reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

ale produkujecie... i jak ja mam to w pracy nadrobić. hę?:rofl2:
S po wizycie - będzie żył;-) ponoć jakiś wirus panuje, więc dlaej smecta, orsalit, acidolac i dodatkow nam nikurofazyd (czy jakoś tak) przepisała... mam nadzieję, że się z tym szybko uporamy






andzia
braku okresu to ci zazdroszczę, ale tej niepewności to wcale ;)




oczywiście, że tak :yes:

nifuroksazyd chyba???? Zdrowka

Munka - Mati w domu wcale nie ssie smoka ( u mamy czasem z nim zasypiał), a w żlobku przez 2 dni sie z nim nie rozstawał:szok:

Moze czegoś jej brakuje, albo ząbki męczą i ulgę jej pzrynosi ssanie.


hahahahaha juz dzis 2x walnęlam post pod postem i z niecierpliwościa czekam na Maćku :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Normalnie cud - moje dziecię zasnęło (i to dosyć szybko bo tylko 5 minut walczył) o 13:15!!!! Mam nadzieję, że trochę pośpi bo mam sporo do zrobienia: opłacić rachunki, umyć podłogę na parterze, zmielić mięso i zrobić pulpety na jutro dla księciunia. Ćwiczenia z Jillian zostawiam tym razem na wieczór.

W sprawie ubrania do snu. U nas też już chłodno - 21 stopni maks w pokoju Szymka. Od czasu szpitala spał pięknie pod kołderką i się nie rozkopywał. Odkąd niestety ma napady histerii w dzień to w nocy znów po całym łóżku zasuwa. No i jak przedwczoraj dotknęłam jego lodowanych stópek i karku to K wczoraj znów zapakował go w śpiworek. I efekt: cała nocka przespana.

Muńka - młody też miał fazy na smoka. Normalnie jeden zabierałam a znajdował drugi. Mało tego, nawet nauczył się ssać ten z termometrem, taki był spragniony. A nie lubi tych skośnych, on tylko te co są okrągłe uważa.
Ale ja już się tak łatwo nie poddaję. Dostaje go tylko gdy jest w łóżeczku czyli gdy jest szykowany do snu. Od kilku dni jest poprawa, już tak nie szuka smoka, a nawet jak tylko po przebudzeniu wejdę do niego to od razu go wyjmuje z buzi i mi oddaje :-)

zaza - zdróweczka dla Sergiuszka. U nas też kilka kup dziennie, ale konsystencja normalna, więc raczej to nie choroba, a zęby.....
 
a w żlobku przez 2 dni sie z nim nie rozstawał:szok:

nie ma się co dziwić, ssanie pozwalało mu zaspokoić potrzebę bezpieczeństwa i bliskość z mamą ;-)

Muńka - młody też miał fazy na smoka. Normalnie jeden zabierałam a znajdował drugi. Mało tego, nawet nauczył się ssać ten z termometrem, taki był spragniony. A nie lubi tych skośnych, on tylko te co są okrągłe uważa.
Ale ja już się tak łatwo nie poddaję. Dostaje go tylko gdy jest w łóżeczku czyli gdy jest szykowany do snu. Od kilku dni jest poprawa, już tak nie szuka smoka, a nawet jak tylko po przebudzeniu wejdę do niego to od razu go wyjmuje z buzi i mi oddaje :-)

staram się odwracać jej uwagę od smoka, bo też chciałabym żeby powoli się od niego odzwyczajała,a nie, biegała z nim cały dzień... Mam nadzieję, że uda się tak, jak u Was!!
 
Wystarczyło pójść z dziećmi do parku, a tu taka produkcja:szok::szok:
Dzięki dziewczyny :) A zadowolony z pokoiku jak rano wszedł to zdziwiony wszystkiego dotykał :)fajnie, ze już potrafi reagować :) no i pozbyłam się z pokoju większość zabawek (nie wszystkich):baffled: no i spora część już odłożona do oddania. Szafę chętnie postawiłabym mu mniejszą, ale na razie musi być ta :) i oczywiście koszule na wieszakach jak w męskiej szafie wiszą :D
A SÓWKI kupiłam kiedyś w biedronce :)
A i nie wiem czy powinnam pisać, ale chyba mi się dzieć naprawił :) spał od 19:30-7:40 w tym o 2:50 i 5tej krótka przerwa na cyca.

.
Aga - przed wpuszczeniem Antosia do pokoiku przygotuj sobie aparat i najlepiej, żeby np mama go wpuściła, a Ty rób fotki jego min - powiem Ci widok bezcenny.
Pamiętam jak mąż zrobił ten pokoik do zabawy jak Alinka była mała - jak weszła do Niego to chyba z 15 min. dotykała tapety na ścianie i nie mogła wyjść z zachwytu.
Masz rację widok był bezcenny :)

hej
buciki też kupiliśmy ostatnio dla S, ale bez szaleństw takie do ścierania ,półbuty dziecięce - DEICHMANN
teraz szukam czegoś porządnego na deszczowe dni i te emelki strasnzie mi się podobają, ale S ma strasznie wysokie podbicie i boję się przez neta zamówić...
Super buty, w naszym stylu :) i szybko pokonajcie wirusa!!!

W sprawach żlobkowych pzrełom. Wczoraj było super (tylko jeden napad płaczu), az dyrektorka modliła się aby tak zostalo:-D
Dziś sie rozczarowała bo znowu płacz od wejscia, ale po pożegnaniu jak powiedziała do niego : Mama pózniej przyjdzie p ciebie, Musi iść do pracy - uspokoił się.:szok: Dzielny moj synio:-) A dyrektorka powtarza cały czas,że bardzo inteligentny:tak::-D
Widzisz jaki mądry synalek- będzie z niego żłobkowicz na jakiego przystało :)

Tylko co ja mam z nianią zrobić wtedy? :/;) any idea??? pytam na serio ;/;)
No jak to co zostawić z P i G i G i iść na piwo:rofl2:

PYTANIE: wiem, że z gorączką na dwór nie można. A jak jest 37C, bo piękna pogoda?
To nie jest gorączka :) (dla mnie) i jak najbardziej na dwór oczywiście jeżeli Pola się dobrze czuje :)
Kasiek czy osiedle leśne jest gdzieś blisko Ciebie??
 
moja kompletnie bezsmoczkowa, nigdy nie miałam i tak zostało:) czasami żałuję, bo może nie gryzłaby tak książek, kredek i innych mając dyda.

śpiworki...mojej nie da się w to zapakować, tak samo jak córkę sąsiadki. darłaby się wniebogłosy:D

alijenka to faktycznie chłodno. A próbowałaś półśpiochów np. http://allegro.pl/polspiochy-86? Kupiłam kiedyś po 8zł na allegro. Genialne na chłodne dni i problem skarpet rozwiązany. Do tego bodziak z długim rękawem:) Tego stolarza to masz mega taniego!!! Szkoda, że już zamówiłam szafę...

aga ta sama wiocha, ale nie koło mnie:) Ja mieszkam w starej części, a to nowa. A ciooo?
 
Ostatnia edycja:
ja to nawet nie pisze ze nam Nikodem mimo wychodzacych zebow zasypia miedzy 19/20 i spi do 7 rano :p bez pobudki :p ale on zawsze w nocy spal ... a ja i tak sie budze wiec rarytas tylko dla meza ktory spi jak ZABITY

Kasiek oby pozaostalo na stanie podgoraczkowym zeby sie nie podwyzszylo

Andzia tzn ze sie przyzwyczai :) bedzie dobrze :) fajnie z tym okresem :p

Muńka naprawde ta szczepionka nie taka straszna ... a czemu wolisz ta druga ?

Josie a Jas sie nie wierci jakos bardzo ? kiedy nas nawiedzisz :p

MsMickey dobrze ze dostalas ten okres :p

Alijenka ja tez sie stresuje czy nie za zimno i do bodziaka dolozylam spodenki
 
Hej

Nie dam rady nadrobić Was teraz, więc tylko tak przeleciałam wzrokiem..


U koleżanki jak u koleżanki, wypiłam kawkę, poplotkowałyśmy trochę i do domciu trzeba było wracać

Dziewczyny śliczne te buciki dla dziewczynek... chyba sobie jeszcze córę zrobię:-p

Kasieńka ale masz malusi, śliczniusi brzusio
A Iwon pewnie zajęta mężusiem;-)




Rozmawiałam dziś z pedagogiem szkolnym o tym jakie Oliwia ma problemy( wzrok i słuch). Mam pobrać zaświadczenia od lekarzy żeby mogli wiedzieć jak z nią pracować. No i dowiedziałam się, że po operacji by nie miała dużych zaległości ( bo mogłaby powtarzać klasę) mogę starać się o nauczanie indywidualne- zawsze jest to jakieś rozwiązanie
 
M ja wybrałam pod kątem spasowania z innymi rzeczami. Dlatego nie róż bo gryzlby się z czerwonym np. A granat bardzo lubię. No i piesek będzie rozpoznawalny...

Dziewczyny ale mnie muli ... siedzę i jem jogurt grecki z blonnikiem (takie chrupki jak chleb suchy) i to mi jakoś pomaga... ehhh. Muszę iść na spacer z G a najchętniej uwalilabym się na kanapie i spala/oglądała comedy central;-)

Zdrowia dla S&&&&&

Kasienka też się cieszę:p

Andzia nauczania ind jest ok. Sama tak chodziłam do uczniów, mój siostrzane miał przez chyba pół roku czy dłużej po chemii. Faktycznie roku nie tracisz a przy przypilnowaniu rodziców spoko można nauczyć się wszystkiego.
 
Ostatnia edycja:
Muńka naprawde ta szczepionka nie taka straszna ... a czemu wolisz ta druga ?

znajoma przestudiowała dokładnie obie i stawia na priorix (nie wchodziłam w szczegóły czemu). Ostatnio gadałam też ze znajomą lekarką i ona też szczepi swoje dzieci priorixem... Już sama nie wiem i niecierpię tego tematu.

MsMickey - Gabi wybrała granatowe z kurczaczkiem, bo nie pozwoliła mi przewijać strony jak tylko je zauważyła - wołała "kaka"...ale mi się podobają inne - ciemno granatowe z biało-brązowym żółwikiem, albo takie, tylko zielone :sorry2:
Boje sie, że te z kurczakiem będzie zdejmowała, żeby się bawić :-)


Przypomniał mi się sen!!!! byłam w ciąży!! :-D za dużo tych ciężarnych dookoła!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Josie- dzieki za raport :-p

hej kobiałki

u mnie kolejna przespana noc, tylko jedyny minus tego że Niuśka cała noc śpi bez przykrycia, zaczęłam ją ubierać już w pajaca ale nie wiem czy i tak jej nie za zimno jest :-:)-:)-:)-(

ciesz sie, ze nocka przespana a jak przesypia tzn ze jej ta temp odpowiada, jakby jej bylo za zimno na pewno Cie o tym poinformuje :-):tak:

Moja spi tez bez przykrycia w pajacyku/spiochach - ciagle nie wiem ktore to ktore :-p

PYTANIE: wiem, że z gorączką na dwór nie można. A jak jest 37C, bo piękna pogoda?

mozesz :-) mowia, ze u dziecka 37C to normalna temp :tak:

Ja pierdziu... Gabi ześwirowała na punkcie smoczka... chodzi po domu i woła DYDY!!! DYDY!!! :crazy:

Nic mi się dziś nie chce... powinnam iść do sklepu i tyłka mi się nie chce ruszyć. Od godziny robię listę z zakupami...

kopniaczek na zachete a z dydem musisz powalczyc :tak: zaprzec sie i dawac tylko na noc jezeli uzywa go do spania i stopniowo ograniczac, w ciagu tygodnia powinien zniknac jak bedziesz konsekwentna :tak::-) &&&&

Zaza- no to super ze bedzie zyl :-p a tak powaznie to zdrowka :-)


A co do temp w pomieszczeniach to w PL stanowczo sie przesadza z grzaniem w mieszkaniach! zawsze jak jade do PL to mowie tacie aby zakrecil grzejniki w pokoju gdzie bedziemy i otworzyl okno bo 24C zimo to za duzo, potem wychodzi sie takim rozgrzanym na zewnatrz i przeziebienie gotowe. W UK dla dziecka odpowiednia temp w pomieszczeniu 19C i polozna jak przychodzila to sprawadzala czy nie jest za cieplo. Cos w tym musi byc bo angielki zima na gole nogi w samych sukienkach lataja i nie choruja tak czesto jak w PL :-p (oczywiscie wszystko z umiarem) :-)
 
Do góry