reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

też jestem przeciwnikiem antybiotyków. Moje dzieci zażywały je ostatnio parę lat temu ( odpukać ) . Naturalne sposoby jak najbardziej ale nie mam zaufania do leków homeopatycznych ( naczytałam się o nich dziwnych rzeczy ) . Błędne koło o którym piszesz spowodowane podawaniem antybiotyku "na wszelki wypadek" znam z doświadczeń znajomych. Wiem , ze tym sposobem można dziecko wyjałowić do zera :(. A niestety lekarzy leczących "po najmniejszej linii oporu " jest większość. Bardzo Wam współczuję tego co przeszliście , a przede wszystkim biedna córeczka :(. My mamy lekarza który stosuje antybiotyk w ostateczności , za to korzysta bardzo dużo z medycyny tradycyjnej ( sposoby babci :) ) a jest doktorem neonatologii. Właściwie był lekarzem dzieci gdy były malutkie :).
Ona biegnę szybko na odpowiedni wątek :)
 
reklama
Witam wtorkowo! właśnie nadrobiłam czytanie, strasznie współczuję migrenowym Mamom ja odkąd jem dodatkową dawkę magnezu i witamin b (oprócz standardowego zestawu witami dla ciężarnych) nie mam problemu z migrenami, za to od 2ch dni leże z grypą :( ojej wy tu tyle o jedzeniu piszecie a ja nie mam siły żeby sobie herbatę zrobić :-( ale może to dobrze bo przez 11 tygodni przybrałam +6kg :zawstydzona/y: oczywiście stosuję tylko drową diete :-) i nie rozumiem dla czego mialabym głodzić dzieci po 18 ;-) kiedy właśnie wtedy mi się marzy mięsko (to taka moja zachcianka ciązowa) :tak: zaczynam zazdrościc nietyjącym dziewczynom!!! mi lekarz powiedział że w II trymestrze powinnam przybrać 12-14 kg:szok::confused2:
 
Ona-to-ma - jeszcze gratuluję udanej wizyty. Wiecie co kochane tak sobie pomyślałam, jakie my mamy szczęście, że tak możemy podglądać nasze bobaski (jedne rzadziej, inne częściej). Wyobrażacie sobie jak to było kiedyś ?? jak to my się rodziłyśmy ?? Dla przykładu moja mama : o ciąży bliźniaczej dowiedziała się kochane w 7 m-cu :) Wtedy USG robiło się wg widzi mi się lekarza :) A w siódmym miesiącu moja mamuśka wydarła się na lekarza, że jej się brzuch rozdziela na pół :) Wtedy ten dla świętego spokoju zrobił USG i zrobił wielkie oczy :) Na szczęście wszystko było ok i Jaś i Małgosia ( bo tak mają na imię :p) urodzili się zdrowi i w terminie :)
 
Dorotko ale my mamy 1 dzieciątko a ty 3 :) A wiadomo ile hmm tak ''zdrowo'' powinnaś przytyć?
Natis dobrze że jest lekarz który pomógł wam wyleczyć małą.

My już po spacerku. Kaczki nakarmione :) Zaraz zabieram się za zupkę, dzisiaj pieczarkowa mniam... robie więcej bo siora z mężem wpadają po pracy na obiadek ;) (tez zaczeli się starać o dzidzie, jutro ma wizyte u gina i zobaczymy czy zeszły jej polipy z macicy, jak ja mocno za nich trzymam kciuki ))
 
Dorotka79- tak jak już dziewczyny pisały u Ciebie jest inna sytuacja- musisz przytyć więcej :-)

anula- nie potrafię sobie wyobrazić jaka to była dopiero niepewność wtedy jak nie było usg i jedynym wyznacznikiem ciąży był brak @ i rosnący brzuch :no:
 
_anula - jeszcze trzeba dodać że nie bylo tak wrażliwych testów ciżowych i cąża byla potwierdzana bo braku 3 miesiączek - tak przynajmniej moja mama mi opowiadała :) więc faktycznie jesteśmy szczęściary :-):-)

Mam pytanie do dziwczyn pracujących, czy i jak poinformowalyście swojego pracodawce? :-) spędza mi to sen z powek, z drugiej strony mojego brzuszka nie daje się już ukryć :zawstydzona/y: koniecznie muszę go dorzucic do galerii:tak:, niestety rozrasta się w tempie expresowym i musze nosić ciążowe spodnie bo normalnych już nie dopnę :eek:
 
Ja też od antybiotyków z daleka jestem. Pewien czas też myślałam o homeopatii ale, żeby dobrze ją stosować musi być dobry lekarz, który dobrze ukierunkuje leczenie. Na własną rękę nie można jej stosować bo faktycznie można zaszkodzić.
 
mama wikusi2010 tak "zdrowo" to 20-25kg :szok: ale też trzeba liczyć że multiciąża trwa 30-34 tygodnie więc jest sporo krótsza... stąd pewnie i przyrosty wagi są większe rozdzielając na poszczególne trymestry
 
reklama
Dorotka a Ty pracujesz jeszcze ???? Ja powiedziałam od razu , ale u mnie sytuacja jest luźna bo pracuję w bardzo małej fundacji , wszyscy sie znamy , przyjaźnimy itp.
 
Do góry