reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dopajanie

Cześć Dziewczyny
zastanawiam sie czy mojej 10 dniowej córeczce mogę już podać herbatkę z kopru włoskiego. Zaczeła mieć wzdęcia i chyba kolki, a słyszałam że ta herbatka pomaga w wypróznianiu. Chciałabym jej jakos pomóc bo noszenie dawało efekty tylko przez chwile.
 
reklama
W zasadzie możesz już podać...tyle, że co do kopru są różne oceny. Paradoksalnie część lekarzy uważa, że koper włoski nasila rewolucje brzuszkowe i wzdęcia. Ale jest herbatka z hippa bodajże od 1 tyg. , no i w sytuacji awaryjnej- kolki plantex jest też od pierwszego tygodnia.Do kupienia w aptece w saszetkach.

U nas koper trochę pomógł, ale ja parzyłam taki zwykły, z torebki, ziołowy i nie słodziłam bo słodkie wzmagało wzdęcia:eek:.Pomagają trochę masaże delikatne brzuszka niezastąpiona suszarka, ale jeśli trafiło Ci się dziecko kolkowe to niestety kilka dni będzie teraz do bani, nim będziesz mogła zacząć szukać mocniejszego specyfiku na kolki- bo większość jest po 1. miesiącu. Powodzenia
 
tez polecam plantex... u nas nie zdzialal cudow ale troszke zlagodzil kolki :tak: jednak koper w nadmiarze niestety moze spowodowac wieksze wzdecia :sorry:
 
na kolki mozesz sprobowac tez ogrzewanie brzuszka suszarka do wlosow :tak: u nas mialo skutecznosc 100% - umorzalo bół i uspokajalo maluszka :tak: ale tylko do czasu az sie wylaczylo suszarke :-p dlatego zawsze byla wlaczona az do czasu gdy zasnol:tak:
 
Hej u nas nic nie pomagało..może Cie nie pocieszę, próbowaliśmy różnych specyfików...ogrzewane pieluszki przykładane do brzuszka, "cudotworcze"kropelki Sab Simplex-stosowane w rożny sposób-w zależności od sposobu podawania miały pomagać:rofl2::eek::cool:.....................
Więc jesli u Was nie daj Boże też nic zbytnio nie pomoże po prostu się nie zrażaj..i tak bywa...u nas tak było, ale przeszło po m-cu. Nie wiem może u nas kolki były efektem alergii, tak się też dzieje i nam pomogł bebilon pepti, to preparat mlekozastępczy i tylko on nam w tej kwestii pomógł...:tak:
Aha co do herbatki z kopru, odradzam...lepiej chyba byłaby woda do picia, albo herbatka rumiankowa z hippa (jest od 1 tygodnia zycia):tak:
 
Hej u nas nic nie pomagało..może Cie nie pocieszę, próbowaliśmy różnych specyfików...ogrzewane pieluszki przykładane do brzuszka, "cudotworcze"kropelki Sab Simplex-stosowane w rożny sposób-w zależności od sposobu podawania miały pomagać:rofl2::eek::cool:.....................
Więc jesli u Was nie daj Boże też nic zbytnio nie pomoże po prostu się nie zrażaj..i tak bywa...u nas tak było, ale przeszło po m-cu. Nie wiem może u nas kolki były efektem alergii, tak się też dzieje i nam pomogł bebilon pepti, to preparat mlekozastępczy i tylko on nam w tej kwestii pomógł...:tak:
Aha co do herbatki z kopru, odradzam...lepiej chyba byłaby woda do picia, albo herbatka rumiankowa z hippa (jest od 1 tygodnia zycia):tak:
A ja polecam herbatki z kopru włoskiego. Dzięku temu uniknełam kolki u dziecka. Podawałam Jej od pierwszego tygodnia życia i wszystko jest w porządku a córcia ma już 7 miesięcy. Uważam ze należy przepajać dziecko tylko wszystko z umiarem. Po miesiącu można dziecku podawać przed jedzeniem infacol podobno sprawdza się.
 
reklama
Wysłałam męża na zakupy, wrócił wyposażony w wode z kopru włoskiego, herbatkę z kopru i krople. ZObaczymy czy cos pomoze. :) chociaz jak narazie (odpukac) córcia zaliczyła da karmienia bez kolki.
Różyczka75 karmie córcie bebilonem, ale własnie słyszaałam ze jest jakis specjalny dla dzieci z kolkami. Poczekam i zobacze jak sie sytuacja rozwinie, jesli kolki powrócą i sie nasilą to pojdziemy do lekarza po recepte bo chyba to mleczko tylko lekarz moze przepisac. tak słyszałam
 
Do góry