reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

dzikie harce w brzuszku czyli o ruchach naszych maluchow

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ja w sumie nawet nie wiem czy czuję ruchy dziecka czy coś w jelitach mi się dzieje:baffled: ale ja mam łożysko na przedniej ścianie (tak mi pan dr powiedział) i ostatnio wyczytałam, że w takiej sytuacji czuje się ruchy o wiele słabiej i później... choć podobno są przypadki, że dziewczyny z takim ułożeniem czują normalnie... hmmm, więc czekam cierpliwie, ale jak się czyta jak macie niektóre fajnie, że nawet wiecie kiedy dziecko śpi a kiedy nie, to tak trochę szkoda........
 
reklama
Zazdroszcze Wam dziewczyny, ze Wasze maleństwa tak mocno kopią :( Ja jestem w 22. tygodniu ciąży i owszem odczuwam już od dawna ruchy dziecka ale raczej takie delikatne, czasem kopnie mocniej ale nie na tyle by poczuć to z zewnątrz, że tak się wyraże. Także Tatuś do tej pory raz poczuł jakby "coś" (jak sam to określił) ale widzę, że jest zawiedziony kiedy mówię, że Mała właśnie kopie a on po przyłożeniu ręki nic nie czuje :( Mam nadzieję, że Majeczka wkrótce da mocniej o sobie znać tak by i Tatuś mógł ją poczuć :)
Alis84 nie martw się :tak: Ja też na początku czułam tylko leciutkie kopnięcia, a mój mężuś kopnięcie poczuł dopiero kilka dni temu :-D a jaki zadowolony był :-D Śmialiśmy się, że chyba z główki dostał :-D
Zjedz coś słodkiego i połóż się na plecach ;-) u mnie to działa :tak:
 
u mnie tak samo na plecach mała szaleje!!!! I po słodkim :))) chociaż ostatnio nawet po kązdym pojedzeniu :)))
 
Moje też szaleje na plecach (mąż nie zawsze czuje), ale także jak siedzę przed kompem z kolanem pod brodą (dwóch kolan się już nie da);-)
 
Dziewuszki moja Majeczka kopie właśnie najbardziej wtedy kiedy leżę na plecach albo właśnie tak jak opisała to Nikita84 z kolanem przy brodzie :) Mam nadzieję że jeszcze trochę i Tatuś poczuje Maluszka :)
 
Siemka Laseczki,
U nas tak samo. Młoda bryka jak tylko poczuje jakieś żarcie, śmieję się i twierdzę, że to jak teoria "Pies Pawłowa" hihi
Na plecach to już całkiem. Ale dzięki takiej naszej pozycji w ogóle ruchy dziecka stają się bardziej wyczuwalne, ponieważ chcąc nie chcąc brzuszek lekko się chowa, "zapada" i wówczas i macica i skóra są jakoś blisko siebie co wzmaga nasze odczucia.
 
aktualnie troche panikuje bo jakos niemrawo sie moja dziewczynka rusza przez ostatnie kilka dni. wiem ze sa dzieci spokojne ale wczesniej brykala co 1-2h a teraz raz na kilka godzin czuje jakies niemrawe pukniecia. wizyta u gina w poniedzialek. mialo teraz nie byc usg ale doplace i poprosze zeby mi zrobil bo bardzo sie martwie :/
 
Mój maluch rozszalał się wczoraj........ w szkole rodzenia:-D no mówię Wam, jak tylko zaczęły się zajęcia, wiercił się jak nigdy! Może się nudził?:-D
I tak jak mówicie- jak leżę na plecach to czuję go o wiele wyraźniej. Mąż wczoraj chciał poczuć dzidzię, położyłam się na plecach, więc mały zaczął zaraz kopać tatusia, tyle tylko że po 3 min tatuś powiedział- "ale fajnie" poczym poszedł spać i "zostawił mnie" z małym kopaczem w brzuchu;-) Ten uspokoił się z 15 min później:-)
 
reklama
Obserwujcie wnikliwie godziny aktywnosci waszych dzieciaczków - taki potem bedzie ich rytm...

moja najgorzej że szaleje o 12-1 w nocy - juz widze te noce nieprzespane :(
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry