reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzierżoniów Bielawa i okolice

Poród rodzinny jest darmowy. Mąż wchodząc na oddział porodowy będzie musiał na swoje normalne rzeczy założyć tylko taki jednorazowy fartuch (zabiera się je samemu z szafki jak sie wchodzi na oddział).
Po porodzie mąż wchodzi normalnie na salę. i tutaj moja mała uwaga - mnie np. denerwowało jak do dziewczyny leżącej ze mną na sali schodziła się cała rodzina i wszyscy znajomi, którzy wlepiali we mnie oczy np jak karmiłam lub z bolącym kroczem próbowałam się pozbierać do łazienki... Uważam, że w takich miejscach wystarczy tylko maż - tata dzidziusia.

Nie jestem pewna ale jak się leży przed porodem (bo np przez kilka dni próbują wywołać poród poterminowy) to chyba na ten blok mąż nie może wejść - trzeba wychodzić na korytarz ale ja przed porodem leżałam na sali tylko kilka godzin a mąż w tym czasie pojechał na chwilę do domu. Do szpitala trafiłam ok 3-4 w nocy i po przyjęciu (ok 6.00)położyli mnie na sali z której po obchodzie poszłam na porodówkę.
 
reklama
też nie jestem zwolenniczką pielgrzymek rodzinnych do szpitala, moim zdaniem powinien być wpuszczany na salę tylko tatuś dzieciątka, reszta wizyty na korytarzu bądź już w domu - chyba aż tak się nie stęsknią przez te kilka dni? To faktycznie nie jest komfortowe dla innych z sali, a przecież chodzi też o hałas który przeszkadza i mamom i dzieciom /każdy chce odpocząć :)/. Powinni też zorganizować może jakąś salę odwiedzin dla rodziny i byłoby po kłopocie.
ja miałam wywoływany poród na porodówce, wychodziłam na korytarz przez 2 pierwsze dni na 3 już miałam zaplanowany poród i mąż normalnie był ze mną. Od razu mnie położyli na porodówce ale malutko było pań rodzących, "wpadały" na chwilkę /dosłownie/ i rodziły i na poporodowy od razu zwozili - ja tak sama na tej porodówce przez 2 dni byłam :-), 3 dzień z małżonem.
 
Nie wiem nic na temat znieczulenia bo się tym nie interesowałam. Rodziłam w sali z wanną i myślę, że wystarczy powiedzieć że chciałoby się z niej skorzystać bo nawet lekarz, który mnie szył mówił, że jak nie mieli wanny, to wszystkie pacjentki chciały rodzić w wodzie a teraz jak wanna jest to nikt się nie interesuje ;) No a koszule - trzeba mieć swoją jak to w szpitalu wiec dobrze wziąć 2 żeby mieć w co się przebrać po porodzie.
No i zaopatrzcie się w te jednorazowe majtki poporodowe i podkłady (duże!!!- bo ja durna kupiłam sobie małe) Mam na myśli Absorgyn lub Bella Mamma.


Dziewczyny - ja tak z innej beczki zapytam- nie wiecie gdzie w bielawie lub dzierżoniowie można oddać dywan do czyszczenia??????
 
Ostatnia edycja:
ma-mi o czyszczenie dywanu zapytaj w tej auto-myjni w Bielawie przy światłach koło technikum, tam sporo ludzi zanosi i oni piorą. Przynajmniej rok temu jak było ciepło to widziałam dywany jak suszyli i teściowa też mi mówiła że sąsiadki jej tam zanoszą do prania dywany.
 
Dzięki dziewczyny:-) Kurcze, nie pomyślałabym, ze z dywanem będę musiała jechać do Wrocławia lub do AUTO-myjni ;)

Ale ja głupia - wystarczyło wpisać w google "pranie dywanów Bielawa" i już wiem, że na XXV-lecia ktoś czyści dywany i tapicerki ;)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, na allegro jest dobra oferta na chusteczki z Pamparsa, ale trzeba kupić 12 szt. Opłaca się a te 12 paczek zużyje się w oka mgnieniu;) Ja przetestowałam już kilka firm i jednak Pampars wychodzi na prowadzenie a przede wszystkim nie powoduje odparzeń.
 
reklama
ma-mi jak coś znajdziesz ciekawego to wrzucaj od razu linka, te chusteczki też wrzuć, chętnie zobaczę.

ja w tamtym tygodniu kupiłam butelki Tommee Tippee 150ml po 13 zł i 260ml po 9 zł plus termoopakowanie TT za 18 zł wszystko u jednego sprzedawcy na Allegro /za przesyłkę dałam 10 zł/ Butelki 0% BPA, wyszło 50% taniej niż w Świecie Dziecka w Dzierżoniowie a buteleczki super - już mam je w domku. Kupiłam też podgrzewacz z Aventu za 26 zł, teraz licytuję sterylizator. Oczywiście wszystko z allegro.
 
Do góry