reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Sara - zazdroszczę Ci tego 70F ;-). U mnie to marne 70B, teraz nieco pełniejsze B.

MamaTrójki - aż zaniemówiłam jak przeczytałam Twojego posta. Przykro mi bardzo, że straciłaś maluszka. Miejmy nadzieję, że nigdy więcej nikt z nas nie będzie musiał przez to przechodzić.... ;-(.
Ja mam 65/70 G w ciaży H-nie zazdrość kręgosłup boli ale za to +50 do seksapilu;)
Żle doczytałas-nie ja straciłam maluszka-koleżanka to jest znajoma


:-D
mamaTrójki lekarz na 1 wizycie pytał mnie czy myślałam o badaniach prenatalnych. Powiedziałam ze przy synku byłam ale prywatnie. To on powiedział ze współpracuje z taką firmą i jeśli byłabym zainteresowana to 2 pierwsze badania prenatalne sa za darmo a za 3 juz musiałabym sobie zaplacić ale nie muszę na nie iść. Więc idę teraz to będzie u mnie 12tydz i później umówię sie cos koło 20tyg. Mówił że na jego usg nie da się zrobić aż tak szczegółowego badania więc chciał dać możliwość pacjentkom zbadania swoich dzieci na profesjonalnym sprzęcie. Lekarza mam naprawdę świetnego, bardzo się przejmuje każdą pacjentką, to lekarz naprawdę z powołania :-)
natis cieszę się ze z dzidziusiem wszystko dobrze! Ty teraz wypoczywaj i dbaj o siebie.

A moje dzieciatko już śpi, ja po kolacji, normalnie to siedziałabym teraz z lampką winka a tak to zostaje mi woda mineralna ;-)
wsumie w przychodni która należy do mojego lekarza wymienili sprzęt na nowy usg i robią badania prenatalne-muszę go zapytać ładnie się uśmiechnąć moze mi da skierowanko to mi zrobią za darmo ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
natis więc leż i odpoczywaj ile wlezie. Trzymam kciuki, żeby krwiak się szybko wchłonął:tak: Ja dzisiaj nie za dobrze się czuje. Głowa mnie boli i jakoś ogólnie osłabiona jestem. Już nie wspomnę o tym, że wstałam dzisiaj o 5.30, wyszykowałam małą do przedszkola i jak już mężuś z Julcią pojechali (6,30) położyłam się tak na godzinkę a wstałam po 13:-D Normalnie ciąża z Julunią mi się przypomniała gdzie mogłam spac całą dobę:-D

W czwartek wizyta u gina. Co do badan prenatalnych to w poprzedniej ciąży nie miałam i teraz też nie wiem czy robić. Zorientuje się na wizycie czy mój gin na odpowiedni sprzęt do tego badania i zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:
Emilia - z tego co wiem ważne jest kilka m-cy (badanie na HIV), chyba pół roku. Ja je robiłam w lutym br. więc liczę, że się załapię. Niestety obowiązkowe badania także mam płatne chodząc do prywatnego lekarza. Wiem, że mogłabym pójść też do przychodni, ale szczerze powiem, że mi się po prostu nie chce, nie znam nikogo sensownego. Uważam też, że podejście prywatne i 'normalne' są zupełnie różne. Wiem, że nie każdy się ze mną zgodzi, ale tak uważam. Mam ciężkie ciąże i wolę nie ryzykować, ale czuć się bezpiecznie. Z Natalką też chodziłam prywatnie, pamiętam, że oszczędzaliśmy sporo, żeby starczyło kasy na lekarza, wtedy to były nasze bardzo cienkie czasy.

MamaTrójki - przepraszam Cię najmocniej. Dobrze, że źle przeczytałam... Przepraszam
 
Ostatnia edycja:
natis-ja własnie też chodze prywatnie ale teraz jak mam robic badania poszłam po skierowanie do państwowego lekarza, w koncu po coś sie płaci te składki. też bym powiedziała że prywatne wizyty sa bardziej dokładne i też czuje się bezpieczniej. a powiec umawiałaś sie juz może na badania prenatalne? bo ja dzisiaj byłam u lekarza i umówilam sie na 26.11 i jestem ciekawa czy wszystko bedzie wporządku. niby w poprzednich ciązach było wszystko wporządku. i też jestem ciekawa w pewnym stopniu czy malenstwo pokaże juz swoja płeć :-)
 
Emilka - nie robiłam jeszcze nigdy prenatalnych, z Natalką 9lat temu do głowy mi nie przyszło, a w poprzedniej ciąży dokładnie tydzień przed terminem badań prenatalnych miałam łyżeczkowanie - nie dotrwaliśmy.

A na badania umówiona jestem na 21.11, a wcześniej 12.11 na pobranie krwi do badań.
Emilka - a Ty w którym tyg. jesteś? Zrób Kochana suwaczek :)

Szczerze powiem, że jakoś nie wierzę, żeby już teraz lekarz był w stanie sprawdzić płeć, bardziej na tym połówkowym ok. 20tyg. Tak myślę, choć nie ukrywam, że bardzo mnie ciekawi kto w brzuszku siedzi :).
Co do badań to chciałam na początku iść też do przychodni, żeby mieć chociaż badania za darmo, ale mieszkamy tutaj od niedawna i nie bardzo wiem gdzie i do kogo iść. Poza tym tak się czuję, że nawet mi się nie chce chodzić podwójnie, choć faktem jest, że jak płacę za te badania to mnie skręca.


A teraz o naszej cudownej państwowej służbie zdrowia. Mój ojciec od 2 tygodni nie może się ruszać. Ma coś z nogą i kręgosłupem. Trzykrotnie był na izbie przyjęć z bólem nie do wytrzymania. Dostał zastrzyk i skierowanie do przychodni neurologicznej. A w przychodni... najbliższy wolny termin... 23 styczeń 2013!!! To jest po prostu skandal. Jutro oczywiście będę szukała dobrego lekarza prywatnie i go umówię, bo co innego pozostało??? Oto właśnie nasze składki płacone przez całe życie. Wszystko dobrze dopoki nic Cię nie boli i nie potrzebujesz pomocy... Szkoda słów.
 
Ostatnia edycja:
natis- daj spokój. nie wim po coosie płacii te składki jak i tak do zadnego specjalisty nie mozna sie dostac na czas i tzeba CZEKAC W OKROPNYCH KOLEJKACH. ja szczerze mówiąc zastanawiałam się czy iśc po to skierowanie pastwowo ale jak przeanalizowałam to nie miałam wyjścia. bo u mnie tylko mąz pracuje dwójka dzieci chodzi do przedszkola a za nie trzeba płacic, ja studiuje jeszcze zaocznie-tez koszty ,wizyty prywatne u lekarza to są jakies jednak koszty. dlatego chciałam żeby nam az tak ciężko nie było. i się zastanawiam czy wogóle nie wrócić na państwowe wizyty a tylko na prenatalne chodzicc prywatnie. a w sumie badania w ciązy prywatne nie nalezą do najtańszych :-(
ja jestem 9,3 tc. a jak zrobić ten suwaczek?
 
Ostatnia edycja:
Cześć ,witam nowe mamy .
Natis ,super ,że z maluszkiem ok ,
Ania 23 tulę mocno.
Dziewczyny z Śląska wspominałyście o badaniach prenatalnych -ja robiłam 2x wGENOM

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej GENOM

ul. 1 Maja 339
41-710 Ruda Śląska

Ateraz jak będzie ok to ustalę termin w Badania prenatalne -w Tychach.
Dr Narcyza Wrześniewskiego znam-pracował tam gdzie ja.
Idę dziś do rodzinnego bo mam okropny katar ,byle dokulać się do czwartkowej wizyty.
Miłego dnia

PS.-czy któraś może prowadzi ciążę w ramach ubezpieczenia alternatywnego-LIM[placówki LUXMED]?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam porannie wszystkie mamusie, szczególnie te nowe :)

Ale miałam zaległości na forum, musiałam wszystko doczytać :)
U mnie od dwóch dni wreszcie ustały mdłości, niestety zgaga pozostala.

Wczoraj robiłam badania, cukier wyszedł mi 74, wydaje mi się że to trochę mało.
A beta ponad 34tys :-) 3 tygodnie temu było tylko 209.

Jutro wreszcie wizyta u lekarza, wreszcie dowiemy się czy z maluszkiem wszystko ok i mam nadzieję że usłyszymy serduszko :)
 
Do góry