reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

ja tez mialam bardzo nieregularne miesiaczki, ale robilam testy i wiedzialam kiedy mam owu a mimo to nie zgadzalo sie o caly tydzien, gin wyliczyla tak jak ja i dupa, tak sie na poczatku czesto dzieje. Nie ma po co sie stresowac :) Skoro i usg i gina wyliczenia sie pokrywaja to dobrze nic tylko sie cieszyc :)
 
reklama
ona-to-ma bardzo tym wszystkim sie stresuje. a tym bardziej że teraz będe miała usg genetyczne.a tez bardzo bym chciała wiedzieć co mi w brzuszku siedzi:-) pewnie jak każda z nas
przepraszam ale mogłam bym ci się zapytac na kiedy lekarz ci powiedział termin porodu? bo na suwaczku widze że jest niby miedzy nami 1 dzień różnicy
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny to zupełnie normalne że termin z OM a USG się nie pokrywa, a juz prawie zawsze przy nieregularnych miesiączkach. Jak leżałam na patologii ciąży to powiedzieli ze jeśli różnica terminu jest do 1 tygodnia to wszystko w normie. Ja chciałam wiedzieć którego terminu się bardziej trzymać (miałam 3 dni różnicy) w razie gdyby ciąża się przeterminowała to kiedy sie do szpitala zgłosić ( i tak urodziłam 16 dni przed terminem). Mówi się że najdokładniejszy termin porodu to te z najwcześniejszych usg bo później dzieci rozwijają sie w indywidualnym tempie, mi teraz wychodzi 2 dni różnicy ale z tego kiedy miałam owulacje (2 dni) później to zgadza się idealnie. Termin wg. reguły Naegelego sprawdzi sie tylko jeśli owulka wystąpi dokładnie w 14 dc., zmodyfikowana reguła to ( jeśli znamy dokładnie termin owulacji) to tak: data owucacji- 7 dni, 3 mc.+ 1rok ( ale tu też może wystąpić niewielka różnica z USG). Trzeba wsiąść też pod uwagę to że niektóre miesiące różnią się długością. I np. jak według OM termin wypada na środe ale dokładnie 40 tc. kończy się w poniedziałek to ten poniedziałek będzie dokładniejszy (ale aparaty usg uwzględniają różnice w długości miesięcy dlatego tam jak podają termin z OM to jest dobrze wskazane) Nie wiem czy cos z tego co napisałam da sie zrozumieć.:-)
 
Emilia mam na 1 czerwca, nie stresuj sie bo tym stresujesz tez malenstwo tak tak latwo sie mowi sama bylam strasznie zestresowana dzisiaj , ale okazalo sie ze to nic strasznego ze jest wszystko ok i u was wszystkich tez tak bedzie :)
 
DzikaBez to co napisałas mniej więcej zrozumiałam. a konkretnie to że jak w 7 tc miałam usg to termin najbardziej prawidłowy jest z tego badania.
ona-to-ma mi termin lekarz powiedział na 6.6.2013 . Bardzo mi się spodobał ten termin bo starszego synka mam z 12.12. postaram sie wyciszyc i uspokoić ale to nie łatwe. nawet meslisa nie pomaga :-D
 
Ostatnia edycja:
Ja to z data porodu, OM, owulacji i tygodniem ciazy to w ogole mam niezla jazde...
Jak bylam na pierwszym usg 6 listopada to wg OM bylam 9t4d. Ale ze mam PCO i cykle dochodzace do 40-kilku dni to lekarz mi na to,..prosze pani pani nie jest w 9t4d tylko 6t1d!!! (ponad 3 tyg. roznicy!!!) I wtedy dopiero zalapalam zonka. Mowie mu ze to chyba za duza roznica nawet przy nieregularnych cyklach, na co on mi ze stoickim spokojem...Przy PCO wystepuje tzw."spontaniczna owulacja" i ona moze byc w dowolnym dniu cyklu. Co u mnie mialo przelozenie na sama nie wiem co...hihihi bo za duzo mam tych dat... Ale napewno po 30-tym ktoryms dniu cyklu!!! no poprostu obled!!! Tak ze wg OM to teraz powinnam byc w 11t4d a jestem jak widac na suwaczku 8t2d... No czysty obled :-)
 
ANBAS- kochana ja podobnie miałam w drugiej ciązy według miesiączki termin miałam na 3.3.2010 wg usg 16.04.2010 a koniec koncem zrobili mi cesarke 27.03.2010 bo sami nie wiedzieli który termin jest najbardziej prawidłowy i bezpieczny. a ja od 3 marca chodziłam jak na szpilkach bo sie już okropnie bałam. a na koniec lekarze stwierdzili że jeszcze nie mieli takiej pacjentki u krórej tak ciężko by było wyliczyć termin. Dla mnie to było wszystko bardzo dziwne bo byłam po zamrażaniu nadżerki.
 
Mi z kalendarza chińskiego wyszło, że będzie chłopak- ciekawe, czy się potwierdzi ;-)

Emilia- mi ostatnio różnica wyszła aż 9 dni :eek:, ale pani dr powiedziała, że ten sprzęt nie jest zbyt dokładny i na następnym usg mają dokładnie określić wiek płodu- też się tym trochę martwię :baffled: tym bardziej, że zawsze miałam regularne @
 
reklama
Mi z kalendarza chińskiego wyszło, że będzie chłopak- ciekawe, czy się potwierdzi ;-)

Emilia- mi ostatnio różnica wyszła aż 9 dni :eek:, ale pani dr powiedziała, że ten sprzęt nie jest zbyt dokładny i na następnym usg mają dokładnie określić wiek płodu- też się tym trochę martwię :baffled: tym bardziej, że zawsze miałam regularne @
nie ma co się martwić na pewno wszystko bedzie ok. tym bardziej jak pani doktor ci odrazu powiedziała że to może być wina sprzetu. a wogóle witam nowa mame bo jeszcze nie miałam przyjemności. i życze spokojnej ciązy :-)
 
Do góry