reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Hej Kochane,
My powoli sie ogarniamy i po 14 bedziemy sie zbvierac, ale czytam poki czas :-D

Sara - jakbym miala trzymac sie instrukcji to Tymek chodzilby glodny . Potrafi wypic 140 ml a po 2,5 godzinie jest placz. Skonsultuje wszystko z lekarzem i zobaczymy. Zreszta nie wiem nawet jak przybiera po mm, czy nie zaduzo...a jemu Bebilon,w sumie nie wiem czy w kazdym mleku dawki sa takie same. Masz racje, ze wszystko kosztuje, tu jedyny plus, ze leki dla dzecka do 16 roku zycia sa darmowe :tak:. A i miesiecznie dostajemy na dziecko pieniazki(tez do 16 lat) wiec akurat starcza na mleko i pieluchy. To tyle z plusow :-D

Palin - ja mimo, ze bardzo cierpialam karmiac piersia i chcialam przejsc na butelke, po podaniu pierwsze tej mnie zakulo. Z jednej strony czulam ulge fizyczna, ale psychicznie z poczatku nie bylo tak latwo. Nie martw sie krzywda mu sie nie stanie. To tylko woda i po jednym razie Mikolaj sie nie przyzwyczai.

Mikotko - na dali paracetamol w plynie. Na butelce jest co prawda 3+, ale w sklepie widzialam tez 2+ (miesiace)

Dzika - dobrze, ze maz pamietaj. Moj to ustawia sobie zawsze na wszystko przypomnienia w telefonie :-) wiec tylko sprobowalby nie pamietac

Terii- o prosze jaka Daria zaradna dziewczynka :-D

Kochane przez pierwszy tydzien bede miala latwiejszy dostep do kompa. Ale dwa nasteone moze byc ciezko. ALe bede starala sie Was podczytywac i moze uda sie cos naskrobac nawat.

Buzaiki i trzymajci sie cieplutkoooo. Odezwe sie juz po krajowemu :-D
 
reklama
Witam

Ale mam zaległości :szok: Podczytałam troszkę ale nie jestem w stanie odpisać :szok:
U nas troszkę problemów brzuszkowych się przyplątało, Sab Simplex, Dicoflor, Debridat w ciągłym obiegu no i dodatkowo zakupiłam Windi na kolki do pupy i powiem Wam, ze super sprawa :-) Gabryś od razu się odgazowuje na maxa i przy tym walnie kupę :-) Generalnie jest coraz lepiej, w nocy tylko jedno karmienie i potem dopiero rano tak 5.00-6.00
W środę jedziemy nad morze, a we wtorek mamy jeszcze szczepienie na pneumokoki, mam nadzieję, że będzie oki ;-)
Gabryś już cudnie się śmieje i gada po swojemu, położony na brzuszku trzyma sztywno główkę i rozgląda się dookoła :-) Zakupiłam mu ostatnio huśtawkę HUŚTAWKA BRIGHT STARTS LEW 11KG Pranie w pralce (3443918895) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. bo jak byłam u koleżanki i wsadziłam go do podobnej to jakby dziecka nie było :-) Nie siedzi w niej oczywiście cały czas ale pomaga nam też bujanie jak brzuszek doskwiera ;-)
To chyba na razie tyle o nas.

Dziewczyny pozdrawiam Was wszystkie cieplutko i wybaczcie, ze nie jestem w stanie odpisać każdej z osobna ;-)
 
isis ja też kupiłam Windi-użyłam raz wczoraj w nocy,bo mała od ok.4 najbardziej się pręży i wymusza bąki,po tym zasnęła jak kamień,fakt,że tylko na 2,5 h ale przynajmniej spokojnie spała,a niestety około 8 znowu walczyła z gazami. Nie można im pomagać tym sposobem zbyt często,więc wybieram najbardziej męczące chwile,póxniej musi sama sobie poradzić.

Któraś z Was pytała o porcje jakie wypija dziecko będące na mm,moja mała góra 100ml co 2,5 do 3 h,częściej 80ml. Od 3 tyg nie zwiększyła sobie dawki,widocznie tyle jej wystarcza,a szkoda bo może dłużej by spała:(

Teri moje dziecie też walczy ze skarpetkami i to od urodzenia,to samo z czapkami,nienawidzi ich ,dlatego obawiam się zimniejszej pogody...Będę musiała na siłę zakładać jej jakąś mega wiązaną;)
 
Czoł(gi)em:happy2:

Moje chłopaki śpią, więc mam chwilunię (trzeba jeszcze zdążyć się ogarnąć i zjeść).
Butelka nie do końca Mikołajowi leży (albo woda przestała mu smakować). Niespecjalnie chce z niej pić, chyba, ze już naprawdę jest spragniony, a nie dostanie cyca (gdzie go ładować po 45 minutach od jedzenia i to takiego solidnego posiłku). Za to laktator musiał częściej pójść w ruch, bo mi cycki rozsadza o n ilości pokarmu.
Do tego walczymy z suchością skóry (normalnie z niego płatami schodzi na brzuszku). Jak tak dalej będzie to się przejdę do lekarza. Niby nic się nie dzieje, żadnych innych objawów (zaczerwienienia, swędzenia, marudzenia, zmiany w kupkach) tylko ta sucha skóra :baffled: Dzięki za pomysły na FB na nową "broń" w kolejnych bitwach :happy2:

Teri - Mikołaj nie ma nic przeciwko skarpetkom, czy czapkom (przynajmniej na razie). Za to nie nawidzi mieć czegokolwiek na rękach (niedrapki, kółeczka - grzechotki). Złość niemiłosierna.
Niezła sprawa ze smoczkiem - Mikołaj to go sobie świadomie wyciąga i się śmieje, a potem woła, żeby mu włożyć. Znalazł sobie zabawę...

Gosiak - udanego wyjazdu / przyjazdu :-D
Wczoraj lało, dziś się zapowiada trochę ładniej. Więc teraz śniadanko, potem podkarmianko (Mikołaja ;-)) i spacerek.

Miłego dnia:-)
 
Hello

Gabryś zjadł o 8.00 i śpiocha sobie smacznie więc mam chwilę :-) Popijam kawusię właśnie ;-)
U nas też dzis ładna pogoda się zapowiada i nie gorąco na szczęście ;-) Jestem ciekawa jak będzie nad morzem jak pojedziemy :confused: Oby tylko nie padało cały czas :szok::-D
Syn mój ostatnio zasypia nakryty pieluszką tetrową na głowę i buźkę :-) Tuli się do pieluchy i zasypia w 5 sek. :-) Ale dziś w nocy po karmieniu kręcił się i wiercił przez 30min zanim zasnął, nie płakał ani nic tylko wędrował po całym łożeczku :baffled: Też tak czasem Wasze Maluszki mają???

Coś mało te Wasze dzieciątka wypijają, Gabryś jak czasem dostanie butlę (daję mu Hipp Bio Combiotik i tam jest od 2 m-ca 150ml i 5 łyżeczek z czego robi się 170ml mleczka) to potrafi wypić nawet 150ml ale częściej wypija tak ok. 120ml :-)

Emka ja też uzywam Windi tylko jak zajdzie potrzeba (nie naduzywam) ;-)

Oki lecę troszkę poczytać zaległości ...

Miłego dzionka Wam życzę ;-)
 
Dzień dobry ;-)
emka moja Laura je dokładnie tak jak Twoja córka. 80ml max 100. Też bym wolała żeby wypiła więcej i spała dłużej ale cóż... W dzień je co 2,5-3h a w nocy co 4.
Palin chyba powinnaś iść z Mikołajem do dermatologa. Długo Wam się już te problemy skórne ciągną...
Isis Jak Gabryś reaguje na mleczko Hipp? Ja właśnie małą przestawiam na nie. Dużo potrafi ten Twój synek wypić :tak: moja nie wypija tyle ile pokazują tabelki :-p może dlatego że waży dopiero 4400g.

U nas też zapowiada się ładna pogoda. Oby nie było gorąco... Chciałabym żeby jutro zwolniło się dla nas miejsce w szpitalu. M. ma jutro wolne to by nas zawiózł i może w czwartek byłybyśmy już w domu, ale pewnie nie będzie jeszcze wolnego łóżeczka... :dry:
 
witam sie niedzielnie

Daria śpi nareszcie dziś od 6 do 8 urządziła seans marudzenia :baffled:

a ja mam okres boli mnie brzuch i czuję sie dokładnie tak jak na tym zdjęciu :baffled:

zaraz zbieramy się do kościoła i do księdza pytać o chrzest pogoda fajna słonecznie ale nie gorąco

aaaaa odkupiłam ok koleżanki chustę ona dała 80 zł a mi sprzedała za 40 zł a uzywała jej tylko 3 miesiące więc ok nie moge sie doczekac aż przyjdzie nareszcie pujde na miasto połazic po sklepach swobodnie bo z wózkiem to nie do kazdego sklepu wejdę jak na pietrze a nie ma ruchomych schodów to kiepsko mam tylko nadzieje że Daria bedzie chciała w niej siedzieć :baffled:

pozdrawiam i odezwę sie puzniej

isis Daria tez tak wedruję ona sie tak czołga jak tylko ma coś pod nóżkami to sie od tego obija i się czołga jak jej podkładam swoje ręcę żeby sie odbijała to potrafi sie przez całe łóżko przeczołgać do zabawki :szok:


o wstała królewna ale na szczęscie w dobrym humorze bo piszczy do karuzelki
 

Załączniki

  • 995162_607092212646094_1435263040_n.jpg
    995162_607092212646094_1435263040_n.jpg
    32,1 KB · Wyświetleń: 35
Witam :)

kochane od razu przepraszam, że was nie nadrobie ale nie jestem w stanie niestety. Jednak postaram się być już na bieząco.
U nas odpukać wszystko dobrze. 28 był chrzest Antolka. Nie obyło się bez przygód (awaria autobusu, którym miała przyjechać moja siostra, potem kierowca, który miał przywieżć tort miał wypadek i musieli piec drugi... masakra). Antolek w Kościółku w miarę grzeczny. Gdy się obudził mąż chciał dać mu herbatki ale, że ksiądz poprosił nas w tej chwili do chrztu to mały się troszkę zdenerwował. Jednak obyło się bez płaczu i krzyku bo zaczął sobie wkładać paluszki do buzi :)
Potem pyszny obiadzik. Fotograf też się spisał więc jestem ogólnie zadowolona :)

Antolek to śliczny, spokojny chłopczyk. Nadal karmie piersią ale 2 razy dziennie daje też butle. Problemy z brzuszkiem odpukać przeszły. Nie podaje mu już żadnych kropli itp. W dzień karmie co 2 godz. Co do spania to mały zasypia o 20 po kąpaniu. Potem budzi się o 22 gdzie do 24 sobie gaworzy, rozgląda się itp. O 24 zasypia i śpi do 8-9 także nie jest żle :)
Teraz też uciął sobie drzemkę więc muszę się ogarnąć i przejdziemy się po obiadku na spacerek:)
No i od jutra po 21 dniach zostaje sama z dzieciaczkami. Mąż był tyle czasu na L4 ale czas już wracać do pracy. Szkoda bo bardzo mi pomagał ale co zrobić :)
 
reklama
Hej, :-)
Jakieś pustki od wczoraj tutaj. Spanie po 6 godz się skończyło i znowu Szkrabek się budzi co ok 3.Maruda zasnela to mogę cos skrobnąć ;-)

GOSIAK udanego pobytu w Polsce ;-)
TERI Karinka tez nie lubi skarpetek i czapek, jak tylko się jej założy to od razu zaczyna się wiercil dopóki jej nie zejdzie choć z jednej strony ;-)
KINGUSIA trzymam kciuki, żeby Was jak najszybciej przyjęli do szpitala. Im szybciej pojdzie cie tym szybciej wyjdziecie.
ISIS Karina też się tak wiercil w łóżeczku, że po nocy leży na pleckach, po przekątnej łóżeczka niżej niż ją położyłam ;-)
PAULUNIA to dobrze, że problemy z brzuszkiem przeszły, mam nadzieję, że już na dobre :-) to się teraz wysypiska w nocy, jak Anton przesypia Ci cała noc, normalnie pozazdrościć ;-)

Ja na problemy z baczkamj zaczęłam stosować espumisan, jest troszeczkę lepiej ale zdarzają się momenty, że jednak mała poplacze. Wczoraj zakupiłam termometr bezdotykowe firmy Avita w aptece. Zmierzyli 3 razy temperaturę i pokazał taka samą wiec jest chyba ok :-) dobra, czas na ściągnięcie mleczka :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry