reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dopajanie

witajcie, tu mama juz 2 miesiecznego Jakuba:-) dziewczyny kupki robi codziennie nie ma kolek po prostu super. Wypija mi 120 i troche piers, bo juz nie mam pokarmu za wiele, i zasypia tez super jak go połoze o 21.00 to spi do 4.00.Chciałam sie wam poradzic jaka dajecie herbatke, bo ja z Hipa - ułatwiajaca trawienie ale po niej ulewa, mam kupic inna?jeszcze mam koperkowa?jaka jest dobra?i czy cos juz wiecej moze jesc oprócz mleka i herbatki?


Po pierwsze to gratulacie malenstwa:)Ja mojej malej podawalm cherbatke koperkowa i wode przegotowana. jak miala juz tak ze 4 miesice kupowalam jej bananki w sloiczku dla malych dzieci i zaczelam jej puzniej podawac troszke rosolku pare lyzeczek tak na smak:)teraz ma 18 miesiecy to je wszystko i nie mam z tym problemy tylko ze mi mleka nie chce pic
 
reklama
Chleb to gluten a gluten wprowadza sie po 6 miesiacu i dziekco mzoe sie zadlawic, wszedzie ostzregaja pzred dawaniem dziecku pietki i skorek od chleba- odradzam
Herbata nawet lekko zabarwiona do roku nie- bo zawiera teine odpowiednik kofeiny.
 
No nie wiem, saly ma racje. Po co w ogóle tak małemu dziecku herbatka, juz nie wspominając o tym, że ta z Hippa jest najgorsza z możliwych, bo zawiera cukier...
 
Chyba wszystkiew herbatki dla dzieci zawierają cukier. Ja nie wiem po co w ogóle dawać te herbatki dla dzieci, pomijam juz fakt, że są drogie. Ja, jeśli w ogóle, parzę po prostu słabe zioła z Herbapolu - rumianek lub koper włoski i nie ma ani cukru, ani nic innego poza naparem z ziół. Możecie mnie zlinczować, ale kiedyś tylko takie "herbatki" były. A generalnie jesteśmy na piersi, więc nie dopajam. Tylko teraz jak są upały podaję czystą wodę, ewentualnie z sokiem własnoręcznie robionym, ale dla 2-miesięcznego dzidziusia to jeszcze za wcześnie.
 
No właśnie, chodzi o to, że te w granulkach zawsze są z cukrem...potem maluch nie wypije juz nic innego. Camel...jak najbardziej, tylko woda i zaprzane herbatki bez cukru, ale ja tez nie daję, nie widzę potrzeby. Pamiętam że pierwsza córka zaczeła pić wodę(wczesniej nic innego oprócz cyca) około 6 miesiąca..
 
No właśnie, chodzi o to, że te w granulkach zawsze są z cukrem...potem maluch nie wypije juz nic innego. Camel...jak najbardziej, tylko woda i zaprzane herbatki bez cukru, ale ja tez nie daję, nie widzę potrzeby. Pamiętam że pierwsza córka zaczeła pić wodę(wczesniej nic innego oprócz cyca) około 6 miesiąca..

wode mozna zawsze podac po karmienu i troszke przed a zawsze tak robilam
 
Pewnie, że można, ale nie trzeba. Chodzi tu chyba o to, żeby dziecku nie zapełnić brzuszka wodą, bo mniej zje, a przecież mleko pierwszej fazy służy też do napicia. Mój synek ma niecałe 6 miesięcy i dopiero teraz, jak są te upały, daję mu wodę ucząc jednocześnie pić z kubka - przynajmniej nic się nie pobrudzi;-) Wcześniej czasem podawałam jakieś ziółka jak były problemy z kupą;-)
 
hej dziewczyny,

Tez mam dwumiesieczna coreczke Marysie:-D Mieszkam w Grecji i u nas sa straszne upaly, wiec zastanawiam sie nad podawaniem coreczce troche wody w ciagu dnia. Karmie piersia ja caly czas, ale ostatnio zauwazylam z caly czas by wisiala na cycku i odkrylam ze to pewnie dlatego ze chce jej sie pic:happy2:Nie nadarzalam z produkcja pokarmu tyle jadla wiec musialam jej dac kilka razy mleko modyfikowane...ale mysle ze powodem jej napadow glodu jest wlasnie pragnienie:sorry2:Tylko mam pytanie ile razy jej podawac wode i ile???po karmieniu, przed???myslicie ze woda jej nie zaszkodzi???nie chce dawac herbatek bo boje sie ze sie uzalezni i np. sama nie zrobi kupki...:dry:dzieki za odpowiedz i buzki
 
ja dawałam herbatkę rumiankową bez cukru żeby trochę oszukać między posiłkami,
ale też niezbyt długo,
a w upalne dni woda,
i w sumie do tej pory pije dużo wody,tyle że teraz sam sięga po kubek.:-)
 
reklama
hej dziewczyny,

Tez mam dwumiesieczna coreczke Marysie:-D Mieszkam w Grecji i u nas sa straszne upaly, wiec zastanawiam sie nad podawaniem coreczce troche wody w ciagu dnia. Karmie piersia ja caly czas, ale ostatnio zauwazylam z caly czas by wisiala na cycku i odkrylam ze to pewnie dlatego ze chce jej sie pic:happy2:Nie nadarzalam z produkcja pokarmu tyle jadla wiec musialam jej dac kilka razy mleko modyfikowane...ale mysle ze powodem jej napadow glodu jest wlasnie pragnienie:sorry2:Tylko mam pytanie ile razy jej podawac wode i ile???po karmieniu, przed???myslicie ze woda jej nie zaszkodzi???nie chce dawac herbatek bo boje sie ze sie uzalezni i np. sama nie zrobi kupki...:dry:dzieki za odpowiedz i buzki


Zawsze po karmieniu zeby sie jej po mleku pic nie chcialo i wciagu dna tez mozesz podawac tak ze 3 razy nie duzo ilosc:)ja mieszkam w stanach i tutj tez sa upaly jak moja coreczka miala 2 miesiace ja jej wode podawalam
 
Do góry