reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Sicilpol Waris ma rację. U mnie anemia to norma. Zawsze wcinałam buraczki, wątróbkę, różne rośliny strączkowe;)) trzeba o to dbać. Ja raz nawet wylądowałam w szpitalu...całe szczęście teraz do anemii mi daleko;) Mamusia często zaprasza na obiadki. Zupy to też dobra rzecz na anemię.
 
reklama
Kamila wiedziałam, że z Twoja dzidzią jest wszystko oki :tak: Dobrze, że Ty teraz też to wiesz ;-)


Ja od początku ciązy nie odczuwałam większego zmęczenia i senności. Chyba dopiero teraz mi się to zaczyna :confused2: I do tego codziennie pobolewa mnie brzuch jak na @...
 
Waris, Niezapominajka123, dzięki za info, wiem o burakach (u mnie w rodzinie jest trochę osób walczących z anemia), niestety tu nie są one dostępne :( Tzn. są, ale już gotowane i pakowane próżniowo, nie wiem, czy taki sok byłby dobry? muszę potrenować, wiem, iż dobre są wszystkie warzywa i owoce czerwone, ehhh szkoda ze to nie sezon, bo bym wcinała truskawki na akord ;) Poki co wcinam mięso i witaminki

Kurczak, jak często jecie mięso? Bo ja myślałam ze jem w normie, plus dużo warzyw, owoców, a tu taki wynik... :(
 
Ostatnia edycja:
Grunt to laczyc czerwone mieso z wit c , czyli swieza surowka,sokiem z pomaranczy, surowka z kiszonej kapusty. Kurczak i ryby nie maja zelaza!
Watrobka,
Jaja
Salata
Natka pietruszki
Mieso czerwone
Podroby
Fasola i groch
Szpinak
..trzeba jesc surowe warzywa z miesem najlepiej krwistym

Dopiero w ie wyleczono mnie trwale z anemii:D
 
Jeśli chodzi o żelazo i szpinak, to nie wiem czy wiecie, ale żeby organizm ludzki przyswoił żelazo ze szpinaku musi on być polączony z serem (może być biały, feta lub inny lubiany :-)), chyba chodzi wapń jak dobrze pamiętam...
 
U mnie wczoraj była wątróbka jakoś wcześniej za nią nie przepadałam a wczoraj wcinałam ino uszy mi się trzęsły. Aż się zdziwiłam :confused2:. Moja mamuśka o nas dba.
Nie wiem czy u Ciebie tam są takie soki z buraków ale już gotowe skoro nie ma tych świeżych. Moja koleżanka była w ciąży z bliźniakami i ni jak nie mogła się pozbyć anemii dopiero gdy zaczęła pić sok taki kupny z buraków wyniki miała idealne.
A jeśli chodzi o kurczaki to już jakieś 2 tygodnie ich nie jadłam.
 
witajcie piąteczkowo,

No to wreszcie weekend, 2 dni wolnego ufff, może sie wyśpię.

Hmm no właśnie wątróbka - to jest ciekawy temat, generalnie jest b. dobra na anemie, bo podnosi poziom żelaza, ale w ciąży nie jest specjalnie zalecana, więc trzeba z nią uważać. Sery - tylko mleko pasteryzowane... kurde...
A mnie tak ciągnie na sałatkę z serem pleśniowym, i nici z tego - zjem, ale za kilka miesięcy.
 
Katrina ja ostatnio robilam makaron ze szpinakiem i serem gorgonzola,do tego kurczak i pieczarki. I wlasnie ten ser jest z mleka pasteryzowanego,a kupuję go u nas w lidlu.
 
reklama
Do góry