reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dopajanie

Przegapiłam to że nie jestes z Polski,ale sposób Twoich wypowiedzi jest co najmniej wkurzający
Podkreslasz ze KARMISZ PIERSIA:baffled::baffled::baffled:karm,na zdrowie:baffled:ale w takim razie nie udzielaj durnych rad z zakresu napojów dla dzieci.Bo dawanie wody z glukoza nie jest ani lepsze ani zdrowsze:dry:
Wybacz moja "droga"(hmm...)ale masz naprawde denerwujący sposób bycia:baffled:
 
reklama
'Bo dawanie wody z glukoza nie jest ani lepsze ani zdrowsze' I TEZ TEGO NIE ROBIE.

Karmie piersia NA ZDROWIE, a owszem, dziekuje.
Natomiast Twoje wypowiedzi sa wprost urocze i sprawiaja, ze mam ochote Cie zaprosic na weekend do siebie i wygadac sie do woli, przy herbacie twojego wyboru!
 
Dziewczyno:dry:idz poszukaj znajomych u SIEBIE
Bo wpadłas na forum,narobilas zamiesznia i myslisz ze wszystkie Cie posluchamy:baffled:żałosne
A o swoim wyborze nic nie pisalam,nie wiesz wiec jakie herbatki daje i czy daje....
Za weekend u Ciebie dziekuje bardzo:dry:
Nie rozumiem tylko celu nagonki na herbatki Hippa:confused:
Ale pewnie zaraz mnie oświecisz...:oo:
 
A ja daje swojej córce herbatki z HIPPa, głównie owocowe, choć ziołowe też piła jak była mała, i jakoś nie czuję, żebym krzywdziła tym swoje dziecko. Nie dajmy się zwariować!!!

ja też daję i będe dawać choć zaczełam dopiero dawać po 5 miesiącu :tak:



troche to wszystko śmieszne bo nie raz widze jak małe dziecko niespełna roczne je lizaka lub loda albo frytki :dry: chyba bardziej powinniśmy nie dawać takich rzeczy a nie herbatek które jak dla mnie są dostosowane dla niemowląt ;-)
 
A ja dawalam herbatki od 5 miesiaca, a teraz daje zwykla poslodzoną i co z tego?

I daje malemu wszystko probowac, bo te zupki w sloiczkach juz mu sie przejadaja.
 
Kira popieram.:tak:
Tez nie rozumiem w jakim celu to niby oświecenie mam przed herbatkami dla dzieci skoro sa dla dzieci.
Ja poiłam swoją córę herbatkami i mam zamiar dalej to robić. I co mi może doradzić matka która takich herbatek nie podaje. A jesli chodzi o glukozę to jak urodziął się moja córka i było bardzo goraco to też nam dawali wodę z glukozą do dopajania. Myslę że wiele bardziej szkodliwych rzeczy znajdziecie w powietrzu którym oddycha maluch niżeli w takich herbatkach takie jest moje zdanie.:-)
 
Poza tym jedno mnie zastanawia - czy to aby nie jest perfidna reklama tego Bobofixa?? I takie niefajne pognębianie Hippa??

kochanie, nie pracuje dla zadnych herbatek, robie cos troche nieco bardziej intresujacego chyba jesli chodzio zarabianie pieniedzy...
(...)
poza tym Herbata o ktorej ja mowie to NIE jest BOBOVITA - (nie znam nawt takiej firmy???!!!) tylko pochodzi ona z HERBAPOLU i nazywa sie BOBOFIX i jej skladniki to- operek, melissa i mieta (polecam wszystkie trzy bardzo goraco) I NIC WIECEJ!!!!

kalinalubislonce
inna pisała o bobofixie, ty odpowiadasz że nie znasz bobovity, więc chyba jednak znasz skoro o niej piszesz ;-)

a swoja drogą - ja dawałąm Filipowi herbatki hippa odkąd skończył 2 tygodnie i ani razu nie miał kolki, wieć jak widzisz czy dajesz herbatki czy nie ajesz - kolek można nie mieć

Zapotrzebowanie niemowląt na składniki budulcowe i regulujące

Szybkie tempo rozwoju fizycznego zwiększa zapotrzebowanie niemowlęcia na składniki budulcowe i regulujące (białko, witaminy, składniki mineralne).
· zapotrzebowanie na białko:
- w przypadku karmienia mlekiem kobiecym wynosi 2,2g/kg
- w przypadku karmienia sztucznego wynosi 3,5 – 4g/kg
· zapotrzebowanie na tłuszcz:
- w przypadku karmienia mlekiem kobiecym wynosi 5 – 5,5g/kg
- w przypadku karmienia sztucznego wynosi 4,5g/kg
· zapotrzebowanie na węglowodany wynosi 10 – 12g/kg
· zapotrzebowanie na składniki mineralne:
- na żelazo – 6mg/dobę
- na wapń – 1,4g/dobę
· zapotrzebowanie na witaminy:
- na witaminę A – 1500jm
- na witaminę D – 700jm
- na witaminy z grupy B – 0,6 – 8mg/dobę

także niemowlęta mają zapotrzebowanie także na węglowodany. w hippie jest 95 gram weglowodanów na 100 gram herbatki, przelikcz sobei ile jest tych węglowodanów w 1 łyżeczce herbaty. bo może sie okazać że nie ma tych 12 gram. a jeśłi dziecko waży 8 kg, to jego dobowe zapotrzebowanie na węglowodany wynosi 96gram
 
A propo cukru to własnie z ciekawości sprawdziłam deserek Gerbera który dawałam małej i tam 17,2 g na 100 to węglowodany a 11,5 w tym to cukry.
 
A ja daje swojej córce herbatki z HIPPa, głównie owocowe, choć ziołowe też piła jak była mała, i jakoś nie czuję, żebym krzywdziła tym swoje dziecko. Nie dajmy się zwariować!!!

Przegapiłam to że nie jestes z Polski,ale sposób Twoich wypowiedzi jest co najmniej wkurzający
Podkreslasz ze KARMISZ PIERSIA:baffled::baffled::baffled:karm,na zdrowie:baffled:ale w takim razie nie udzielaj durnych rad z zakresu napojów dla dzieci.Bo dawanie wody z glukoza nie jest ani lepsze ani zdrowsze:dry:Wybacz moja "droga"(hmm...)ale masz naprawde denerwujący sposób bycia:baffled:

Dziewczyno:dry:idz poszukaj znajomych u SIEBIE
Bo wpadłas na forum,narobilas zamiesznia i myslisz ze wszystkie Cie posluchamy:baffled:żałosne
A o swoim wyborze nic nie pisalam,nie wiesz wiec jakie herbatki daje i czy daje....
Nie rozumiem tylko celu nagonki na herbatki Hippa:confused:

ja też daję i będe dawać choć zaczełam dopiero dawać po 5 miesiącu :tak:
troche to wszystko śmieszne bo nie raz widze jak małe dziecko niespełna roczne je lizaka lub loda albo frytki :dry: chyba bardziej powinniśmy nie dawać takich rzeczy a nie herbatek które jak dla mnie są dostosowane dla niemowląt ;-)

A ja dawalam herbatki od 5 miesiaca, a teraz daje zwykla poslodzoną i co z tego?
I daje malemu wszystko probowac, bo te zupki w sloiczkach juz mu sie przejadaja.

Kira popieram.:tak:
Tez nie rozumiem w jakim celu to niby oświecenie mam przed herbatkami dla dzieci skoro sa dla dzieci.
Ja poiłam swoją córę herbatkami i mam zamiar dalej to robić. I co mi może doradzić matka która takich herbatek nie podaje. A jesli chodzi o glukozę to jak urodziął się moja córka i było bardzo goraco to też nam dawali wodę z glukozą do dopajania. Myslę że wiele bardziej szkodliwych rzeczy znajdziecie w powietrzu którym oddycha maluch niżeli w takich herbatkach takie jest moje zdanie.:-)

a swoja drogą - ja dawałąm Filipowi herbatki hippa odkąd skończył 2 tygodnie i ani razu nie miał kolki, wieć jak widzisz czy dajesz herbatki czy nie ajesz - kolek można nie mieć także niemowlęta mają zapotrzebowanie także na węglowodany. w hippie jest 95 gram weglowodanów na 100 gram herbatki, przelikcz sobei ile jest tych węglowodanów w 1 łyżeczce herbaty. bo może sie okazać że nie ma tych 12 gram. a jeśłi dziecko waży 8 kg, to jego dobowe zapotrzebowanie na węglowodany wynosi 96gram

Nareszcie jakieś rozsądne wypowiedzi... :tak::tak: Zgadzam się z Wami w 100%... :tak::tak:
  • Po pierwsze nie dajmy się zwriować!!!! Dziecko też musi wszystkiego spróbować... w odpowiednich ilościach, "z głową" nie zaszkodzi... :tak::tak:
  • Jeżeli karmisz piersią to moim zdaniem wogóle nie musisz dawać dziecku nic do picia!! Poza tym nie napisałaś ile miesięcy ma Twoje dzidzi... w pierwszym poście pytałaś o higiene 7 tygodniowego niemowlaka, więc zakładam, że ma około 2 m-cy. Spokojnie możesz poczekać z dopajaniem 2-3 miesiące, a nawet dłużej aż do momentu w którym wprowadzić do diety swojego dziecka produkty stałe... Dzieciom karmionym piersią wystarczy mleko matki!!
  • Zgodzę się, że Twój sposób wypowiedzi jest dość denerwujący... mam wrażenie jakbyś nie rozumiała tego co piszą inne mamy... nie rozumiesz całości wypowiedzi... wybierasz sobie tylko fragment który możesz "przyatakować" ;-)
  • Herbatki o których tutaj mowa są przeznaczone DLA DZIECI, gdyby były szkodliwe to wycofano by je ze sprzedaży... ale narazie nic o tym nie słyszałam... poza tym nie można stwierdzić, że coś jest złe bo Twoja dzidzia miała po tym kolki... moja Sarah nie miała i jak widać kilkoro innych dzieci też nie miało... :tak::tak: Piją, są zdrowe i szczęśliwe :-)
Wiesz co... myślę, że powinnaś wypowiedzieć się na temat herbatek za kilka miesięcy jak wprowadzisz do diety swojego dziecka produkty stałe, kiedy pozna smak słodkich owoców... :tak::tak: i powiesz nam czy tak chętnie pije ziołowe, gorzkie herbatki lub wodę... ;-);-)
 
reklama
kalinalubislonce

także niemowlęta mają zapotrzebowanie także na węglowodany. w hippie jest 95 gram weglowodanów na 100 gram herbatki, przelikcz sobei ile jest tych węglowodanów w 1 łyżeczce herbaty. bo może sie okazać że nie ma tych 12 gram. a jeśłi dziecko waży 8 kg, to jego dobowe zapotrzebowanie na węglowodany wynosi 96gram

Owszem zapotrzebowanie na weglowodany jakies jest u niemowlakow ale przecież weglowodany to nie tylko cukier czy glukoza ale również cytuje:
"Do cukrów złożonych, czyli wielocukrów zwanych polisacharydami, należy skrobia, występująca w dużych ilościach w produktach roślinnych jako substancja zapasowa (np. w ziemniakach i produktach zbożowych, a także warzywach okopowych i owocach), oraz glikogen, znajdujący się w niewielkich ilościach w tkankach zwierzęcych. Do wielocukrów zaliczany jest również błonnik pokarmowy, zwany także włóknem pokarmowym."
Czyli mozna dostarczac dziecku odpowiednia ilośc węglowodnów nie karmiac go cukrami prostymi jakie sa w HIPP.
W koncu sa wegetarianie nie jedzacy cukru a prawidlowo odzywiajacy się :)
 
Do góry