reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ten test jest pozytywny? Wątek zbiorczy

Z tego co ja wiem od farmaceuty z apteki na tescie nie widać żadnej drugiej kreski testowej po zrobieniu testu. Kreska testowa "kontrolna" to ta co zawsze zabarwia się na mocny czerwony. A każda druga kreską zazwyczaj oznacza ciążę. Ale może być też zalany lub trefny.
Ja na tym pierwszym tescie nie widzę nic ale na tych dwóch coś widać. Najlepiej zrobić bete z krwi żeby mieć pewność. Ja miałam różne drugie kreski chyba na 5 testach poszłam na betę 1.10
Są dwie kreski- kontrolna (C) która zawsze się wybarwia i testowa (T) - czyli ta która wybarwia się wykrywając bhcg i robi się tą magiczną „drugą kreską”. Kreska testowa nie jest kreską kontrolną to są dwie różne kreski 🙋🏼‍♀️

I tu u dziewczyn na forum zdarzało się lekkie wybarwienie drugiej kreski mino, że ciąży nie było 🤷🏻‍♀️
 
reklama
Są dwie kreski- kontrolna (C) która zawsze się wybarwia i testowa (T) - czyli ta która wybarwia się wykrywając bhcg i robi się tą magiczną „drugą kreską”. Kreska testowa nie jest kreską kontrolną to są dwie różne kreski 🙋🏼‍♀️

I tu u dziewczyn na forum zdarzało się lekkie wybarwienie drugiej kreski mino, że ciąży nie było 🤷🏻‍♀️
Przepraszam źle to napisałam. Masz racje. Ale tak czy siak nie ma czegoś takiego jak druga kreska fabryczna. Ona się zabarwia tak jak napisałaś wykrywając hormon beta HCG. Zdarza się tak. Ja tam mam już 2 miesiąc. W zeszłym miesiącu test pozytywny z drugą czerwona kreska wyraźna a beta 3 dni później 2.3. W tym miesiącu cały tydzień druga jasną kreską na tescie a beta 1.10
 
Hej kobitki post dalam wczoraj ale na jakies inne. Jestem teraz 8 dni przed okresem. I czy moge sie cieszyc? Czy znowu kreska fabryczna bo takie szczescie mam do nich. Drugi jest z dzisiaj popoludniu.

Na dwóch pierwszych zdjęciach nie ma nic - negatyw.
Na 3 jest zalany - więc nieważny

Przepraszam źle to napisałam. Masz racje. Ale tak czy siak nie ma czegoś takiego jak druga kreska fabryczna. Ona się zabarwia tak jak napisałaś wykrywając hormon beta HCG. Zdarza się tak. Ja tam mam już 2 miesiąc. W zeszłym miesiącu test pozytywny z drugą czerwona kreska wyraźna a beta 3 dni później 2.3. W tym miesiącu cały tydzień druga jasną kreską na tescie a beta 1.10

Na pewno przed tymi Twoimi wynikami nie ma znaku mniejszości < ?

Jest tu sporo różnych dziewczyn, które miały kreski na teście rano, a beta z krwi tego samego dnia mniej niż 2.3 czy inna wartość (bo to nie ma znaczenia po prostu kalibracja sprzętu) mniej to równie dobrze 0
To tylko kawałek papieru, dodatkowo kreska testowa zawsze tam jest więc ma prawo pod wpływem powietrza, temperatury itp. się lekko wybarwić mimo braku ciąży. To nie jest tak, że jak mam ciąże to przychodzi krasnal i nagle na tej czystej jak łza kartce dorysowuje kreskę
 
Cześć dziewczyny. Dziś zrobiłam test ciążowy ClearBlue i wyszedł taki jak na zdjęciach, z bardzo bladziutką drugą kreską, czy Wy też ją widzicie? Wcześniej robiłam test Clearblue 6 dni przed okresem i wyszedł negatywny. Okres spóźnia mi się 4 dzień, ale w ciągu ostatnich 2óch miesięcy dużo podróżowałam i okres który do tej pory był regularny trochę się rozregulował. Miałam objawy dokładnie jak przed okresem tj wypryski na twarzy, powiększenie piersi, wahania nastrojów, ochota na słodycze. Byłam pewna, że nie jestem w ciąży, ale dziś jako że szykuje mi się impreza z piciem alkoholu dla spokoju zrobiłam test no i jest taki wynik. Czyli jestem w ciąży? Czy robienie dziś kolejnego testu ma sens? Czy lepiej poczekać do jutra?
 

Załączniki

  • 353353400_797529222010014_5634602222762778957_n.jpg
    353353400_797529222010014_5634602222762778957_n.jpg
    453,7 KB · Wyświetleń: 154
  • 353130661_274466738399056_2168161762277826820_n.jpg
    353130661_274466738399056_2168161762277826820_n.jpg
    284,7 KB · Wyświetleń: 159
Cześć dziewczyny. Dziś zrobiłam test ciążowy ClearBlue i wyszedł taki jak na zdjęciach, z bardzo bladziutką drugą kreską, czy Wy też ją widzicie? Wcześniej robiłam test Clearblue 6 dni przed okresem i wyszedł negatywny. Okres spóźnia mi się 4 dzień, ale w ciągu ostatnich 2óch miesięcy dużo podróżowałam i okres który do tej pory był regularny trochę się rozregulował. Miałam objawy dokładnie jak przed okresem tj wypryski na twarzy, powiększenie piersi, wahania nastrojów, ochota na słodycze. Byłam pewna, że nie jestem w ciąży, ale dziś jako że szykuje mi się impreza z piciem alkoholu dla spokoju zrobiłam test no i jest taki wynik. Czyli jestem w ciąży? Czy robienie dziś kolejnego testu ma sens? Czy lepiej poczekać do jutra?
wygląda na pozytywny :) a masz możliwość zrobić badanie bhcg z krwi? Wtedy miałabyś 100% pewność :)
 
Cześć dziewczyny. Dziś zrobiłam test ciążowy ClearBlue i wyszedł taki jak na zdjęciach, z bardzo bladziutką drugą kreską, czy Wy też ją widzicie? Wcześniej robiłam test Clearblue 6 dni przed okresem i wyszedł negatywny. Okres spóźnia mi się 4 dzień, ale w ciągu ostatnich 2óch miesięcy dużo podróżowałam i okres który do tej pory był regularny trochę się rozregulował. Miałam objawy dokładnie jak przed okresem tj wypryski na twarzy, powiększenie piersi, wahania nastrojów, ochota na słodycze. Byłam pewna, że nie jestem w ciąży, ale dziś jako że szykuje mi się impreza z piciem alkoholu dla spokoju zrobiłam test no i jest taki wynik. Czyli jestem w ciąży? Czy robienie dziś kolejnego testu ma sens? Czy lepiej poczekać do jutra?
Zrób inny test jak wyjdzie pozytyw to na betę 😁
 
wygląda na pozytywny :) a masz możliwość zrobić badanie bhcg z krwi? Wtedy miałabyś 100% pewność :)
Właśnie nie bardzo, bo jestem chwilowo za granicą, ale sprawdzę jakie są opcje. Dopiero co zaczęliśmy się starać z mężem o dziecko więc jestem trochę w szoku i do tego wypiłam kilka piwek po otrzymaniu poprzedniego wyniku negatywnego i teraz mam wyrzuty :((
 
Zrobiłam drugi test i taki sam wynik, bledziutka kreska pionowa. Spróbuję się umówić na badanie beta, ale przy takich wynikach testów ciąża jest chyba raczej pewna?
 

Załączniki

  • 353125524_2376787392491098_2662974232514939459_n.jpg
    353125524_2376787392491098_2662974232514939459_n.jpg
    431,3 KB · Wyświetleń: 121
Zrobiłam drugi test i taki sam wynik, bledziutka kreska pionowa. Spróbuję się umówić na badanie beta, ale przy takich wynikach testów ciąża jest chyba raczej pewna?
ostrożnie podchodząc to jest bardzo prawdopodobna, najlepiej zbadać betę i po 48 h zbadać ponownie, żeby sprawdzić czy przyrasta prawidłowo :)
 
reklama
Do góry