reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

reklama
Hej dziewczynki :)

Weekend był pracowity :D ale wszystko fajnie wyszło. Młoda dostała trochę ciuszków :) przede wszystkim ma kombinezonik wiec na jakis czas mamy spokoj ;) W niedzielę, załączyła się Karinie gadułka :D tak ze mną skubana gadała, że szok :D teraz już mniej, najczęściej ze mną gada jak wezmę ją do siebie do łóżka w nocy jak nie chce się jej spać ;) co do obracania się na boczek to KArina przewraca się tylko na jeden, jeszcze ciężko jej to idzie ale powolutku po malutku i dopracuje sobie :) Od wczoraj robi mi histerie ;/ za nim zacznie jeść to musi odstawić histerie żeby zacząć jeść :(nie wiem o co biega....co do mm to jestesmy na etapie sprawdzania wszystkich po kolei ... po bebilonie miała strasznie śluzowate kupki, po bebiko zaczeły jej się znowu problemy z brzuszkiem, po NAN zielone kupy, po Combotic też trochę zielonę i nasiliły się problemy z brzuchem, od dzisiaj je Gerbera.. mam nadzieję, że to jej pomoże... jutro będę chciała przejść się z nią do lekarza bo ma jakąś chrypkę, nie cały czas ale jednak... no i muszę skonsultować to ulewanie ;( cały czas ulewa nawet jeżeli trzymam ją po 10 minut w pionie po jedzeniu i odbiciu ;(.. na twarzy wyskoczyły jej jakieś krostki, głównie na lewej brwii... z początku myślałam, że to ciemieniuszka ale to zaczyna zajmować coraz większą część czółka i drugą brewkę :( co do leżaczka to my mamy z FP taki jak Saraa :D wibracje czasem pomagają na bączka :D

Robaczku trochę spóźnione ale WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!! ;)
Palin super, że już w domku jesteście! zdróweczka dla Mikołaja!
Marta życzę żeby szybko ustalili przyczynę i żebyście szybciutko wyszli ze szpitala :)

Znacie może jakiś prosty przepis na torcik? Jutro mamy 3 rocznicę ślubu i chciałam zrobić torcika z tej okazji ;)

Idę wkońcu cosik zjeść bo jeszcze nic nie zjadłam :)
 
witam my 2 dni mamy przepiękna złota jesień więc korzystamy i spędzamy dużo czasu na dworze i tez wrócilismy puki co do gondolki kilka dni tylko testowaliśmy spacerówkę i jakos tak Daria mi tam jeszcze nie pasuje jednak w gondolce sie rozłozy tak jak chce nie jest skrępowana pasami bo w spacerowce ja zapinałam bo bałam sie że mi sie wyslizgnie dołem no i jest cieplutko a Daria jeszcze sie mieści myslę że listopad jeszcze przejedzimy spokojnie a potem to jak nas zasypie to nie wiem czy bede chodzic na wozkowe spacery po zaspach raczej chyba chustowe a wiosne powitamy spacerówka :tak: i tak od razu zapytam do ilu stopni mrozu mozna wychodzic z naszymi maluszkami zima ?
dodaje zdjęcia z naszego dzisiejszego spacerku wiecie uwielbiam taka jesień jak jesta tak ciepło i te kolorowe drzewa mnie tak jakos uspokajaja i wyciszaja moglabym tak chodzic i chodzic a Daria cale spacery ładnie przesypia to 2 godziny spokojnie mozna z nia chodzić tfu tfu :tak:

natis szkoda że WAs nie bedzie :-(ale oczywiście rozumiem i udanej imprezki zrób sie na bóstwo :tak:

korba napisze tuta że u nas od wczoraj to samo co u Was tzn. Daria w dzień gardzi mleczkiem wypluwa smoka i tyle jak przeleję mleczko do miseczki dodam kaszki to łyzka zjada az sie trzęsie więc tez jej przemycam to mleczko i np. robie kaszke ryzową na mleczku i do tego daje jakiś owoc i wcina i dlatego teraz zaczeła sie budzic o 1 w nocy na flache bo chyba nadrabia więc całą 180 ml zjada o 1 w nocy i potem o 6 rano jak sie budzi puzniej jest kaszka na mleku łyzeczka potem idziemy na spacer i po spacerku jest obiadek tzn.zupka jarzynowa lub inne warzywa o 15 deserek mleczko zje jeszcze tak 17 ale to tak tylko 60 ml i jeszcze po kąpieli je robię to jeszcze trochę tego mleczka zje mam nadzieje że dostaje odpowiednia porcje mleczka bo to takie małe chucherko jest prawie najstarsza a najmniejsza :-(

a i jesli chodzi o obracanie to Daria tez dopiero o 2 dni to ladnie sama robi i teraz ciagle ie przerwca i cwiczy wytrwale więc samma na łózku nawet duzym rozłozonym nie zostaje dzis je rozłozyłam koc na podłodze u synka mam wykładzine więc tam jest ciepło i poszlam wieszac pranie to jak wróciłam to była daleko daleko poza kocem leżała na samej wykladzinie mała foczka tak sie przemieszcza :laugh2:

aaaaa i najwazniejsze robi kupy i chyba nadrabia bo po 2 dziennie ale tak jak korba pisze takie plastelinki

mam nadzieje że pozostały skład na piątek się już nie zmniejszy zapowiada sie ładna pogoda :tak:
 

Załączniki

  • SAM_6637.jpg
    SAM_6637.jpg
    24,4 KB · Wyświetleń: 66
  • SAM_6638.jpg
    SAM_6638.jpg
    28,6 KB · Wyświetleń: 64
  • SAM_6640.jpg
    SAM_6640.jpg
    52,3 KB · Wyświetleń: 63
  • SAM_6642.jpg
    SAM_6642.jpg
    29 KB · Wyświetleń: 67
robaczku, madzia, emka i ja się dołączam:-) u nas to tez norma ze mała śpi kiepsko:-( zasypia ok 20, po zjedzeniu 150ml i od 23 co dwie godziny i jak u Ciebie emka je po 20-30-40ml tez mam wrazenie ze chce tylko zeby ją wyjąć i potrzymac w ramionach bo chlipnie i zasypia tak słodko cmokając a jak odłożę to zaczyna fiurgac z jednej strony na drugą.. tez myślę ze to od nadmiaru wrazen i zeby ją wyciszac ponoc trzeba 3h przed snem ale jak skoro ona jest najbardziej pobudzona własnie wieczorem.. jak zacznie fikac, wierzgać nogami patataj patataj;-) to sie jej opanowac nie da, wodę w wanience rozlewa, no szaleje ! w kazdym bądz razie jestem permanentnie zmęczona.. w dzien nie odsypiam bo ona jak lenka- natis śpi po 15 min.. podziwiam Was ze potraficie takie posty długie pisac.. ja co sie zabiorę do tego małą jakby miała czujnik- zaczyna sie kręcic:baffled:
sara- moja lenka tez w gondolce tylko na spiocha;-)
natis-super ze udało Ci sie zrelaksowac, należy Ci sie !
przepraszam ze tak anemicznie odp ale nie umiem wszystkiego spamiętac, jak juz przeczytam wszystko to zapominam która co napisała:baffled: a powiedzcie czy wasze maluszki oglądają tv ? bo u nas jak leci to mała tylko w ten telewizor zagląda a trzeba wyłączyc bo nic innego jej wtedy nie interesuje.. i jeszcze czy usypiacie dzieci w całkowitej ciszy ? w zamkniętym pokoju ?moją lenę kazde szczeknięcie wybudza, auto przejzdzające, dzwon kościoła, kocham psy sama mam dwa ale przez dziecko to czasem po ciążkiej nocce gdy jej sen jest dla mnie na wagę złota mam ochotę rozszczelac wszystkie psy:baffled: wczoraj wracałyśmy z lasu, tam spała sobie smacznie, wyjechałam na drogę i akurat star z węglem jechał, jak przyhamował koło nas chyba nie majac klocków hamulcowych bo pisk był taki a jak zawiało kurzem- dziecko mi obudził to myslałam ze chłopa z tej szoferki wytargam i go zatłukę..
 
jeny u nas mała jak drzemie sobie w dzień to przy włączonym tv,przy hałasie z dworu (mam za płotem budowę),ale jak już idzie spać wieczorem to musi być cisza,kładziemy ją do łóżeczka,chwile pofika i śpi,ale na czuwaniu,bo wystarczy lekko puknąć gdzieś w korytarzu a ona juz oczy otwiera albo sie kręci.W nocy to samo,na paluszkach ide do kuchni,do wc.
Co do tv to też małpa mała ciagle się w niego gapi,zanim się zorientuje to swoje juz obejrzy,nie ważne gdzie leży,czy na przewijaku czy w foteliku tyłem,zawsze znajdzie okazje,a ponoć to bardzo złe w ich wieku:( Wieczorem też nie idzie jej wyciszyć.Jeśli chodzi o psy-też kocham te stwory,ale od czasu narodzin małej na mojego szczekacza często nie mogę patrzec,ciągle drze tego ryja,często ją straszy,budzi.
 
Padam :wściekła/y:
Tymcio dziś spał na dwugodzinnym spacerze - dwa razy po 30 minut :crazy: A po zjedzeniu 120ml mleczka z 2 łyżeczkami kleiku o 18:40, o 19:20 tak płakał, że cyca mu jeszcze dałam.. :crazy:
Mateusz przy odrabianiu zadania domowego nie myślał i nie widział różnicy między dodawaniem a odejmowaniem :zawstydzona/y:
No masakra :baffled: Jutro idziemy na USG bioderek.. muszę dowiedzieć się, gdzie można posiew moczu zrobić, bo już mam dość tego ulewania, przebierania.. nie mówiąc o bólu brzuszka o świcie :no: I jeszcze chciałam sprawdzić, kiedy mam najbliższe szczepienie - w książeczce jest napisane: 23/09.. szkoda, że na ostatnim byliśmy 25/09 :angry:
I jak tu się nie napić? Nawet męża po piwko wysłałam.. ale boję się napić, bo coś czuję, że mnie noc z cycem na wierzchu czeka.. już antykoncepcja śpi po środku naszego łóżka :baffled:

Dobrze, że kupił też KARMI :-)
 
madzia no te nasze smyki dają nam popalić równo...Jestem ciekawa kiedy będę mogła przespać choć 4h w jednym ciągu...a o całej nocce to marze,bo już zapomniałam jak to jest.

Dziewczyny używacie sprzetu do pomiaru wilgotności w pokoju dziecka? Ja mam dwa termometry z taką funkcją,temperaturę pokazują identyczną,ale cholera poziom nawilżenia mają różny-jeden wskazuje teraz 67% a drugi 56% Niby od 40 do 60% jest ok. Jestem ciekawa,który daje poprawny wynik...
 
reklama
Witajcie kochane
Mnie wczoraj wieczorem dopadła gorączka ponad 39, dreszcze i masakryczne samopoczucie.Lekko pokasływałam i mam zatkany nos ale tez lekko boli mnie lewy (.).Więc albo wirus, albo zapalenie. Koszmarnie się czułam cały dzień, gorączka nie spadała wiec poszłam do lekarza wieczorem.Sis przyjaechała do maluchów, ja się po ścianach juz kładłam.Lekarz mniej 30, wstydził się mnie badac i kazał odstawić małego od piersi i pic teraflu.Bez Komentarza....
Ide was poczytać jak budzący się Tosiu pozwoli
 
Do góry