reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Hej dziewczyny


Na początku zdrówka dla chorowitków !!!!!


Kasiek moja koleżanka ma tężyczkę od złej diety także współczuję wiem co to znaczy, nie raz cuciłam ją w pracy bo mdlała i miała dziwne napady drżenia, najpierw podejrzewali u niej padaczkę ale po badaniach wyszła tężyczka, a przy tej tężyczce to[h=2]główną jej przyczyną są niedobory witaminy D3, wapnia i magnezu.[/h]
aronia no właśnie dorosłemu się nudzi a co dopiero dziecku :-):-),też masz ładny ogród :-)

Muńka moja kuzynka ma syna, który jest maniakiem różnych tabletów, psp, telefonów, ma 8 lat, a zagina dorosłego z tym, że on w ogóle nie wychodzi na dwór bo nie chce a ta nawet go nie zmusza. On do dziś nie potrafi jeździć na rowerze.
Nie ukrywam, że moja też ogląda tv ale nie jest nadpobudliwa i potrafi się zająć jakąś zabawką dłużej niż 5 min. Z tym że ona ogląda teraz taką bajkę jak Umizumi ona jest matematyczna albo lubi Dorę i nawet kazała sobie ostatnio kupić backpack i ona tak mówi, że mama jej kupiła backpack a nie plecak :-D:-D:-D.

josie ja nie korzystałam z tych plastrów



Sylka moja ma też taką kolejkę i musi być ciągle rozłożona :-):-), nawet po części już sama potrafi złożyć tory, ale najbardziej to jej się podoba jak wsadzi na głowę to pudło od kolejki i chodzi z nim :-):-):-)

katrina wow jaki widok :-):-)

polaa ale miałaś sobotni dzień, współczuję

Niespodzianka ja już nie mam pomysłów na zabawki dla małej, już sama nie wiem co jej kupić

josie ja właśnie się jej boję kupić ciastolinę bo boję się że będzie mi ją jadła ale piłki moja kocha, a jak jesteśmy na basenie i u nas w brodziku stoi taka wielka skrzynia z zabawkami to mała bawi się tylko autami :-D:-D:-D

andzia ja muszę swojej zrobić dowód bo chcemy jechać ZOO Dvůr Králové - Homepage

i miałam coś jeszcze i zapomniałam .......:-:)-(
 
reklama
Alijenka - to zoo jest super, juz kiedys było na tapecie, troche daleko ode mnie ( ale gdzie ja mam blisko :p)
Ale pamietam o nim :)))
Ta kolejka to taka układana w "ósemkę" ??? jak tak to tez ja mamy :)

Josie ja nawet nie słyszałam o tch plastrach :)

Polaa - oj kiepski dzien miałaś :(((mam nadzieje ze wczorajszy lepszy był :))
 
Ja dziś spałam...ufff!

W pt wyjazd a P zawalona katarem przez zęby!!! No oszaleje://// Dziś lekarz, ale tak czy siak załamka.

P ogląda TV jeśli ma ochotę, a więc rano i wieczorem przed snem bo się wycisza. Lubi Dorę, Diego, które ją dużo nauczyły i Umizumi dzięki którym sama liczy do 10. Nie jest nadpobudliwa, wręcz grzeczny aniołek. Mówi od dawna, teraz zdaniami;-) Brat był bajkoholikiem, potrafił od rana do wieczora. W podstawówce mu przeszło, przestał w ogóle oglądać, a szkoła - megamózg inteligenty.

aronia nie oglądam TV to się nie wypowiem;-)

andzia na siłowni??? I trening indywidualny, wow!!!

alijenka ogród wygląda super, garaż piękny!

niespodzianka P lubi nosić misie w nosidełku dla lalek. Samochody uwielbia. Najwięcej czasu poświęca rysowaniu, kolorowaniu i zestawowi doktora - leczy misie i nas;-) A i dużo czasu poświęca domkowi dla lalek.

hatszept
super, że już w domku. Zdrówka dla P.!
 
A ile jedziesz do niego z Wrocławia?? Ile trzeba czasu zeby na spokojnie pochodzić???

Kasiek - jak katar od zebów, to pewnie zaraz pzrejdzie:) Dobzre ze sie wyspałaś. I nie stresuj sie tak, bedzie dobzre :))
Co do tych bajek i brata, to inne czasy były, bo oprócz bajek nie było nic.
Teraz to wiekszośc reklam , a do tego gry ( komputer. psp) i to one szkodza najbardziej, nie same bajki odpowiednio dobrane do wieku :)
Pola tez oglada wyselekcjonowane bajki, a nie wszytskie po kolei to i efekty widać :))))
 
Ostatnia edycja:
Aronia - Conchity nie oceniam pod kątem tego kim jest, bo niech sobie będzie i robi co chce. Głos ma ładny i piosenka jest też niczego sobie, więc uważam, że miała prawo wygrać. Wkurzało mnie tylko jej przeżywanie otrzymanych punktów.

Niespodzianka - ja miałam z takimi inhalacjami doczynienia, jak rozchorował się u mnie synek kuzynki.
Gabi najbardziej lubi bawić się w gotowanie, robienie herbatki i udawanie, że jemy/pijemy, lalkami ( najlepiej jak są rozebrane do golaska) :) lubi oglądać książeczki, układać klocki, no i malować :)

Hatszept - ja Peterek??

Kasiekz - jak nocka, dobrze się czułaś??

Andzia - masz swojego osobistego trenera?? :)

Alijenka - 8-latek nie potrafi jeździć na rowerze???? Dramat, jak ludzie potrafią uwsteczniać swoje dzieci i nie pozwalać im się prawidłowo rozwijać...a potem mają pretensje do dzieci, że te z czymś sobie nie radzą

Gabi bajki ogląda i czasem w tv i na tablecie, ale ma swoje ulubione i tylko te ogląda. Lubi też rysować w tablecie, czy grać w gierkę, w której musi szukać dwóch tych samych kart, ale to wszystko jest tylko przez chwilę, bo szybko zmienia na jakąś zabawę "domową". Uważam, że są dzieci, którym oglądanie bajek (oczywiście w rozsądnej ilości i treści) nie przeszkadza w rozwoju i w tym jak się zachowują, a wręcz wiele uczą itp. Ale są też dzieci, które bajek oglądać nie powinny, bo nie radzą sobie z ilością bodźców płynących z tv.
 
Ostatnia edycja:
Munka - tak jak piszesz wszystko zależy od bajek ( czy tez gier) i od tego jak dziecko to przyjmuje. Adi na pzrykład bardzo sie wciaga( wrecz wyłacza) i pzreżywa to co sie w nich dzieję, dlatego ograniczam mu bajki. Na szczęscie lubi ogladac ksiązeczki ( pzrerózne) i z nich duzo sie uczy :)
Nie Munka, nie mam osobistego trenera ( nie stać mnie). Zaczełąm chodzić na fitness i w standardzie na samym początku kazdy ma taki trening.
Chociaż mi po znajomości beda robić częściej ( o ile sie nie poddam i bede chodzić :p)
 
andzia jadę tak około 3,5 godziny to też zależy w jaki dzień, a na chodzenie hmmmmmm trudno to określić bo jedna osoba będzie potrzebowała 3 godz inna całego dnia, ja jak tam jadę to na cały dzień najczęściej

kasiek dobrze że się wyspałaś no i moja też ogląda tylko te 2 bajki i czasami jeszcze myszkę miki

Muńka no właśnie dla mnie to chore że 8 latek tego nie potrafi, a ostatnio spotkałam moją sąsiadkę na rowerze z córką, mała ma 5,5 roku jeździ na 4 kółkach i ona stwierdziła że jest jeszcze za mała na wycieczki rowerowe bo nie daje rady przejechać 15 min, a ona pracuje z dziećmi bo uczy angielskiego i jest psychologiem, a jej córka to dosłownie porażka dla mnie rozwydrzona na maksa i beksa.
No a co do oglądania bajek to właśnie u nas zauważyłam że mała się dużo uczy, dużo powtarza słów i tańczy razem z postaciami z bajek albo próbuje ćwiczyć jak ktoś to robi w bajce, ale wiem wiem że nie powinna oglądać ich dużo choć jak nie jesteśmy na dworze to by chciała to robić cały dzień !!!!
 
nie mam jak poczytac na razie, wiec tylko w biegu slowem wyjasnienia - my eurowizji nie ogladamy, conchita nam zwisa ale m przeczytal artykul... polityczny, jaka to cudowna przyszloscia demokracji mialyby byc ta "diva, ktora stala sie ikona" i ze to "bron na Putina" i dostal spazmow ze smiechu :-) Dlatego byl ciekawy, czy ktokolwiek z normalnych ludzi zlapalby sie na te brednie i teraz przepytuje wszystkich dookola i mnie tez kazal ;-) A najbardziej cieszy sie na mysl, ze bedzie mogl podokuczac swojemu austriackiemu koledze :rofl2:

PS. wurst czyli kielbasa to ma byc odniesienie do czlonka :szok::-D
 
reklama
Hellooo - niewyrobiona ze wszystkim jestem. Aronia nie wiem jak ty dajesz rade bez tego twego faceta który ciagle w delegacjach. Mój pojechał na 4 dni i ja zero czasu dla siebie...

Niespodzianka - moja jeszcze takich pomysłów nie ma. Ale odpieluchowanie ciezko widze. Ona chce siadac na nocnik ale traktuje to jako rozrywkę chyba. Cieszy sie jak cos zrobie, bije sobie brawo, a następnie idzie i zsika się w gatki.


Aronia = ten dragon wasz przypomina mi azjatyckie dzieci :) w indonezji przy szkole stało podobne paskudztwo tylko znacznie wieksze i oblęzone przez stadko dzieci.

Aga, Hatszept, Kasiek - zdrówka dla maluchów

Katrina - fajny widok :) dziecia na parapecie.

A co do zabawek - moja uwielbia obecnie wszelkie pojazdy. i grę w golfa :) lata za piłeczka tenisowa (tą dużą) z łyzka do butów i przebija piłke po całym mieszkaniu
 
Do góry