reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

MatkaEwa tak pracuję :-) oczywiście lekarz za każdym razem pyta czy chce l4, nawet nalegał bo od samego początku ciąży miałam silne plamienia :-( teraz od 12 dni sie uspokoiło no i tez mi zmniejszyl dawki leków. Na ostatniej wizycie powiedział że jest super i jeżeli chcę to mogę byc aktywna, ale nie da się już tego stanu ukryć już niektórzy kontrachęci między zdaniami wtrącają że się zaookrągliłam i nie chce aby szef się sam domyślił, więc pewnie będe musiała jakąś rozmowę poczynić... a nie wiem czego sie spodziewac...
 
reklama
MatkaEwa - a co się stało temu chłopczykowi po stosowaniu homeopatii?

Dziewczyny opowiem Wam coś...
Nasz przyjaciel Słowak zajmował się dystrybucją testów ciążowych, owulacyjnych i testów płci dziecka. Otrzymałam calą reklamówkę tych testów jak się dowiedział, że jesteśmy na etapie starań.
Wczoraj szukając leków dla córci mąż przyniósł z apteczki test płci dziecka.
Ten test to kompletna ściama, sprzedawany jest po 25Euro, schodzi podobno w ogromnych ilościach, ale to jest po prostu zabawa. Jak to mówi nasz przyjaciel - sprawdzalność na poziomie 50% - albo trafisz albo nie. Nawet nie wiem co powinien ten test wykrywać.

Tak czy inaczej małżonek kazał mi nasiusiać w odpowiednie miejsce i... wyszła druga dziewczyna ;-). Uśmialiśmy się nieźle.
 
Dorotka, na pewno będzie dobrze. Próbuję sobie tylko wyobrazić jego minę, jak powiesz, że to trójka. Nie ukrywaj, bo to nie ma sensu. Lepiej powiedzieć - Tobie ulży. Na pewno będzie lepiej jak powiesz teraz, niż jak powiesz przynosząc L4.
 
Dorotka - też myślę, że jak najszybciej powinnaś powiedzieć w pracy i jak najszybciej skorzystać z L4. Ciąże mnogie to ciąże podwyższonego ryzyka i musisz bardzo na siebie uważać, bardzo o siebie dbać (o Was :) ). A w pracy to wiadomo - zawsze jakiś niepotrzebny stres, zmęczenie, niedospanie. Tymbardziej, że miałaś plamienia, Kobietko, musisz dużo odpoczywać! :-)
 
natis- nawet niewiedziona że coś takiego istnieje jak test płci, sama bym chętnie zrobiła ale faktycznie ceny w necie wysokie od, 120 zł tyle to za USG zapłacę (a nie został Ci przypadkiem jakiś test?:-)) Wiem że napewno w ciąży z chłopcem u kobiety jest wyższe stężenie testosteronu we krwii, ale pewnie trzeba by było zbadać przed ciążą i w ciąży)
Dorotko- ja w Twoim przypadku też skorzystała bym z l4 jeszcze sie narobisz przy dzieciach, musisz już magazynować siły
 
Witam Was kobietki! Ale mialam masakryczna nocke :-( Moj maly chory...I nie dosc ze nos zatkany ze oddychac nie mogl to do tego jeszcze zeby mu znow ida... Goraczka (na szczescie nie wysoka) i non stop palce w buzi i placz...I tak jak sie obudzil o 12.30 w nocy z placzem- tak go na zmiane tulilismy z mezem do prawie 3.30 :-( Tak mi go zal...I jeszcze to, ze musial dzis taki nieprzytomny do przedszkola isc... Co ze mnie za matka :-( ALe mam taki zajob w pracy ze nie moglam poprostu nie pojsc...ehhhhh
-----
Co do suchych dloni- to mam i ja :-) Wlasciwie to sa jak pieprz suche i nawet kremy nie pomagaja...az mi sie skora brzydko mowiac luszczy na nich
-----
Z tymi testami na plec to jakas niezla sciema chyba co natis? Ciekawa jestem na jakiej zasadzie to dziala? Albo co konkretnie bada taki test. Swoja droga ciekawe czy Ci sie sprawdzi na dziewczynke :-)
-----
Kari- co z Toba?? Daj znac bo sie wszystkie martwimy
 
natis nigdy nie słyszłam o testach plci - można je kupić w PL ? zaraz poszukam na ebay`u :) już nie mogę się doczekać kiedy będzie znana płec :) oby nie trzy chlopaki :no: a teszta kombinacji dowolna :-)

macie racje z tym l4 jak wrócę po grypie do pracy to pogadam

jeszcze z przesądów ciążowych dotyczących płci to słyszałam że jeżeli tętno jest powyżej 140 uderzeń na minutę to będzie dziewczynka :-D czy którejś mamie się to sprawdziło?
 
Dorotka koniecznie rozważ zwolnienie. Ja bym chętnie poszła bo nie mogę powiedzieć, żebym w pracy miała lekko. Muszę wytrzymać, żeby złożyć zaświadczenie o zarobkach do kredytu na dom. Jak tylko złożymy wniosek to tego samego dnia idę po l4.

A ja dzisiaj stres przeżyłam na swoje życzenie. Siedzę zajęta pracą i słyszę, że mój tel dzwoni. Patrze recepcja ginka dzwoni. Zanim odebrałam zdążyłam pomyśleć, że pewnie dzwonią odwołać wizytę i nie wiadomo kiedy będę mogła na nią iść. Od razu tętno milion uderzeń na minutę. A okazało się, że pani zadzwoniła przypomnieć o jutrzejszej wizycie... Ja to sobie umiem wyobrazić nie?
 
reklama
A tego o ciśnieniu nie słyszałam, za to mnóstwo innych: dziewczynka mamie urodę wysysa, przy chłopcu ma się ciągle ochotę na ostre, brzuszek wysoko to chłopiec, a jak szybko się opuści to dziewczynka (ale to już przy starszej ciąży). A z dzieciństwa pamiętam taką wróżbę, że się ściskało brodę: Jak się robił przedziałek, to znaczyło, ze będzie się miało córeczkę, a jeśli nie - chłopca.
 
Do góry