reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta karmiącej mamy

A mi w szpitalu pielegniarka od laktacji Mowila ze jak sie dziecko trzyma w ramionach, szczegolnie golym cialkiem skoro do skory to sie zwieksza wydzielanie hormonow I wzrasta laktacja, pokarm sie wydziela w wiekszych ilosciach wiec wzkazywaloby to na to ze dziecko moze wiecej wycisnac niz laktator. Ale Potem przyszla polozna I zapytala jak mi sie te rewelacje podobaja, ze ona jest ze starej szkoly I ja uczyli ze na laktacje trzeba jesc duzo pokarmu zawierajacego bialko I pic jak najwiecej plynow. Hehe kazdy na swoje teorie :happy2:
faktem jest ze zaobserwowalam u siebie takie dziwne zjawisko ze jak maly placze to mi pokarm Sam leci z lewej piersi :szok: Czy ktoras z was tez tak ma? Wiec cos z tymi hormonami musi byc na rzeczy.
a I jeszcze mialam dzis takie wstydliwe zdarzenie- mielismy bardzo upalny dzien, siedzialam na ogrodku, mlody spal I gadalam z sasiadka (stalysmy w sloncu) I nagle czuje ze cos mi kapie na nogi... Pierwsza mysl to ze sie tak spocilam, nagle patrze a to pokarm leci...:szok: Wiec na pewno wysoka temperatura wzmaga laktacje.
 
reklama
Kasia już nie pamiętam gdzie to czytałam, ale chodzi o to że dziecko w inny sposób ssie i potrafi pobudzać jakieś kanaliki do produkcji mleka a sam laktator tylko je ściąga
 
Nieprawdą jest że samym laktatorem nie da się utrzymac laktacji...Też spotkałam się z tą opinią... Trzeba tylko piersi odpowiedni pobudzać. Ja też tylko odciągam, juz 5 tygdni, najpierw było 50ml z obu piersi teraz jest 130ml. Tu jest świetne forum, dla mam które nie karmią piersią, ale karmią swoim mlekiem (jak np ja) Karmiące Piersią Inaczej - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
 
iza i kivi ja też cieknę jak mały płacze ale z prawego cyca :-D
a wczoraj po kąpieli trochę się schylałam w łazience bez stanika -to podnieść...tamto wytrzeć i ciekło mi z obu na raz:-D
i też słyszałam że na samym laktatorze pokarm zanika...
 
kasiagaw- jeśli masz dobry laktator i dbasz o to by ściągać pokarm regularnie to dasz radę :tak: może go być po pewnym czasie trochę mniej ,ale utrzymać laktację spokojnie można. Moja kuzynka przez 5 miesiecy karmiła w ten sposób małą, sporo sił i samozaparcia ją to kosztowało ,ale cel osiągnęła ;-) i miała swój schemat (nie wiem czy tak dokładnie "swój" czy jakiś ogólny) że najpierw z jednej piersi odciągała 7 min pózniej z drugiej i to samo po5 min i 3 min na koniec (czyli pół godzinki)
 
Juliana w jakim czasie ci sie udaje odciagnac 130? Ja odciagam czasem po karmieniu ale w ciagu 30 minut udaje mi sie tylko 40ml.
 
_agata słyszałam o tym systemie ściagania właśnie 77-55-33...muszę tylko poczekać aż przyjdzie mi elektryczny laktator, bo na ręcznym nie dam rady tak robić...

Gochson
ja na ręcznym laktatorze jestem w stanie wydusić z obu cycków jakieś 130 ml...nieraz zdarza mi się 90-100 ml...zajmuje mi to około 20 minut z przerwami na odpoczynek, bo mi ręka odpada od tego pompowania...
 
gochson ściągam ok 30min (czasem i 45) co 4h->ale ja nie karmie wczesniej piersią więc piersi są pełniejsze... ściągam tą metodą 77-55-33 mniej więcej, z tym że ja uciskam pierś w trakcie odciągania bo inaczej to bym miała z 30ml :confused2:
Na tym forum do którego link wysłałam są babeczki które laktatorem ścigają mleko nawet 2 lata, wiec nie jest prawdą że laktacja zanika...
 
Mnie lekarka poradziła, żeby po karmieniu jeszcze ściągać laktatorem. Dziecko na razie mniej wypija, ale będzie potrzebować coraz więcej pokarmu a jak jeszcze ściągne to więcej się naprodukuje.
 
reklama
Do góry