reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

reklama
Ja to z data porodu, OM, owulacji i tygodniem ciazy to w ogole mam niezla jazde...
Jak bylam na pierwszym usg 6 listopada to wg OM bylam 9t4d. Ale ze mam PCO i cykle dochodzace do 40-kilku dni to lekarz mi na to,..prosze pani pani nie jest w 9t4d tylko 6t1d!!! (ponad 3 tyg. roznicy!!!) I wtedy dopiero zalapalam zonka. Mowie mu ze to chyba za duza roznica nawet przy nieregularnych cyklach, na co on mi ze stoickim spokojem...Przy PCO wystepuje tzw."spontaniczna owulacja" i ona moze byc w dowolnym dniu cyklu. Co u mnie mialo przelozenie na sama nie wiem co...hihihi bo za duzo mam tych dat... Ale napewno po 30-tym ktoryms dniu cyklu!!! no poprostu obled!!! Tak ze wg OM to teraz powinnam byc w 11t4d a jestem jak widac na suwaczku 8t2d... No czysty obled :-)

Poprzednio OM miałam 16 stycznia, ale lekarzowi się nie zgadzało więc wpisał na podstawie USG do karty ciąży że niby OM miałam 19 stycznia 2011, wg tego termin porodu był na 3 listopada a Patrycja i tak się urodziła 30 października, czyli idealnie wg rzeczywistego terminu miesiączki.
Też mam PCO i do tego karmiłam jeszcze piersią więc u mnie rozbieżność teraz wynosi jakieś 17 dni :szok::no: Przez to mnie lekarz na początku bardzo nastresował bo "nie chciał się wypowiadać" czy wszystko jest w porządku bo "coś ten zarodek za mały" i na dwóch usg nie widział serca chociaż wg OM powinno dawno być. Dopiero żeby potwierdzić że ciąża jest żywa kazał robić HCG dwa razy co 48h. Co ja się napłakałam w tym czasie, łącznie z wizytą w szpitalu bo tak po tygodniu panikowałam... Teraz już wiem że po prostu OM nie musi nic konkretnie oznaczać, zwłaszcza przy PCO...
Więc to że macie rozbieżność nie oznacza żadnego problemu z dziecinką, ewentualnie jakiś odchył od standardu z owulacją i dniem zapłodnienia.
Ale jak nikły procent stanowią współcześnie kobiety z książkowymi cyklami i owulacjami... Chyba tylko zdrowe jak koń, bezstresowo żyjące w czystym środowisku...

Ja biorę za radą mojej gin kwas foliowy i kwasy omega, i tak całą ciążę, a poza tym zróżnicowana dieta ;)

Kwas foliowy to bardzo mądra rzecz, nawet bez ciąży warto zażywać :tak:
 
Cześć dziewczyny!
Mnie wg chińskiego kalendarza wychodzi że wcześniej miał być syn (i jest) a teraz tez ma być syn (i tez tak czuję) :-)
Ja narazie biore tylko kwas foliowy, z witaminami lekarz kazał jeszcze zaczekać. W pierwszej ciaży miałam identyczne zalecenia mimo ze inni lekarze.
Ja dziś odebrałam wyniki badań: morfologia idealna, mocz dobry ale nie rewelacyjny. No i najważniejsze!! Robiłam też badania przeciwciał i ich obecności nie stwierdzono :-D Ufff :-)
 
Ja na razie biorę tylko kwas foliowy. Pewnie przy następnej wizycie gin dołoży mi jakies witaminy ale to zobaczymy jeszcze jak badania wyjdą. Pierwsze będę miała robione dopiero we wtorek. Mam jednak nadzieję, że wszystko będzie wporządku
 
Hejeczka
Pewnie juz wszystkie spicie ale ja dapiero znalzłam czas, cały dzien miałam zalatany nawet udało mi sie dostac do lekarza rodzinego bo nie mogłam już z bólu wytrzymac tak mnie głowa bolała i dostałam środki przeciw bólowe dostosowane do mnie i w grudniu ide sprawdzic uziebienie bo ze zdziwnieniem wkacu mi 8 wychodzi ze tez z bólu nie mogłam wytrzymac ale nie chcialo mi sie czekac az sprawdza tego zeba
Uciekam spac bo mam dosc po dzisiejszym dniu
 
Witam z rańca :-)

Ja od początku biorę Femibion Natal 1, teraz jak skończe 12tc to muszę przerzucić się na 2 ;-)
Dziecko odprawione pojechało do szkoły, ja już po pierwszym śniadanku i idę się jeszcze do łóżeczka legnąć na chwilkę :-)

Miłego dzionka ;-)
 
Witam

Na wstępie bardzo trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty;-)

Ja obudziłam się dzisiaj o 3.30 w nocy i do rana zero snu, a przed tym jeszcze ze 3 razy siusiu...masakra, ledwo widzę na oczy ....

Miłego dnia Wam życzę;-)
 
Witam porannie. Mały ogląda bajkę, to mam chwilkę. Mam nadzieję, że dzisiaj ból głowy mi trochę odpuści, bo dosłownie nie mogę nic robić, a dzieckiem trzeba się zając. Trzymam kciuki za wizytujące i trzymajcie się zdrowo :)
 
Witam z rańca :-)

Ja od początku biorę Femibion Natal 1, teraz jak skończe 12tc to muszę przerzucić się na 2 ;-)
Dziecko odprawione pojechało do szkoły, ja już po pierwszym śniadanku i idę się jeszcze do łóżeczka legnąć na chwilkę :-)

Miłego dzionka ;-)

Mnie lekarka jak zakładała kartę to dała mi jakieś materiały o dbaniu o siebie (w ładnej teczce - fajnie się sprawdza na trzymanie dokumentacji ciąży) - w summie to była też reklama tego preparatu, który zażywasz. Ale jak ją zapytałam o witaminy to powiedziała, że na razie Folik wystarczy (tylko mam go brać podwójnie). "Jeśli coś się będzie działo - wtedy pomyślimy". Nawet tran miałam przerwać brać, żeby nie przegiąć.
-----
U mnie mąż już od 1,5 godziny w pracy, a ja właśnie kończę 2 śniadanie. Chyba wraca mi apetyt :happy:
-----
Powodzenia na wizytach. 3mam kciuki &&&&&&&
 
reklama
Witam. Ja w pracy, ale jakoś nie mam siły, boli mnie głowa i ogólnie jestem jakaś słaba. Wczoraj w kolejce w mięsnym omal nie zemdlałam, musiałam wyjść na dwór, porozpinać kurtkę,szalik itd i dopiero powoli mi przeszło.
W pierwszej ciąży tak zasłabłam w kolejce na poczcie, az wylądowałam na pogotowiu pod kroplówką. Ciśnienie mam niskie nawet 80/40.. moze to też powód.
 
Do góry