reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

mam pytanie czy któraś wie może czy jak mam różnice 5 dni pomiędzy OM a usg to dobrze czy źle? ostatnio na usg 23.10 z usg wyszło 7,4tc a z miesiączki 8,2:baffled:
Kochana mój gin mówi ze taka roznica to nie róznica :) Na pierwszym usg byłam w 6t5d a dzidzia miała troszkę mniej bodajze 6t3d a teraz byłam w 11t5d a dzidzia juz miała jakies 12t3-4d (zalezy od pomiaru dwa takie wyszly) wiec malenstwo nadrobiło

DzikaBez to co napisałas mniej więcej zrozumiałam. a konkretnie to że jak w 7 tc miałam usg to termin najbardziej prawidłowy jest z tego badania.
ona-to-ma mi termin lekarz powiedział na 6.6.2013 . Bardzo mi się spodobał ten termin bo starszego synka mam z 12.12. postaram sie wyciszyc i uspokoić ale to nie łatwe. nawet meslisa nie pomaga :-D
Fajna data ur synka:) Ja urodziłam się 11.11 i w 1988r :))

Ja to z data porodu, OM, owulacji i tygodniem ciazy to w ogole mam niezla jazde...
Jak bylam na pierwszym usg 6 listopada to wg OM bylam 9t4d. Ale ze mam PCO i cykle dochodzace do 40-kilku dni to lekarz mi na to,..prosze pani pani nie jest w 9t4d tylko 6t1d!!! (ponad 3 tyg. roznicy!!!) I wtedy dopiero zalapalam zonka. Mowie mu ze to chyba za duza roznica nawet przy nieregularnych cyklach, na co on mi ze stoickim spokojem...Przy PCO wystepuje tzw."spontaniczna owulacja" i ona moze byc w dowolnym dniu cyklu. Co u mnie mialo przelozenie na sama nie wiem co...hihihi bo za duzo mam tych dat... Ale napewno po 30-tym ktoryms dniu cyklu!!! no poprostu obled!!! Tak ze wg OM to teraz powinnam byc w 11t4d a jestem jak widac na suwaczku 8t2d... No czysty obled :-)
Łooo no to faktycznie zaliczyłaś zdziwienie. Dobrze że lekarz wszystko wytłumaczył :)
Mi z kalendarza chińskiego wyszło, że będzie chłopak- ciekawe, czy się potwierdzi ;-)

Emilia- mi ostatnio różnica wyszła aż 9 dni :eek:, ale pani dr powiedziała, że ten sprzęt nie jest zbyt dokładny i na następnym usg mają dokładnie określić wiek płodu- też się tym trochę martwię :baffled: tym bardziej, że zawsze miałam regularne @

Ja sprawdzałam w tym kalendarzu Kalendarz chiński płci - chłopiec czy dziewczynka - *-spam-* i córa się zgadza a teraz wychodzi syn.


P
jak to facet chce syna, ja czuje że córa ;) z Wiki czułam że to cora, wszyscy mówilii ze bedzie chłopak, na co ja im przestańcie tak gadać bo to moze byc dziewczynka, i jest :)
Na początku pisałam tutaj o historii z obrączką... kuzynce wywrózyli 2ch synow (juz ich miała) i córe (była po rozwodzie i brak partnera) mi wywrozyli 1córe i pozniej syna. I ona ma córe :) Poznała faceta wzieli ślub i urodziła córe :) Ja też mam córe, a teraz 2ciąża :) Zobaczymy czy to się sprawdzi:)
 
reklama
Też zrobiłam ten test i wyszło mi: Na 43% będzie to chłopczyk. Na 57% będzie to dziewczynka. Ale na niektóre pytania odpowiadałam pewnie (i zawsze wychodziło w nich na chłopca), a na inne musiałam się zastanowić i wybierać "właściwszą" odpowiedź (i w nich wychodziło na dziewczynkę. I nadal jestem przekonana na chłopca. Mam nadzieję, że za tydzień na wizycie już "coś" tam się pojawi...
 
ona-to-ma- ja tez jestem z 12.12 a właściwie to z 12.13 ale mój brat bliźniak się pospieszył i urodził się przed północą więc i mnie "przepisali" na 12, a zona brata jest z 9.9
mama-wikusi- a na czym polega ta metoda z obrączką?
 
Biedactwo.. na pewno mdłości w końcu miną.. ja miałam przez cały drugi miesiąc STRASZNE i to całymi dniami, przy pierwszym dziecku prawie wcale.. Ostatnie dwa tygodnie jest lepiej, widzę to zwłaszcza po moim nastroju, mniej się irytuję. Lubię jeść i jak nie mogę jeść czego lubię bo mnie mdli to tragedia, wszystkim się dostaje ;) Nie zawsze mdłości ustępują równo z końcem 1go trymestru, ale na pewno w końcu miną! Trzymam kciuki i za Ciebie i za córcię!! Moja też pokasłuje.. czekam czy coś się wykluje...

Cześć dziewczyny!

Wczoraj nie zaglądałam do Was (w zasadzie do nas), bo tak kiepsko się czułam, mdłości się nasilają, wymioty też... O co chodzi? Przecież pojutrze zamykam 13tydzień. Miało być coraz lepiej...

Do tego moja córcia się rozchorowała. Wróciła wczoraj ze szkoły wyjątkowo spokojna, zjadła obiad i mówi, że ją główka boli. Sprawdzam skronie, a ona gorąca jak żelazko. Prawie 39st. I tak cały dzień i całą noc. W nocy nie spałam, bo ciągle ją sprawdzałam, zmieniałam kompresy. Spała niespokojnie, ciągle się rzucała i bałam się, że mnie w brzuch trzaśnie. Więc taka nocka, że szkoda gadać. Cieszę się jednak, że wytrzymałam znów na homeopatach i bez zbijania gorączki środkami przeciwgorączkowymi, bo wstała dziś jak nowo narodzona.

Nie doczytałam Was jeszcze dziewczyny. Zaraz nadrobię - mam nadzieję :).

Sara - odpiszę wieczorkiem, przepraszam, ale ostatnie dni mam masakryczne. Wieczne mdłosci i wymioty i bóle głowy.

Smile - widzę, że jesteśmy tego samego wzrostu :) . W obecnej ciąży przytyłam już 7kg, teraz ważę 67kg. Tendencja cały czas wzrostowa, niestety, ale jak już pisałam wielokrotnie nie zamierzam się głodzić. Staram się jeść zdrowo, ale też to co mi służy, bez zmuszania się do czegokolwiek. Czasem jakieś lody czy ciasteczko też zaliczę. Głodna jestem ciągle, więc jem sporo ilościowo.
Nie wiem czy pamiętacie jak pisałam, że z córcią przytyłam 35kg. Zrzuciłam wszystko z nawiązką w 3 miesiące karmiąc. Urodziła się pod koniec lutego, a na początku czerwca ważyłam 52kg. W zasadzie tylko karmiłam, jadłam lekkostrawnie i ruszałam się nieco więcej niż zwykle (spacerki, ćwiczyć po cc długo nie umiałam). Tak więc dziewczyny - nieważne ile przytyjemy - damy radę wrócić do dawnej formy! :-) Teraz najważniejsze są nasze brzucholki, aby były zdrowe i abyśmy my się dobrze czuły.
 
nie ma co się martwić na pewno wszystko bedzie ok. tym bardziej jak pani doktor ci odrazu powiedziała że to może być wina sprzetu. a wogóle witam nowa mame bo jeszcze nie miałam przyjemności. i życze spokojnej ciązy :-)

Mimo wszystko jestem dobrej myśli :-)

i dziękuję :-) chociaż zaglądam tu już od jakiegoś miesiąca, tylko rzadko się odzywam ;-)

Zapomniałam się też pochwalić- odebrałam dzisiaj wyniki cytologii, są prawidłowe, więc odetchnęłam z ulgą :happy:
 
hej dziewczyny ja po wizycie dokładnie opisze jutro i postaram się wstawić zdjęcie ale dziewczyny po prostu super popłakałam sie bo lekarz odwrócił do mnie monitor i dzidzia pomachala rączką normalnie tak to było widać taka malutka rączka i te paluszki śliczne :-):-)w domu opowiadałam mężowi i znowu sie popłakałam tak mnie to wzruszyło no i też wyszło że dzidzia odpowiada 12 tydz a jestem w 11 więc tez rozbieżnośc ale tym sie nie przejmuję widziałm dzidzię jak fika koziołki i na pewno jest zdrowa tak sie cieszę jak dziecko :-D

trzymam kciuki za jutrzejsze wizyty &&&&&&&&&&&&&&&&

życze spokojnej nocy ja dziś po tym cudownym widoku będę już duzo spokojniejsza dziewczyny na pewno u nas wszystkich bedzie juz dobrze i nie możemy się zamartwiać bo maluszek juz zaczyna wyczuwać nasze nastroje
 
Hej dziewczyny te znane i te nie znane. Dziś miałąm lepszy dzień. Zaledwie 2 hafciki. Dzięki temu coś was podczytałam:-D Ja na razie i z powodu mdłości i tak trochę z premedytacją odzywam się niewiele. Pamietam, ze na Lipcówkach taka stało grupa ok 20 dziewczyn ustaliła się około 20tc , potem kilka dziewczyn przybyło po urodzeniu maluszków. Grupę otworzyłyśmy właśnie ok 20 tc. Wcześniej tak duzo się zmieniało , ze chyba nie było sensu. Dziewczyny przychodziły i odchodziły. Do teraz mam kontakt z tymi dziewczynami. Telefoniczny, formułkowy i na FB. Mamy tam zamkniętą grupę. Znamy sie z imienia, nazwiska i zdjęć. Z wieloma się spotkałam. Myslę, ze na czerwcówkach to równiez z czasem się unormuje i samo"ułoży". Czego nam zyczę bo na Lipcówkach tworzymy naprawdę zgraną grupę.

Dziś byłam na badaniach, 28 mam wizytę. Wtedy umówię sięna Usg genetyczne. martwię się trochę z powodu wieku i pewnie wiedzy...
Natis ja cię nie chcę martwić ale w ciąży z Milusią nie było lepiej, były straszne nawroty mdłości do samego 40tc.
Korba, fioletowa pozdrawiam dziewczyny. Jak samopoczucie u was
Emilia widze , ze też miałąś niewielką różnicę miedzy dzieciakami.Cięzko było? Trochę się boję czy dam radę. Mieszkamy sami, dośc daleko od rodziny:-)
Pozdrawiam wszystkie
Teri pięknie , gratulacje
 
reklama
Witam :-)
Dzisiaj zrobiłam klopsiki w sosie pomidorowym wg przepisu Palindromea i bardzo nam smakowało, więc polecam.
Musze przyznać, ze tez mam suche dłonie i równiez nogi, nawet czasami mnie swedzi skóra z tego powodu.
Jeśli chodzi o poinformowanie w pracy to ja jeszcze tego nie zrobiłam, wie nadal tylko mąż i przyjaciółka. Zamierzam powiedziec na Mikołaja lub po wizycie 15.12;-)
miłego wieczoru
 
Do góry