sie np z jezykiem upieklo choc niejest łatwo. Max mowi plynnie po polsku, wlosku z malymi brakami ale sa minimalne, teraz zaczal tez po ukrainsku i rosyjsku. Naonstop słyszeliśmy ze mamy mowic tylko po wlosku bo sie dziecko nienauczy.
 
Martuska ty też z mikrobrzuszkiem :-). Ciekawe jak będziemy wyglądać pod koniec.

Ewaelinka w pierwszej ciąży brzuch najbardziej wyskoczył mi do przodu w 9 miesiacu, ale jak tydzień przed porodem pojawiłam się w pracy po jakieś rzeczy to zostałam zapytana jak się czuję po porodzie:-). Ale niech brzuch sobie będzie trochę większy i dzidzia też. A ty żeby doczekać cyrku to chyba w ciąży musiałabyś być ze 3 lata bo z takim brzuszkiem nikt Cię nie przyjmie. I ślicznie wyglądasz bo masz taką okrągłą piłeczkę, a ja wyglądam jak solidnie wzdęta:-)

Majula ja pamiętam jak dopiero co rozpakowywałam się na mamach z października2011, a tu zaraz będziemy wrzucać dzieciaczki z sierpnia 2014. Jak to leci

A co do dzieci dwujęzycznych to zazdroszczę. Mimo że na początku jest problem to potem jak już opanują dwa języki to czapki z głów
 
Taaa Ania ja to slyszalam rowniez,ale u mnie problem byl ze mowilam duzo po Polsku bo wtedy jeszcze z niemcem bylo u mnie ciezko,a z dzieckiem trzeba bylo rozmawiac ;-)
Wogole u nas byl cyrk bo wysylali mnie do laryngologa ze niby maly nie doslyszy i takie *******ety ,dla jego dobra kladlismy nacisk na niemiecki bo tu zyjemy i on musi sie umieć porozumiewac i dawac rade w szkole ,a podejrzewam ze jak sytuacja by wymagala to i zaczal by po polsku Z pl mamy mala stycznosc i naprawde zadko jezdzimy ale jak jestesmy to umie bez problemu powiedziec "kup mi to " ;-)
 
Hmm ciekawe jak bedzie u nas. Ja po polsku, moj maz jest portugalczykiem, miedzy sobą mówimy po angielsku, a tu jeszce niemiecki i jego szwajcarska odmiana. Mam nadzieje, ze dziecko jakos to ogranie :)
 
Faisca no ty to masz wogole kosmos hihihi ale podobno dzieci chlona wiedze wiec bede trzymac kciuki
 
Ewaelinka gdzieś własnie czytałam, ze dziecko jest w stanie nauczyc sie nawet do 6 języków w tym samym czasie i tego sie trzymam ;) ale założenie jest takie, ze dla mnie priorytetem jest polski, dla męża portugalski a reszta przyjdzie naturalnie ;)
 
Ale z Was lasencje :-):-) :tak:

EWAELINKA w życiu bym nie powiedziała, że masz tyle lat :no:

pięknie brzusie! Niech rosną :-)

NIKITKA Ty masz brzuszek - maleństwo :tak: z jednej strony super ale z drugiej strony dzieciątko Ci ładnie naciska na wszystkie organy..
 
Taa ja to juz lepiej na porodowke pojde

Ech nie dało rady w poprzednim poście
 

Załączniki

  • 1399621202038.jpg
    1399621202038.jpg
    22,4 KB · Wyświetleń: 95
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
ewelinka- czytalam ,z to normalne u dzieci gdzie rodzice sa wielo jezyczni,Dzieci maja mniejszy zasob slow bo caly czas sie nie mowi do niego w 1 jezyku a wkilku.To nie poionien byc problem bo potem dzieciak nadrobi.U nas tez maly bedzie mial do sluchania 3 jezyki a jak podrosnie w szkole bedzie mia kolejne.Znam duzo przypadkow dzieci w takich rodzinach ijestem pod wrazeniem jak maluchy mowia plynnie w kilku jezykach i wiedza z kim w jakim jezyku rozmawiac.No i duzo czytam na ten temat bo ja boje sie siebie, ze zlapie mnie lenistwo i pojde na wygode i bedziemy mowic wszyscy po angielsku :no:. No i Anna podziwiam twojego chlopaka :) :-):-)
 
Do góry