reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Hej

Weekend minął i my niestety chorzy, tj. Adrian i Mateusz mają lekki katar, za to kaszla strasznie. Jutro lekarz.
A tak sie cieszyłam, że nie chorują:-(
:-(

Zdrówka dla chorowitkow

I tyle bo Mati sie budzi
 
reklama
Macie racje idzie mega zima! P o 15.00 zjadła zupę, o 17.00 dwie michy kisielu, że aż ostatnią łyżką rzygnęła bo się nie zmieściło a o 19.00 UWAGA banana z jabłkiem (jak wiecie nie tyka jabłek!) i o 20.00 wepchała nie wiem gdzie 150ml kaszy!

No i furagin działa, od wczoraj zero gorączki i pieczenia. Spacer zaliczony, młoda szaleje:)

aga
biadaczek://// Bosche jak on przeżyje widok wujka tulącego 'jakiegoś' bobasa! Dopiero był pępkiem a teraz jest ktoś jeszcze, heh. Jak ja ostatnio wzięłam syna koleżanki na ręce to P od razu wisiała na nodze wyjąc, że i ona chce:D Ale w końcu się przyzwyczai, a z wiekiem będzie chciał się z nią bawić i opiekować:)

andzia zdrówka, oby nic więcej się nie rozwinęło a lekkie przeziębienie szybko minęło!

papitkaaa to teraz z pełnym brzusiem już na pewno zaśnie:)
 
Kubulek najedzony położył sie koło mojej mamy na wyrku i zasnął.:-D
Hehe ja z Antkiem oglądałam Master Chefa u mamuśki w wyrku i też tam usną :D a ja go tam zostawiłam :D ciekawe kiedy mi go babcia przyniesie :D

Andzia współczuję chorób znowu choroby.

Kasiek no Polka apetytu nabrała :D i dobrze, ze leki działają.
 
iwon spróbuj mu zrobić inhalacje z samej soli fizjologicznej. Jest jeszcze coś takiego jak maść majerankowa koleżanka córci smaruje nosek i ładnie śpi w nocy. odtyka nosek i łagodzi podrażnienia od katarku.

Dzięki :) Maścią smaruję, ale mam wrażenie że niewiele pomaga :-( Spróbuję z tymi inhalacjami jutro.

Mi lekarka zalecila mucofluid na gesty katar...

Rozumiem, że na receptę? Podpytam lekarkę.

Iwonwlasnie u nas bylo to samo ... po dicortinefie sie wyciszylo ... potem dostal zapalenia ucha no to antybiotyk ... katar sie wyciszyl ale wrocil po chyba czterech dniach jeszcze w trakcie antybootyku i wtedy pediatra dala antyhistaminowy syrop Aerius ... i dopiero teraz po nim widze ze jest dobrze ... ze kataru brak i ze oddycha mu sie calkiem inaczej ... no i powiedziala pediatra zeby jakby sie wrocilo po dwoch trzech dniach to zeby znowu podac i ze teraz w powietrzu duzo grzyba i innych ... i moze od tego taki katar

I o ten syrop podpytam :tak:

iwon u nas w dzień szło euphorbium a na noc dicortinef załatwiał sprawę, ale my zawsze robiliśmy 2xdziennie inhalacje właśnie z majeranku. W nocy na łóżeczku wieszałam mokrą pieluchę tetrową skropioną olbastem. W sytuacjach kryzysowych smarowałam klatkę i kark maścią ułatwiająca oddychanie z eukaliptusem, ale nie pulmex, bo zabronił jego używania laryngolog, a czym o wiele bardziej łagodnym firmy Bentely. Wklejałam tu lina. Kosztuje ok. 35-40zł, ale jest bardzo wydaje. Katar mieliśmy dotychczas dwa razy i trwał max 8 dni. ZDRÓWKA, żeby go to dziadostwo w końcu puściło!
edek: jak pisze msmickey mucofluid jest już na bardzo gęsty głęboko zalegający katar, którego nie da się wyciągnąć, wiec może poproście lekarza?

Kurcze, mam ten euphorbium! Lekarka nam ostatnio zapisała, ale miałam wrażenie, że jest za lajtowe, bo to homeopatyczny lek do długiego stosowania. Może źle zrobiłam, że go skreśliłam? Spróbuję jutro.


Aga ale fajnie, że już po wizycie :) Z "odwiedzinami" już rozumiem, o co kaman ;)


Andzia
zdrówka dla chłopców!
 
Dziewczyny u nas chyba bedzie lekka zima, bo moi chłopcy już ze dwa tygodnie mniej pochłaniają
  • wink2.gif.pagespeed.ce.fmosKM3Vqe.gif

:-D;-)

Papitka - dobrze, ze poszedł spać, a nie szaleje. Papitka a Ty nie mieszkałaś z teściami??? Czy tylko tak wizytacja u mamy???
Kasiek -super, ze Polka wróciła do formy. Owoce???? Przecie to szok:-D
Aga- to A raczej kucharzem nie bedzie, skoro nie zainteresowany M Ch;-) Zeby Ci mama towarzysza do spania nie podkradła, bo jeszcze jej sie spodoba:-D

Mati sie budzi co chwilę przez kaszel, biedactwo moje.
 
Iwon - To Euphorbium wcale nie jest takie lajtowe, można je stosować u naszych maluszków tylko 2 x dziennie, przynajmniej taki nakaz mam od ciotki pediatry.

Wiecie u nas katar jak jest to nie bardzo coś na niego skutkuje :( Co najwyżej te wszytskie leki trochę pzrynoszą ulgę, z resztą na krótko:-(
 
reklama
Macie racje idzie mega zima! P o 15.00 zjadła zupę, o 17.00 dwie michy kisielu, że aż ostatnią łyżką rzygnęła bo się nie zmieściło

:eek::D:D:D padlam!


Aga to ci maly zazdrosnik!

Kurcze wszyscy choruja. Moj sie utrzymal na szczescie a niani kazalam jeszcze jutro zostac w domu dla pewnosci bo do konca nie wyzdrowiala.

Iwon a te majtki z biedry sie nie rozrywaja po bokach zeby mozna bylo sciagnac jak zwykla pieluche? Pampki sie rozrywaja ale wlasnie moja niania na to na poczatku nie wpadla :-) :-) :-)
 
Do góry