reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy wasze trzylatki śpią w dzień?

moja corcia jak miala rok przestala spac w dzien sporadzycznie zdazalo sie jej zasnoc co jakis czas na 20 min, max. ale zato w nocy od tamtej pory przesypia 12-13 godzin a i dluzej potrafi
 
Ostatnia edycja:
reklama
już wcześniej pisałam,że mój Kacper spał do 3 latek, w czerwcu mu się odwidziało :tak: ale w żłobku a teraz w przedszkolu zalicza drzemki bez problemu :tak: ale teraz gdzieś od połowy grudnia ponownie kładę go na drzemke w dzien koło 14.00, bo inaczej jak przychodzi godzina 18.00 jest nie do wytrzymania :tak: jedyny waunek jest taki,że mam go obudzić jak jeszcze będzie jasno, aby mu sie dzien nie zlał z nocą :tak: teraz idzie na te drzemki świadomie, czasem tylko zapytam czy jest zmęczony i sam mówi, to przygotuj mi mamusia kaszunie ja pojde na drzemkę, a tylko na chwileczke i tyle, a zasypianie trwa 10-15 minut ......:tak: koło 16.00 otwieram mu drzwi do pokoiku, aby szum dnia codziennego do niego dochodził i tak wyglada wybudzanie, jeżeli sam wcześniej nie wstanie i ze spaniem wieczornym nie ma problemu ok. 20.30 wtedy idzie na spanie nocne ......:tak:
 
Asia przestała spać w dzień jakoś jak zbliżała się do drugich urodzin. A w tym roku poszła do przedszkola i tam bez problemu śpi i leżakuje. Ale jak jest w domu to nie chce. No, czasem jak jest chora to chce się położyć. Czasem też leżakuje po obiedzie, ale wtedy nie zasypia.
 
Kacper też przestał spać ok.drugiego roku. Ale dzięki temu znacznie wcześniej chodzi spać wieczorem.Dawniej zasypiał ok.22. Teraz śpi już przed 21.Chociaz muszę przyznać,że bardzo mi brakuje tych dwóch godzin ciszy w ciągu dnia:-D:-D:-D.No ale coś za coś...;-);-);-).Od września idzie do przedszkola więc pewnie drzemka popołudniowa powróci.
 
Mój Mateuszek odkąd skończył 2,5 roku przestał robić sobie drzemki a my go nie zmuszaliśmy, czasem jak długo jechaliśmy autem to zasypiał , zresztą nadal tak ma:-D
Poza tym nic a nic nam nie śpi w dzień:happy:
 
Moj jeszcze ucina sobie 1,5 godzinki drzemke w dzien, tym bardziej, ze w zlobku rowniez maja drzemke. Od sierpnia bedzie juz w grupie przedszkolnej, tam juz drzemek nie bedzie, ciekawe jak sobie poradzi:tak:
 
reklama
Moja niunia musi spac w dzien bo inaczej o 17 pada i nic nie da si z nia zrobic. Spi i to nieraz 3 godz. Nie chodzi do przedszkola takze chodzi bardzo pozno spac i pozno wstaje. Prawde mowiac to jest spiochem po mamusi:) lubimy caly dzien lazic w pizamach albo bawic sie lalkami w lozku:)maim zdaniem jak dziecko spi to sie dobrze rozwija i rosnie. Sen jeszcze nikomu nie zaszkodzil...
 
Do góry