reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzierżoniów Bielawa i okolice

reklama
no i się porobiło :-( wyszły mi złe wyniki na teście z glukozą - pierwszy 192, drugi 166 :-( . Oczywiście w pierwszej ciąży miałam idealne wyniki, w tej za to przyplątuje się prawie wszystko - najpierw wysokie ciśnienie teraz wysoki cukier. Od dzisiaj dieta i to taka ścisła dla diabetyków, masakra. Takie bezpłciowe jedzenie, wszystko gotowane, owoców prawie wcale bo podnoszą poziom cukru, słodyczy oczywiście ZERO :szok:. I kontrola poziomu cukru po każdym posiłku wiec glukometr i opuszki w pełnej gotowości :wściekła/y: . We wtorek idę po raz 3 pić tą glukozę i się kłuć, jeśli znowu wyjdzie ponad 140 to czeka mnie leżenie w Wałbrzychu na patologii ciąży :no:
 
to nie ciekawie u ciebie. współczuję ci, ja bym chyba nie dała rady bo co chwilę coś jem, zwłaszcza słodycze. A dlaczego mówisz że jak wyniki teraz będą złe to czeka cię leżenie w Wałbrzychu? myślałam że wystarczy wtedy unikać cukru? hmm
a w razie czego nie chcesz do Świdnicy? ja tam już 4 razy na patologi leżałam i nie narzekałam, a wręcz byłam zadowolona.
 
no niestety kierują do Wałbrzycha bo to szpital specjalistyczny ginekologiczno-położniczy i tam robią krzywe cukrowe ustalając czy jest potrzebna insulina czy wystarczy dieta, sprawdzają też czy z dzieckiem wszystko ok i czy rozwija się prawidłowo przez ten poziom cukru. Nie wystarczy unikać tylko cukru, niestety. Nawet nabiał mocno podnosi cukier, dieta jest dość rygorystyczna.
 
Cześć :)

Klementyna współczuję. Ostatnio dość często słyszy się o cukrzycy w ciąży - chyba coraz więcej dziewczyn na nią cierpi, albo diagnostyka jest lepsza!! Nie martw się na zapas może uda się uniknąć szpitala!!

Dziewczyny, ostatnio zastanawiam się nad fotelikiem samochodowym takim powyżej 9 kg. Co prawda mam jeszcze troszkę czasu ale zaczynam się orientować w rynku bo nie wiem w ogóle na co zwrócić uwagę. Macie jakieś doświadczenia - możecie coś podpowiedzieć?? Zainwestować w drogi, który przeszedł testy zderzeniowe (700-800zł ) czy wystarczy taki za 300??
 
dzięki ma-mi. Na razie mam dietę i kłuję paluchy 5 razy dziennie żeby mierzyć glukometrem poziom cukru - na razie jest ok, czyli pozostaje mi dieta do końca ciąży i chyba uda mi się uniknąć szpitala, ale o tym zadecyduje moja lekarka 28 czerwca na wizycie. Jedzonko z parowaru i zero słodyczy - tak to wygląda mniej więcej chociaż wczoraj poziom cukru spadł mi tak mocno, ze pozwoliłam sobie na Big Milka ;-) i po nim też było ok. Mniej więcej wiem co mogę jeść i jakoś daję radę - trochę jakby pomieszać z Dukana i Montignac'iem /jeśli znacie diety to wiecie mniej więcej jakie to jedzenie/
Co do fotelika - ja mam Graco ale od 15 kg Graco Fotelik Junior Maxi Gerard + roletka 15-36kg - [GRACO] - wcześniej miałam taki zwykły za 100 zł kupiony w Świecie Dziecka ale był ok. No i w foteliku - nosidełku Adek jeździł dość długo bo chyba od września do marca. Więc z fotelikiem jeszcze poczekaj aż będzie dobrze siedział Twój synuś.
 
Ostatnia edycja:
co do fotelika to słyszałam że nie warto kupować nowego, lepiej kupić lepszy używany na allegro

klementyna bardzo fajnie jak się uda uniknąć szpitala. trzymam kciuki za wizytę
 
Ja bym się bała kupić używany. Sprzedawców pełno jest co sprzedają foteliki ściągane np. z Niemiec nigdy nie wiadomo czy nie brał udziału w wypadku a foteliki po wypadkach nadają się tylko na śmietnik. No chyba że uzywany kupiony od znajomych i wiadomo że wszystko z nim ok, wtedy tak. Chodzi o bezpieczeństwo dziecka podczas wypadku i tutaj trzeba zachować ostrożność.
 
reklama
Dzięki dziewczyny. Ja też z rezerwą podchodzę do używanych fotelików - w końcu chodzi o bezpieczeństwo dziecka. Wolę zaoszczędzić na czymś innym. A powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz: jak kupię fotelik do 36 kg to mniej więcej do jakiego wieku dziecko będzie w nim jeździło. Bo wydaje mi się, że to inwestycja na kilka lat więc tym bardziej chyba lepiej zainwestować w dobry - prawda???

Klementyna- jak zamawiasz leki na doz.pl to w jakiej aptece odbierasz?? Jeszcze nie zamawiałam, ale muszę spisać wszystko co potrzebuję i strzelić jedno a solidne zamówienie bo ceny są faktycznie atrakcyjne. Jak będziecie w przyszłości kupować jakies kropelki dla dziecka (Espumisan, Esputicon, BioGaja, Delicol, Bobotic itp na kolkę) to warto na doz np. Delicol w aptece kosztuje od 46 do 56 zł a na doz chyba 38 :)
 
Do góry