reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

tez mnie boli szczegolnie wieczorami. I tak sobie mysle ze jesli rozpychanie sie tak boli to ja porodu nie zniose. Mam wrazenie ze mala chce przebic worek z wodami plodowymi ale nie daje rady. Czuje ja od kosci ogonowej az w pipie (takie klucie)
do tego te pytania czy to juz...nawet moj szef do mnie zadzwonil kumacie to juz szczyt wszystkiego normalnie. Moj maz mowi ze jak idzie do pracy to sie kazdy pyta, w pracy to pierwsze co slyszy to czy mam skorcze.:baffled:

na zlosc chyba jeszcze nie urodzilam :cool2:

Dokładnie tak samo:/ kość ogonowa to już mnie tak boli ze czasami siedzieć nie mogę a pipa to już w ogóle:/
Na szczescie u mnie przestali się dopytywać czy rodze bo powiedziałam ze mam dość:) chyba nie chcą wkurzać ciężarnej bo jeszcze by zaczeła gryźć:p
 
reklama
Ja od 12 bo w szpitalu dokarmiałam modyfikowanym. Więc mi przesunęli rozpoczecie podawania wąłsnie o te 4 dni.



Wstrzymać się. Bo moze się okazac ze nie bedzie ci potrzebne. A to wszędzie mozna kupić. Ja mam enfamil. A czy polecam... Nie wiem - mloda pila. A ja nie próbowalam :)
W szpitalu był enfamil, Hipp i bebilon. Hipp miał jakis taki dziwny zapach. Reszta normalny.
To mój Kuba pił Bebilon i własnie ono mi nieładnie pachniało, ale pił... Teraz dla Nadii kupiłam Hipp, koleżanka poleciła, a jej położna... Dałam dopiero może 3 razy.Ulewa sporo, ale to chyba dlatego, ze mam smoczek z nr 2, nie przygotowałam się, został mi po Kubie. No i po cycu też zdarza jej się ulać...
A Enfamil mój Kuba nie chciał pić
 
Dokładnie tak samo:/ kość ogonowa to już mnie tak boli ze czasami siedzieć nie mogę a pipa to już w ogóle:/
Na szczescie u mnie przestali się dopytywać czy rodze bo powiedziałam ze mam dość:) chyba nie chcą wkurzać ciężarnej bo jeszcze by zaczeła gryźć:p


kość ogonowa to może nie, ale za to w nocy obudziły mnie bóle żeber. Żebra bolą mnie tak, że nie mam jak leżeć na łóżku. Wyć mi się chciało rano z bezsilności.
 
dziewczyny czy podajecie wit. K i D? Jak podajecie przy karmieniu cycem?? Bo my od jutra wprowadzamy (od 12 doby) i zastanawiam sie jak to niuni aplikowac.

Witaminę K mam w kapsułkach więc trzeba tylko otworzyć kapsułkę i wcisnąć do buzi. Mam też taką witaminę D ale nie podaję tej tylko Devikap bo tak mi kazali. Podaje się je przed jedzeniem bo któraś rozpuszcza się w mleku.
 
December - teraz znowu zaczeła sie rozpychac :/ jestem chyba nieczuła ale mam juz dość:/

Mam pytanie do Was - czy na tym forum są jakieś porady prawne? Musze pobuszować troche:/ chyba ze Wy wiecie coś na ten temat - chodzi mi o to czy ojcu przysługuje opieka nad dzieckiem (2tyg)? Nie jesteśmy małżeństwem wiec na mnie nie weźmie ale na dziecko moze?
 
Zwiększeniu ulegnie wymiar dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz wymiar dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego (tzw. dodatkowego urlopu adopcyjnego). Urlop ojcowski osiągnie natomiast swój docelowy wymiar (2 tygodnie).
W związku z wydłużeniem od 1 stycznia 2012 r. wymiaru urlopów rodzicielskich zwiększy się długość okresu pobierania zasiłku macierzyńskiego za czas tych urlopów, jaki przysługuje pracownikom. Również przedsiębiorcy będą pobierać dłużej zasiłki macierzyńskie.
[h=3]Od 1 stycznia 2012 r. urlop ojcowski wyniesie 2 tygodnie[/h] Obecnie do urlopu ojcowskiego jest uprawniony pracownik - ojciec wychowujący dziecko. Ma o­n możliwość skorzystania z tego urlopu w okresie:
• do ukończenia przez dziecko 12. miesiąca życia albo • do upływu 12 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia orzekającego przysposobienie i nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 7. roku życia, a w przypadku dziecka, wobec którego podjęto decyzję o odroczeniu obowiązku szkolnego, nie dłużej niż do ukończenia przez nie 10. roku życia.
Uprawnienie do tego urlopu przysługuje zarówno pracownikom - ojcom biologicznym dziecka, jak i ojcom, którzy przysposobili dziecko. W 2011 roku wymiar urlopu ojcowskiego wynosi 1 tydzień, natomiast od 1 stycznia 2012 r. urlop ten osiągnie swój docelowy wymiar i będzie wynosił 2 tygodnie.
WAŻNE!
Od 1 stycznia 2012 r. wymiar urlopu ojcowskiego, niezależnie od liczby dzieci urodzonych przy jednym porodzie lub jednocześnie przysposobionych, będzie wynosił 2 tygodnie.
[h=3]Spór o sposób udzielania urlopu ojcowskiego[/h] Przepisy Kodeksu pracy sztywno określają wymiar urlopu ojcowskiego jako 2 tygodnie (a nie do 2 tygodni) i nie ma przepisów umożliwiających dzielenie tego urlopu, jak również możliwości wykorzystania tylko części przysługującego wymiaru, tak jak to zostało rozwiązane przy dodatkowym urlopie macierzyńskim i dodatkowym urlopie adopcyjnym. Ponieważ w Kodeksie pracy nie ma przepisów umożliwiających dzielenie urlopu ojcowskiego na dni lub tygodnie, to należy uznać, że nie ma możliwości wykorzystania tylko części tego urlopu, np. 1 tygodnia. Urlop ojcowski powinien być udzielony pracownikowi wyłącznie jednorazowo w pełnym 2-tygodniowym wymiarze.
Taka opinia wzbudza jednak sprzeciw. Spotykany jest także pogląd, zgodnie z którym, w świetle braku stosownych przepisów, za niecelowe należy uważać przymuszanie pracownika do korzystania z całego przysługującego mu wymiaru, a jako zasadne uważa się udzielanie pracownikowi urlopu ojcowskiego w częściach, np. w wymiarze 1 tygodnia.
Bardziej prawidłowa wydaje się jednak reguła udzielania urlopu w całości i jednorazowo. Warto pamiętać, że udzielenie pracownikowi urlopu ojcowskiego jednorazowo w wymiarze 2 tygodni oznacza dla pracodawcy, że będzie o­n musiał na 10 dni nieobecności pracownika zapewnić zastępstwo na jego stanowisku pracy. Natomiast dopuszczenie możliwości dzielenia urlopu ojcowskiego mogłoby spowodować, że pracownik nie świadczyłby pracy nawet przez więcej niż 10 dni pracy, co nie byłoby korzystne dla pracodawcy.
jak co to jeszcze może wziąść zasiłek-urlop macierzyński,ale wtedy tobie odejmują
 
Ale to jest urlop ojcowski, mnie chodzi o opiekę nad dzieckiem po porodzie. Wiem, że można wziać opiekę nad żoną po porodzie ale w moim wypadku to nie wchodzi w grę, teraz pytanie czy w takim razie moze wziac opiekę na dziecko?
 
ja tez bym radzila zeby jednak miec troszke mleka na wszelki wypadek. my w szpitalu dostawalismy nestle nan i po takie meza wyslalam po powrocie ze szpitala w panice bo mnie tak cycki bolaly i byly tak twarde ze maly nie chcial w ogole ssac. i maz zniknal na dwie godziny szukajac tego mleka takze fajnie nie bylo :) teraz juz nie dokarmiam ale mam w lodowce 5 buteleczek na wszelki wypadek.

dziewczyny pytanie: jaka kolejnosc macie po wybudzeniu? karmienie -przewijanie czy odwrotnie? jak moj sie obudzi to karmie, odbijam, przewijam, i znow karmie bo jest taki rozbudzony ze nie chce zasnac... do tego mamy problem z odbijaniem - nie zawsze sie uda a on tak nie znosi tej pozycji ze caly sie wije i glowka rzuca na prawo i lewo... no i ryczy wnieboglosy. i dupa ze spaniem :baffled:

odnosnie witamin dostalam opakowanie D w szpitalu zeby podawac tydzien, i opakowanie D+K zeby po tygodniu wprowadzic. te kapsulki wlasnie - bardzo latwe w obsludze :tak:
 
Tak was podczytuje kochane i strasznie wspolczuje tych cierpien... w oczekiwaniu, ale to juz tak nie duzo zostalo i juz niebawem kazda bedzie przytulac swoje pachnace cudo;-);-) cierpliwosci kazda przechodzila przez to:-):-) jeszcze dwa tyg temu glupawka mnie brala jak odbieralam tel czy aby nie juz, a jak nie odebralam to jeszcze gorzej bo napewno rodze... a tu glucha cisza... Objawow co do porodu jako takich nie miala procz tego ze wylecial mi czop kilka dni przed, kosci tez rozlazily mi sie czulam ewidentnie jak wygina mi sie kosc ogonowa... ciezko juz bylo mi sie poruszac na sam koniec ciazy, nie ze wzgledu ze bylam jakas wielka bo przytylam 9kilo tylko juz mnie bolalo wszystko.... ale porod wszystko wynagrodzil byl szybki i lekki moim zdaniem i ta kochana mordka co lezy kolo mnie:tak::tak: i juz za kilka dni kazda z was bedzie tez tak szczesliwie zerkac na zawartosc swojego pieknego jeszcze brzuszka
 
reklama
Ale to jest urlop ojcowski, mnie chodzi o opiekę nad dzieckiem po porodzie. Wiem, że można wziać opiekę nad żoną po porodzie ale w moim wypadku to nie wchodzi w grę, teraz pytanie czy w takim razie moze wziac opiekę na dziecko?

słyszałam wczoraj u położnej, że na opiekę po porodzie dają szpitale po CC, nie SN (w 3mieście). Też nie wiem czy niemąż się załapie :) chętnie się dowiem co i jak jesli ktoś coś wie :)
 
Do góry