reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dopajanie

Mnie zaszokowaly proporcje. Nikt nie dyskutuje tutaj o meritum tylko piszecie ze podajecie do picia. Zobaczcie proporcje: na 100 g herbatki Hippa 95 g stanowi CUKIER !!!! Czyli robia ta herbatke mniej wiecej tak:
zabierz szklankę cukru do której wsyp łyzeczke kopru dodaj wodę podgrzej az woda wyparuje i mamy cudowną i "zdrową" herbatkę...i kazda ich herbatka ma 95% cukru...własnie mi moja żona powiedziala ze sam mogę sobie je wypić :) poleci do kosza....
 
reklama
Mnie zaszokowaly proporcje. Nikt nie dyskutuje tutaj o meritum tylko piszecie ze podajecie do picia. Zobaczcie proporcje: na 100 g herbatki Hippa 95 g stanowi CUKIER !!!!

uściślijmy - 95 g stanowią węglowodany, a nie wszystkie węglowodany to cukry w tym "złym" rozumieniu. Szkoda swoją drogą, że nie podano, ile w tych węglowodanach jest cukrów. A węglowodany to ważny składnik energetyczny diety maluchów, trzeba tylko mądrze wybierać formę, w jakiej są podawane.
No i znowu to samo zastrzeżenie: te proporcje nie dotyczą tylko Hippa!
 
uściślijmy - 95 g stanowią węglowodany, a nie wszystkie węglowodany to cukry w tym "złym" rozumieniu. Szkoda swoją drogą, że nie podano, ile w tych węglowodanach jest cukrów. A węglowodany to ważny składnik energetyczny diety maluchów, trzeba tylko mądrze wybierać formę, w jakiej są podawane.
No i znowu to samo zastrzeżenie: te proporcje nie dotyczą tylko Hippa!
Zgadza sie nie podali dokladnie, co tym bardziej sklania mnie do tego ze 95% to glukoza i jej pochodne...
Ktoś tu wspomnial o Bobovita...tutaj producent chciał być sprytny i liczy na naiwność kupujacych. Skład:
  • dekstroza,
  • maltodekstryna,
  • ekstrakt z kopru włoskiego,
  • zawiera wyłącznie naturalne składniki,
  • bez środków konserwujących,
  • bez dodatku cukru (sacharozy),
bez sztucznych barwników.

Nie znajac sie mozna pomyslec ze nie zawiera cukru a tu niespodzinka...:crazy:
Glukoza (inaczej: glukopiranoza, glikoza, dekstroza (α-D-glukopiranoza):no:
maltodekstryna - substancja słodząca, produkt częściowej kwasowo-enzymatycznej hydrolizy skrobi.
Czyli kolejny słodzik z ziemniaczków...

Zastanawiam sie czy z herbapolu tez zawiera cukier ale nie znalazlem dokładnego składu...sprawdze w aptece

Mam pytanie moze ktoś sie zna - na ile cukier biały jest podobny do glukozy...zastepujac cukier bialy glukozą jest to zdrowsze dla dzieci czy nie?:nerd:
 
Glukoza to cukier prosty, skladnik wszystkich cukrowcow, do przyswajania nie potrzeba udzialu przewodu pokarmowego (mozna bezposrednio wstrzykiwac do krwi). Dlatego podaje sie noworodkom u ktorych uklad pokarmowy nie jest do konca rozwiniety.Jest najlatwiej przyswajalna, czesc moze byc przemieniana w organizmie na glikogen, magazynowany w watrobie i miesniach jako substancja zapasowa.
Sacharoza, czyli popularny cukier to dwucukier skaldajacy sie z czasteczki glukozy i fruktozy. Jest zrodlem energii.
W przypadku, gdy w diecie jest za malo cukrowcow organizm moze wykozystac jako material zapasowy glikogen. Jest on latwo przeksztalcany na glukoze, ktorej musi byc staly poziom w organizmie (hypoglikemia)
 
Ja sie zgodze z kalinalubislonce, ze te herbatki to czysta chemia. Uwazam, ze dziecku do 4-5 miesiaca wystarcza mleko i woda, potem mozna wprowadzac soki. Moje mlodsze dziecko 9-mcy nie lubi zadnych napojow oprocz mleka. Staram sie dawac mu wode z kubeczka i pije ja ale tylko dlatego, ze to niezla frajda, kiedy daje wode z butelki nie chce pic. Jada stale posilki i ich nie popija od razu dopiero po 20-30 min. mlekiem z butelki. Karmilam piersia ok. 2 miesiecy, potem mlekiem dla niemowlat i nie dopajalam poniewaz nie lubil. Przybiera bardzo ladnie, jest spokojny (moje dzieci nie mialy kolek), pogodny ogolnie zdrowy. Mysle, ze z tymi herbatkami to wlasnie jest tak, jak ze slodyczami jak sie da dziecku sprobowac i smakuje to je i sie domaga, jesli przyzwyczai sie do wody bez glukozy to tez bedzie dobrze. Z tymi herbatkami to taka tradycja, skoro jest ich duzy wybor w sklepach i wlasciwie prawie wszystkie mamy kupuja no to my tez, a producenci no coz chca zarobic wiadomo. Ja uwazam ze najlepsza jest woda do gaszenia pragnienia, soki to bardziej dla smaku. Wybor nalezy do kazdej z nas.
 
Sorki, ale ja przeczytałam co innego na opakowaniu, a mianowicie:
BUTELKA Z PICIEM NIE POWINNA BYĆ ZASTĘPCZYM ŚRODKIEM USPOKAJAJĄCYM DLA DZIECKA. BUTELKĘ POWINIEN TRZYMAĆ ZAWSZE OPIEKUN. DŁUGIE SSANIE Z BUTELKI MOŻE POWODOWAĆ PRÓCHNICĘ ZĘBÓW. JESZCZE PRZED UKOŃCZENIEM PIERWSZEGO ROKU ŻYCIA NALEŻY PRZYZWYCZAJAĆ DZIECKO DO PICIA Z KUBECZKA. PO WIECZORNYM MYCIU ZĄBKÓW NIE PODAWAĆ ŻADNEGO JEDZENIA ANI PICIA

A o higienę jamy ustnej można dbać od samego początku, właśnie przemywając dziąsła zwlizonym wacikiem albo specjalną nakładką na palec (silikonową) którą od razu masujesz dziąsła (tylko ona jest właśnie od 3-go miesiąca).

Poza tym jedno mnie zastanawia - czy to aby nie jest perfidna reklama tego Bobofixa?? I takie niefajne pognębianie Hippa??
kochanie, nie pracuje dla zadnych herbatek, robie cos troche nieco bardziej intresujacego chyba jesli chodzio zarabianie pieniedzy...
Twoja praca detektywistyczna polegajaca na zacytowaniu informacji z butelki, niestety nie wywolala na mnie wielkiego wrazenia, jako ze jest to dosc OCZYWISTE ze producenci sa PRAWNIE ZOBOWIAZANI do wstawienia takich informacji, jesli by tego nie zrobily, mogliby narazic sie na wiele kosztowych pozwan sadowych itd.
poza tym Herbata o ktorej ja mowie to NIE jest BOBOVITA - (nie znam nawt takiej firmy???!!!) tylko pochodzi ona z HERBAPOLU i nazywa sie BOBOFIX i jej skladniki to- operek, melissa i mieta (polecam wszystkie trzy bardzo goraco) I NIC WIECEJ!!!! wiec JA NIE daje swojemu dziecku NIC z cukrem , a poniewaz jest karmiona piersia i tak, ta herbata jest JEDYNYM uzupelnieniem jej diety i tak zamierzam trzymac az skonczy mniej wiecej 6 miesiecy, bo rezultaty sa boskie!

caluski.
 
A ja daje swojej córce herbatki z HIPPa, głównie owocowe, choć ziołowe też piła jak była mała, i jakoś nie czuję, żebym krzywdziła tym swoje dziecko. Nie dajmy się zwariować!!!
 
reklama
"Jak ty żeś sie uchowała'

Moja drga, uchowalam sie w miejscu, gdzie takich herbat sie nie sprzedaje/kupuje... nie mieszkam w Polsce od ponad 11 lat , a tu gdzie mieszkam dzieciom sie tych produktow nie daje. A poza tym KARMIE PIERSIA wiec nIE POTRZEBUJE takiej wiedzy. I tyle. Gorace buziaki dla Ciebie.
 
Do góry