reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Cześć dziewczyny:) Co ja tu widzę...ze nie tylko moja mała zaczęła mniej jesc...od dwóch dni:(Nie wiem dlaczego,bawi się normalnie,nie płacze,jest sobą...albo to zębole i dziąsła bolą,albo jakiś ich skok,bo gdzies słyszałam,ze w tym wieku dzieci regulują sobie ile i kiedy chca jesc.Szkoda tylko,ze np.słoiczkami tego nie uzupełnia,bo póki co pluje wszystkim:(
Przed spaniem zagęszczam jej mleko kleikiem albo kaszką,a i tak budzi się o tych samych godzinach co wcześniej,tyle tylko,ze sciemnia i pije po pare łyków. Co do herbatek to daje jej sporadycznie zaparzaną rumiankową,ale rozcienczoną,na dniach spróbuje wprowadzic jakies soczki,ale bynajmniej herbatek z hippa nie kupuje,chodzi mi o te pełne glukozy.
 
reklama
animladris jest też jakaś fajna herbatka,zdrowa,chyba roibos czy jakoś tak.Wiem też,że w aptekach dostępna jest jakaś owocowa,chyba właśnie hippa,ale bez cukru.Zaraz własnie spróbuje małej dac pierwszy owoc,w sensie jabłko ze słoiczka...już 3 dni dałam jej spokój od innej diety,moze dzisiaj sie uda.
A słyszałas o tym,ze jak dziecko ma choćby małą asymetrię to przeciwwskazane są szczepienia?Mi ostatnio obiło sie to o uszy.Z moją małą nie jest tak źle skoro sami mamy ją w domu ćwiczyć,ale chyba faktycznie odczekam...
 
Dzieki dziewczynki, jednak tu z hippa ograniczeniw wielkie...nie ma nawet soczku z marchewki :sorry:
Co do jezyczka i jedzenia, moj przez pierwsze 2 dni tez raczej wszystko jezyczkiem wygarnial, ale mama mi mowila, ze tylko dlatego, ze jezyk teraz inny ruch musi wykonywac i tez Tymek musi to opanowac. Takze teraz jest lepiej.
Och tez walsnie jakiego fila mam na punkcie tego cukru dodoawanego do herbatek i jak na razie pilismy soczek jablok0czarna pozeczka (bez dodatku cukru) i wode minerlan o smaku jabluszkowym dla dzieci. Z herbatek to parze tez rumianek i rozcienczam woda , ale nie bardzo smakuje.

Te puzzle piankowe wydaje mi sie ze beda super, beda ladnie izolowac od podlogi na to kocyk i git :) sama o nich mysle :)

Anusia - fakt na fb duzo soie dzieje i intensywnie tam jest i jak si czlowiek nie wcisnie w temat to koniec :)
 
Animladris, przeslij mi na priv swoj fb login to Cie zaprosze na znajoma i do naszej czerwcowej grupy, ja tez tam od niedawna.. Ale faktycznie tam sie dużo dzieje w porównaniu z BB ... Chyba tak jest po prostu łatwiej, szybciej.
 
Witam się wieczornie!
hello.gif


Miałam napisać rano, ale jak tylko zobaczyłam, że znów zapowiada się cudna pogoda, zabrałam się za najpilniejsze rzeczy do zrobienia, by móc jak najszybciej wyjść z Zosią. Zaraz po porannej kawie pojechałam na szybkie zakupy. Sałatka z brokułami, słonecznikiem, ananasem i kurczakiem (z przyprawą kuraczk złocisty) wyszła przepyszna
sliniak_2.gif
- Korba jeszcze raz ogromnie dziękuję za przepis!
0038.gif


Wyspacerowałyśmy się ze 4 godziny
pedzi_dogaja.gif
Odwiedziłyśmy teściową i moją mamę. Zosia na noc dostała kleik ryżowy. Pierwszy raz
boing.gif
Z racji tego, że rano obijałam się jak bąk teraz nadrabiam:
- poodkurzałam,
- naładowałam pralkę na poranne pranie,
- odmierzyłam mleko na noc i przygotowałam wodę, butelki,
- ułożyłam w szafie,
- posprzątałam w kuchni,
- naszykowałam kawiarkę na jutro rano,
- upiekłam sernik - jeszcze w piekarniku, także muszę chwilę poczekać.

Na jutro zapowiadają załamanie pogody
wallbash.gif
Ale mam nadzieję, że albo nas minie, albo będzie to chwilowe. Rozsmakowałyśmy się w jesiennych spacerach
jesien.gif
girl_cool.gif


Gosiak co do picia- ja będę podawać wyłącznie wodę, jak na razie. Najpierw warzywa, potem zupki, desery i na końcu jakieś soczki - nie chcę zasłodzić już na samym początku. Soki to będzie ostateczność. Kiedyś oglądałam program z doradczynią żywieniową dzieci i ona właśnie przedstawiła w ten sposób plan żywienia.

Co do mat puzzli - myślę, że mogą fajnie się sprawdzić
lighten.gif


Spokojnej i przespanej nocy Kochane!
wet-kiss-smiley.gif
 
Witam się kochane na BB :tak:

Mikotek, Krzyczy :szok::szok::szok::szok::szok: więc szybciutko weszłam na BB ;-)

Wiem , że strasznie zaniedbuję forum , ale jakoś się odzwyczaiłam :zawstydzona/y: Szybciej mi naskrobać coś na FB ---wiem głupio się tłumaczę :zawstydzona/y:

Mikotku, Niezmiernie mi miło , że sałateczka smakuję--Na zdrówko :-)

A teraz UWAGA cofam się o parę stron i czytam co u Was słychać :tak:
 
Mały dziś od rana kicha i kaszle, na szczęscie na razie temperatury nie ma. Początkowo myślałam, że to może na zęby ale wszystko oprócz kaszlu. Do tego popołudniu strzelił 4 wodniste kupki. Na szczęście ma pragnienie i oprócz mleka pije również herbatkę. Jutro rano mam dzwonić do lekarza, bo dziś nie było miejsc. Tak, więc poprosze o magiczne kciuki jutro od godz. 7.00 aby udało mi się zarejestrować i oby to okazało się zwykłym przeziębieniem.

Uciekam trochę popracować bo wszystko leży i czeka :p


gosiak_85
ja oprócz mleka daje małemu herbatkę granulowaną rumiankową HIPP, czasami wypije 100ml na raz, zamierzam zrobić soczek z jabłek i później mu podawać, ale muszę się najpierw za to zabrać :p

Palindromea u nas tez właśnie po tej marchwi głośno bączkuje, dzisiaj dostał łyżeczkę kalafiora ale było zdziwienie, że nie tylko marchew

emka01 z tym jedzeniem to chyba jakiś skok, bo mój maluszek tak samo ostatnio zjada czasami tylko polowe porcji

mikoto robię podobną sałatkę tylko bez ananasa (brokuły, ser, pierś z kurczaka, słonecznik, pomidory koktajlowe i kukurydza), ja niestety nie przepadam za połączeniem mięsa z owocami
 
Witam się ponownie ;-)

Kochane nadrobiłam troszkę , ale chyba zmęczenie daje znaki i nie pamiętam co mam odpisać :zawstydzona/y:

W każdym bądź razie mam do Was pytanie:

Chciała bym Sofi kupić jakąś nową zabawkę , ale nie grzechotkę czy misia , coś większego. Mamy leżaczek, matę, huśtawkę i skoczka , ale na macie przestaje się bawić ,jak tylko ją położę przewraca się na brzuszek a że nie lubi leżeć na brzuszku to zaczyna stękać---i tyle jest już zabawy na macie :sorry:

Macie jakieś fajne zabawki które mogły by zainteresować Sofię na leżąco ???


Justa, Zdrówka Wam życzę :tak: Twoja sałatka również brzmi smakowicie , może napiszesz przepis na FB na wątku kulinarnym ??? PLIZZZ

Morena , Kurcze już odwykłam od Waszych nicków z BB :baffled: Mam tak samo jak Ty , jakoś łatwiej na Fb, już tyle razy sobie obiecywałam , że zawsze rano wejdę na BB i napiszę choć krótkiego posta, ale jakoś mi nie wychodzi :tak:


Spotkanie oczywiście miałyście cudowne , wszystkie pięknie wyglądacie a dzieciaczki BOSKIE!!!!

Życzę spokojnej nocki i dłuuugiego snu;-)

Ps. Mam nadzieję , że do jutra :tak:
 
hej

mikotku tylko nie krzycz

animladris, ja niby mam te puzzle piankowe, ale leżą w szufladzie, naczytałam się o ich toksyczności i nie wiem jak się tego pozbyć - niby do śmieci to szkoda, ale innemu dziecku też nie oddam
ja myślę że jakiś koc
nasza mata jest duża ma ok 1,5 metra na 1 metr, teraz jest poskładana w kojcu ;-)

dziewczyny nie przejmujcie się "niezorganizowaniem" zwłaszcza mamy po raz pierwszy - to norma że przy pierwszym dziecku nie wiadomo w co ręce włożyć, ja jestem w szoku teraz, że mogę włożyć Filipa do kojca i wytrzyma nawet 1,5 godziny, czasem smoka mu trzeba dać
Artur do tej pory ma samodzielna zabawę w wymiarze pół minuty nie więcej... nie wiem z czego to wynika, moze syndrom jedynaka od urodzenia?
 
reklama
Do góry