reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy wasze trzylatki śpią w dzień?

Moj igor stety czy niestety ale mniej wiecej juz od 2 roku zycia nie spi w ciagu dnia w ogole....szaleje w ciagu dnia a pozniej wieczorem sam ok 21 idzie do lozka polozyc sie spac... ma zwykle lozko i w zasadzie odkad mu je wstawilam (rowniez w wieku 2 lat) moze ze 2 razy sie zdarzylo ze zlecial...a tak to spi i nie ma problemu....a o pietrowym tez mysle lozku ale to tak za 2 lata :)
 
reklama
hej!
Moj Jasiek ma 3 lata i 4 miesiace i spi w dzien ;-) oczywiscie marudzi ze nie chce mus ie spac, jak polezy 5 minut to twierdzi, ze jest juz "naspany" ale jak tylko przstanie gadac to zasypia. spalby dlugo i zawsze jest afera jak trzeba go budzic. spi max 3 godziny. wstaje ok. 6-7 rano, potem w poludnie drzemka (w przedszkolu do 13:30) i wieczorem idzie spac ok. 21. wczesniej nie ma szans na spanie... nawet jak go poloze do lozka to i tak nie spi.
Jas od lutego ma swoje lozko, ale w starym mieszkaniu bylo tak malo miejsca ze odstep mniedzy jego a naszym lozkiem mial ok. 20 cm.... nie bylo mowy zeby spadl. we wrzesniu przeporwadzilismy sie do wiekszego mieszkania i Jas ma swoj pokoj... pierwsza noc byla straszna - 3 razy spadl, ale nawet sie nie obudzil... na szczescie rozlozylam koldre i koc wiec ladowanie nie bylo takie twarde. po kilku nocach orientowal sie juz w terenie i nie spada juz wcale ;-)
 
WeroNika jeżeli śpi w dzień to jest to drzemka w przedszkolu około 40 minutowa, ale z regóły nie sypia.
Chodzi spać po 21.00, a wstaje o 7.00
Wychodzi średnio 10 godzin snu na dobe
 
Moja Kamisia śpi jeszcze w dzień i to bardzo chętnie. W przedszkolu to pośpi z 1.5 h ale w weekend w domku to nawet do 3h by spała (zazwyczaj od 13-16). Wieczorkiem idzie wtedy spać ok 21.
 
Zuzia odkąd skonczyla 20 miesięcy to już nie spi w dzien, chyba ze jest chora, za to o 20.00 jest w łóżku i w ciagu 20 minut śpi. ;-) Mi to pasuje.
 
Nasza niespełna 3 letnia Maja spi jeszcze w dzien. Czasami bywaja dni ze wytzryma caly dzien bez drzemki ale to bardzo zadko. Przewaznie mala spi 1.5- 2 godz. Z reguły wstajemy miedzy 9-10 rano i do 14 mala wytzrymuje ale pozniej jest ciezko. Jezeli sie nie polozy to jest marudna, ciagle placze i w kocu usypia okolo 18 albo klade ja spac okolo 20 i mala cala noc sie kreci lub placze bo jest taka przemeczona ze zasnac porzadnie nie moze.Wiec wole ja polozyc w dzien...
 
Nasza niespełna 3 letnia Maja spi jeszcze w dzien. Czasami bywaja dni ze wytzryma caly dzien bez drzemki ale to bardzo zadko. Przewaznie mala spi 1.5- 2 godz. Z reguły wstajemy miedzy 9-10 rano i do 14 mala wytzrymuje ale pozniej jest ciezko. Jezeli sie nie polozy to jest marudna, ciagle placze i w kocu usypia okolo 18 albo klade ja spac okolo 20 i mala cala noc sie kreci lub placze bo jest taka przemeczona ze zasnac porzadnie nie moze.Wiec wole ja polozyc w dzien...

To masz małego śpiocha, według tego co piszesz Maja śpi około 15 godzin na dobe (20.00-9.00 + 2 godz. w dzień) :) fajnie, troszke Ci zazdroszcze tago śpiocha.
Moja WeroNisia sypia tylko 10 godizn na dobe (21.00 - 7.00)
 
moj Nikki dzis byl tak zmeczony tym bieganiem po sklepach... i goraczka przedswiateczna ze po powrocie nic nie mowiac poszedl do swego pokoju i tam zasna... na godzinke teraz to bede sie z nim maczys wieczorem...aby zasna...biedactwo moje...
 
Olcia śpi jak jej sie uda :)
Bo często ma kryzys o 16-17 także wtedy staram się ją przetrzymać bo potem w nocy nie chce spać , zazwyczaj już nie śpi w dzień :)
 
reklama
Nasz Oliwierek z kolei to straszny śpioszek. Wstaje ok 9.30 drzemkę sobie robi zwkle 2 godzinną 14-16 zdarza sie nawet i 3 godzinna 14-17 zasypia średnio o 22. wychodzi na to że średnio przesypia 13,5 godziny
 
Do góry