reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DUŻE RODZINY 3+ część 2

Dzień dobry! U nas leniwy, mokry dzień. Dzieciaki już się trochę nudzą i przyznam, że jak taka pogoda ma się utrzymać to ja sama mam ochotę już wracać [emoji14]
Dziś będziemy oglądać wózek dla synka. Wczoraj zgadałam się z właścicielką kwater i ich znajoma ma do sprzednia tako omega moonlight gondola i spacerówka za 300zł. Stan ponoć super, wszystko sprawne. Dziś jedziemy go oglądać i jeżeli będzie tak jak było mówione to go wezmę. Takiej drugiej okazji mogę nie mieć, a nie widzę sensu w wydawaniu większej kasy na wózek gdzie my tylko korzystać będziemy z gondoli bo spacerówkę taką lepszą mam po Z.
 
reklama
Dobrze Was rozumiem i potrafie sobie wyobrazic cierpienie waszych dzieci, wszak ja sama jestem alergiczka.

Od urodzenia uczulona na kazeine, jako nastolatka zaczelam cierpiec na chroniczne swedzenie skory i dermografizm. W testach wyszla mi alergia na tyle czynnikow, ze lekarka powiedziala, ze lepiej mnie hermetycznie zamknac :p
Dostawalam laki, ale chyba do slabych lekarzy chodzilam, bo i leki byly slabe, jeszcze mialam po nich skutki uboczne, wiec porzucilam apteczne specyfiki i zaczelam testowac kremy.
I tak trafilam na krem z mocznikiem, jakis drogi byl pamietam, bo smarowalam delikatna warstwe, zeby na dluzej starczal, ale dla mnie byl zbawienny.
Po dojrzewaniu swedzenie skory (zwlaszcza nocne, az mnie wzdryga na sama mysl) ustapilo, dermografizm zniknal po 20 r.z.

U mnie alergia jest dziedziczna - ojciec i rodzina ze strony ojca cierpia na rozne alergie skorne.

Mam czworo rodzenstwa, a tylko mnie spotkala ta watpliwa alergiczna przyjemnosc :p

Moje dzieci poki co, nie wykazuja sklonnosci, ale mam swiadomosc, ze u mnie to sie uwidocznilo przy dojrzewaniu. Albo poszli w meza, na co najbardziej licze, bo wszystkie sa do niego podobne :)
 
Ostatnia edycja:
Haha wracam z urlopu z wózkiem [emoji23] kupiliśmy go i jaram się jak małe dziecko! Mój pierwszy i pewnie jeden z ostatnich zakupów dla synka. Wow! Nie mogę się doczekać lutego [emoji847]
No i super! :)
Ja wozka nie kupuje, bo mam po najmlodszej, jedynie dostawke dobra z oparciem chcialabym dokupic :)
A z wyprawki jako takiej tez raczej sie w zakupach nie rozpedze, bo dla malej kupowalam nowe, to lozeczko i inne dodatki beda po niej :)
Wiecej dzieci juz nie planujemy, wiec szastac kasa nie bede - tylko to, co potrzebne/ niezbedne :)
 
No i super! :)
Ja wozka nie kupuje, bo mam po najmlodszej, jedynie dostawke dobra z oparciem chcialabym dokupic :)
A z wyprawki jako takiej tez raczej sie w zakupach nie rozpedze, bo dla malej kupowalam nowe, to lozeczko i inne dodatki beda po niej :)
Wiecej dzieci juz nie planujemy, wiec szastac kasa nie bede - tylko to, co potrzebne/ niezbedne :)
Ja też stawiam na minimalizm. Wszystko praktycznie mam po Z w kolorach neutrealnych tylko parę jest różowych, ale to w domu to junior przeżyje [emoji6] już dawno doszłam do wniosku, że większość tych gadżetów to jest tylko ładna i zupełnie bezsensowna. Dla dziecka najważniejsza jest bliskość mamy, pełny brzuszek i sucha pieluszka. Więc moja wyprawka to już przy Z był niewielki koszt :D za to przy bliźniaczkach to miałam zupełnie niepokolei w głowie i ile ja kasy wydałam bez sensu to wolę nie myśleć ;)
 
Matka_wariatka - muszę spróbować z tym propolisem, może to również w naszym przypadku okaże się cudownym lekiem?

Chrząszczyk - ten lek to Protopic. Jeżeli chodzi o plamki z czerwonymi obwódkami to najczęściej tak wygląda AZS, ale z tego co pamiętam to w środku skóra jest bardziej szorstka.

Mamunia 86 - ja też sobie chwalę Mediderm. A tę maść z mocznikiem też wezmę pod uwagę. Ja od lekarza dowiedziałam się, że balsamy trzeba stosować zamiennie. Więca mamy Mediderm, Dexeryl, Oilan Med, od koleżanki z Anglii czasem dostaję Cetraben. Z leków to na miejsca wydrapane do krwi smarujemy Agrosulfanem (zalecenia z oddziału dermatologii w szpitalu). Jeżeli jest dużo takich zadrapań to dodatkowo kąpiemy Łukasza w roztworze z ACE (5 ml na 10 litrów wody), podobno działa odkażająco i antybakteryjnie. Jak jest dobrze to kąpiemy w krochmalu albo wywarze z siemienia lnianego. Z leków też podajemy w trudnych chwilach te przeciwświądowe syropki (Dehistar, Rupafin)

Karolina921 - gratuluję zakupu. Też uważam, że minimalizm jest dobrą dewizą. My teraz mamy dom zagracony różnymi zupełnie niepotrzebnymi rzeczami, które dzieci używały tylko przez jakiś czas. A że nie mam smykałki do handlu to zalega mi to wszystko.
 
Ja też stawiam na minimalizm. Wszystko praktycznie mam po Z w kolorach neutrealnych tylko parę jest różowych, ale to w domu to junior przeżyje [emoji6] już dawno doszłam do wniosku, że większość tych gadżetów to jest tylko ładna i zupełnie bezsensowna. Dla dziecka najważniejsza jest bliskość mamy, pełny brzuszek i sucha pieluszka. Więc moja wyprawka to już przy Z był niewielki koszt :D za to przy bliźniaczkach to miałam zupełnie niepokolei w głowie i ile ja kasy wydałam bez sensu to wolę nie myśleć ;)
U mnie daleko jeszcze do zakupów dla dzidzi. Ja dużo.rzeczy po dziewczynkach sprzedała nie chciałam by mi w domu zależało a teraz trzeba kupić... przy bliźniakach najbardziej potrzebną była huśtawka hybrydowa i chciałaby też takie kupić dla dzidzi.
Ja dziś muszę ogarnąć chatę i spakować ferajne na wakacje... jedziemy trochę odpocząć od domu[emoji4] zobaczymy jak to się sie uda z dwoma maluchami.
 
U mnie daleko jeszcze do zakupów dla dzidzi. Ja dużo.rzeczy po dziewczynkach sprzedała nie chciałam by mi w domu zależało a teraz trzeba kupić... przy bliźniakach najbardziej potrzebną była huśtawka hybrydowa i chciałaby też takie kupić dla dzidzi.
Ja dziś muszę ogarnąć chatę i spakować ferajne na wakacje... jedziemy trochę odpocząć od domu[emoji4] zobaczymy jak to się sie uda z dwoma maluchami.
Haha urlop z dziećmi to jednak nie do końca urlop [emoji16] ja to jestem bardziej zmęczona niż gdybym została z nimi w domu. Ale cóż odpocznę na starość, a przynjamniej mam taką nadzieję [emoji23]
 
Zobaczymy jak to będzie u nas... póki co byłam z nimi 2 razy w Norwegii raz w Warszawie i na roztoczu Ale to takie pobyty u rodziny a nie w hotelu więc na razie jedziemy tylko na kilka dni by zobaczyć czy będzie fajnie.
 
reklama
Do góry